PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : suriye mi gonzales mi ?

denizli
05.04.11, 07:39 PM
Suriye mi gonzales mi ? cumartesi alıyorum hamsteri ne alsam bilemiorum:)

-ErgünCan-
05.04.11, 08:54 PM
Gonzaesler ; Çift yaşayabilen hayvanlardır.Ancak dişi,erkek beslendiğinde,çiftleşmeler olacaktır.Buda daha yeni hamster alacak birinin başına bela alması demek.Yeni kafes,daha çok özveri,yavruları iyi yerlere verip sahiplendirme vs.Tek beslendiğindede,çok aktif,hızlı,ısırma potansiyeli yüksek hayvanlardır.Suriyelere göre daha küçüktür.
Suriye ; Kesinlikle tek beslenmelidir.Kendi cinsi ile yaşama oranı 0,006 olarak gösterilmektedir.Hamster cinsleri arasında en büyük cinstir.Daha yavaş,daha uysal hayvanlardır.Kendi cinsi ile sadece çiftleştirileceği zaman yan yana getirilmelidir.Resimlerine bakıldığı zaman bana kalırsa daha tatlı hayvanlar.Ancak kişiden kişiye gelişir.Her Hamster forumunda İlk başta alacaklar için suriye önerilir.Erkekleri daha uysal olarak gösterilir her iki cinsinde.Ancak cinsiyetten önce her hamsterin ayrı bir karakteri var.Petshopta kötü şartlarda bakılmış bir suriye,gonzalesten daha hırçın olabilir.O yüzden seçeceğiniz hayvanı önce elinize alın.Orada aşırı hareketli olan hamterin,eve getirdiğinizdede aynı davranışları sergileyeceğini unutmayın.Ek olarak :
-Gözlerinin parlak olmasına
-Gözlerinde akıntı olmamasına
-Kuyruğunun ıslak olmamasına
-Vücudunda eksik tüğ olmamasına
-Burnunun akıntılı olmamasına dikkat ediniz.

denizli
05.04.11, 09:06 PM
Çok faydan dokundu teşekkür ederim :) bu cumartesi alıyorum hamsterimi :)

-ErgünCan-
05.04.11, 09:20 PM
Önemli değil :)