PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok Yemek Yemekten Rahatsızlanır mı?

BlackNWhite
04-04-2011, 05:50 PM
Ben Karamel'in tabağını hiç boş bırakmıyorum.Gecende tabağını bitirmiş zannettim meğersem hepsini üst kattaki evine taşımış.Gecenlerde de kemirmesi icin ödül koymustum unutmusum iki gun orda kaldı bugün aldım ve yarısı bitmiştiGeleli 1 ay oldu ve aldığımdan daha da büyüdü ,kocaman oldu.Acaba gerektiğinden fazla mı yemek veriyorum? Çarkına eskisi kadar fazla binmiyor ama her aksam kucağımda , odamda , kollarımda gezdiriyorum.Sizce cok mu yemek yediriyorum ve eğer cok yemek yiyiyorsa ileride sorun teşkil eder mi?

Macubass
04-04-2011, 09:12 PM
Çok yemek yemesi obeziteye yol açabilir. Zaten bir arpa boyu kadar olan ömürleri daha da küçülebilir. Aynı zamanda enerjisini sarf etmemesi de yağ depolamasına neden olabilir. Bu durumda biraz sebze meyve ağırlıklı besle. Yem katkısı olarak da haftada 1 çay kaşığı kadar muhabbet yemi kullanabilirsin. (Sebze meyvede aşırıya kaçmamalısın)

BlackNWhite
04-05-2011, 07:55 PM
Zaten aldığımda bu kadar şişman değildi.. :( .Obezite olup olmadığını nerden anlayabilirim? Eğer ki olduysa ne yapmalıyım ?

Macubass
04-06-2011, 02:41 PM
İnsanlarda anlamak için Vücut kitle indeksine bakılır. Hayvanlarda her hafta düzenli kilo değişimini not edip bir veterinere gösterirsen o sana söyler.

-ErgünCan-
04-06-2011, 03:56 PM
Bir veteriner yardımı alıp zayıflatırsınız belki.

BlackNWhite
04-07-2011, 06:45 PM
Biraz yemi kesip meyve sebzeye ağırlık vericem eğer o zmnda zayıflamazsa vete gidicez :)