PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lütfen yardım

call4love
04-03-2011, 12:29 PM
iki hamsterim var ama cinslerini bilmiyorm görünüşleri resimdeki gibi iki tane biri kahverengi beyaz tıpkı resim gibi diğeride siyah beyaz bi kafeste yasıyolar biri erkek biri dişi denildi ama hala çiftleşmediler kavga da etmiyolar acaba resimdeki hamsterin cinsi nedir
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
şimdiden teşekkürler

mumble
04-03-2011, 01:48 PM
Suriye hamsterı eğer yavrularsa kavga etmezler ancak ileride muhtemelen bir dişi bir erkekse tabi dişi erkeği öldürecekse. İkisi de erkekse sorun çıkmayabilir ancak Suriye hamsterlarının yalnız beslenmesi en doğrusudur.

call4love
04-03-2011, 02:10 PM
tesekkür ederim ne kadarlar bilmiyorum yaş olarak aynı evde yatıyolar sarılıp acaba ikiside dişimi diye düşünmeye başladım resimlerini cekip sizden yardım isticem artık

mumble
04-03-2011, 04:05 PM
Boyları tahmini kaç cm? Birlikte uyuyorlarsa ve yetişkinlerse uyanıkken de kavga etmiyorlarsa ikisi de erkek olabilir. Dişiler çok hırçın olur yetişkin dişi olsaydı ikisi de şimdiye kadar birisi ölmüş olurdu.

Macubass
04-03-2011, 06:40 PM
Kesinlikle ikisi de erkek. Yoksa kavga etmeleri gerekirdi.

call4love
04-03-2011, 07:32 PM
boyları 10 santimden fazla bi hamster besleyen arkadas da ikiside dişi dedi erkeklerde üreme organı olarak kuyruğu gibi azda olsa bir cıkıntı olur dedi

Macubass
04-03-2011, 07:34 PM
Erkeklerin yumurtalıkları daha belirgin olur.

mumble
04-04-2011, 01:00 AM
Eğer elinize alabiliyorsanız bakın erkeklerin macubassın dediği gibi yumurtalıkları belirgindir ve anüsüne baktığınızda üreme organının dişideki gibi anüsüyle dibdibe değil biraz karına doğru olduğunu görürsünüz.