PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaktüs hakkında

zotacing
03-30-2011, 03:58 AM
Ufacık saksılarda kaktüsler oluyor, bu gonzaleslerde çölde fln alışkınlar diye biliyorum. Alıp bir tane kafesine koysam mı acaba, bir fikrim yok, zararı var mıdır, yok mudur yani. Kaktüsleri delip su içtiklerini fln biliyorum. Ama bu saksı kaktüsleri aynı tür müdür fln. Yani benim gonzalese biraz doğal ortam oluşturayım diyorum, ama fikir sahibi olmadan almam tabi ki.

Macubass
03-30-2011, 11:02 AM
Valla şöyle söyleyim çok fena olur. Bunlar evcil hamster. Yaban yaşama alışkın değiller. Kafeste ordan oraya tırmanırken üstüne düşerse ne olur. Bir küçük hamster cenazesi! Ben yapmayın derim kesinlikle olmaz.

zotacing
03-30-2011, 07:59 PM
Sanırım olmayacak bir düşünce zaten, merak ettim ama evet haklısınız zarar verme olasılığı yüksek. Hayvan zaten sürekli, ordan oraya atlıyor fln.

tofy
03-30-2011, 08:38 PM
Artık petshoplarda satılan hamsterlar doğal hayattan çok uzaktalar ve kaktüsten su içme güdülerini koruduklarını sanmıyorum. Zaten suluktan su içmek varken buna gerek yok ayrıca Macubassın da dediği gibi üstüne düşme ihtimali var. Bence doğal bir ortam oluşturmaktansa rahat ve geniş bir alan sağlamanız yeterli. :)

zotacing
03-30-2011, 10:37 PM
Evet yapmayacağım böyle birşey, bir anlık düşünce sadece. Dediğim gibi, zaten kıpır kıpır yerinde durmuyor, bi de üstüne fln düşerse çok fena olur. O yüzden gerek yok. :)

tofy
03-31-2011, 05:16 PM
Haklısınız. :)

Macubass
03-31-2011, 07:46 PM
Yardımcı olabildiysek seviniriz. :)