PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : elime alamıyorum:S

koop.17
07-26-2009, 01:06 PM
arkadaslar ben merve sitenize yeni üye oldum. ve bi sorunum var hamsterımı elime alamıorum:s bana yrdm edın:D cok anı hareketlerı var elime almaya korkuorum nası alıcam:S

gonzalesezgi
07-26-2009, 01:11 PM
slm merve..ya benim bildiğim kadarı rahat olucaksın yani korktuğunu ürktüğünü belli etmiceksin ki oda rahat olsun ayrıca onu sıkarsan ısırır başka türlü bişe yapmaz

koop.17
07-26-2009, 01:20 PM
normalde kafesin içindeyken sevebılıorum ama elıme almaya cesaret edemıorum. peki elime gelmesi ıcın napabılırım

hamsteradmin
07-26-2009, 01:41 PM
Yiyecek vererek eline yürütmeyi deneyebilirsin. Forumumuzu incelersen daha önce benzer konular konuşuldu, belki fikir alırsın.

koop.17
07-26-2009, 01:49 PM
peki incelicem tesk

serdar
07-27-2009, 08:10 PM
Ben de hamsterimi alalı 1 hafta oldu. aldığımda bana çok soğuktu ve çok korkuyordu. korkunca doğal olarak hart ısırıyordu:D bi ara baktım kafasıyla oynuyordu. karnından tuttum kaldırdım. elime aldım. biras korktu ama alıştı. fakat elime yürütemiyordum. yem koydum elime. geldiği anda elime ala ala elimede alıştı. sadece korkma. ısırabilir bu hepimizin başından geçti. ani hareketle yapma. kolaylıkla alışır.

koop.17
07-27-2009, 08:28 PM
ben hala elime alamıorum ya:S elimi ona doğru uzattım geldı hart die ısırdı:D

kiWILIm
07-27-2009, 11:29 PM
Kafesin dışında elini çıkışa paralel tut diğer elinlede bir bisküvi veya sevdiği bi sebzeyi uzat ağzı doluyken elini ısıramaz elinde zaten bikaç kez böyle elinde gezdirdinmi alışıyor. Ben böyle alıştırdım yani. ama her gün ona biraz zaman ayır eline al çıkar gezdir. uzun süre iletişim kurmadınmı tekrar eline almak isteyince ısırabilir.

episodetwo
07-28-2009, 03:42 PM
pembe bulaşık eldivenleri varya 1 milyoncularda satılıyo onlardan al eline giydikten sonra yem koy eldivenin üstüne öle gelir çıplak elle yemek koyduğun zaman yemek yer ama arada fark etmeden elinin tadınada bakabilir:D

dream
08-03-2009, 01:23 PM
bence eldiven kullanma çünkü sen eldiveni çıkarınca ısırabilir tekrar.sebebi şu bu hayvanlar görme yetenekleri çok zayıf olduğu için kokuya göre tanıyolar varlıkları sanırsam.o eldiveninin kokusuna alışacak senin kokuna deil.tüm çabaların boşa gidebilir tabi benimki sadece bir fikir bu ara da birşey söyleyeyim almadan önce ben de korkuyordum elime alamam diye ama zaten avcunun içine alınca hareketsiz kalıyorlar bir süre korkuyorlar galiba ondan sonrası kolay zaten..;)
bir de ben bir şey sorucam ya benimki pek küçük deildi aldığımda şimdi biraz daha büyüdü.sürekli ısırmaya kalkışıyor mısır falan koydum dişleri uzamıştır kemirsin koçanı diye işe yaramadı artık gönül rahatlığıyla avucumda gezdiremiyorum etkisiz hale getirmem gerekiyor kafasını:confused:

ufkun
08-03-2009, 03:41 PM
Genelde iç güdüsel ama ufaklıgı biraz aç bırak sonra biraz yiyecek ver eline alışır bi kaç güne ama ufaklıga korktugunu belli etme yaklaşımını anlar ne de olsa 6. Hisleri çok kuvvetli sadece biraz zamala hemen olmaz

bıcır_
08-04-2009, 04:37 PM
malesef bende halen elime almaya çekiniyorum o yüzden bulaşık eldiveniyle alıyorum hiç eline almamaktan iyidir bence ama sen yinede eline alıştırsan daha iyi olur ...