PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evinde değil borularda yatıyor.

tofy
28.03.11, 09:15 PM
Benim hamsterımın kafesinde iki tane evi vardı. Biri altta biri de üst katta. Ben kendine yuva yapsın diye alt kattaki evin içine talaş ve peçete koydum ama o her seferinde peçeteleri keselerine doldurup borulara taşıdı ve evini oraya yaptı. Kakasını oraya yaptığı ve yemeklerini orda biriktirdiği için kötü bir görüntü oluşuyor ve sık sık temizlemem gerekiyor. Boruları temizlemek de çok zahmetli. Belki ordan peçeteleri taşıyamaz diye peçeteleri üst kattaki eve koydum ve alt kattaki evi kaldırdım. Ama yine de taşıyor. Borulardaki peçete ve yemeklerin bir kısımı zar zor çıkartıp evin içine koydum ama yine aynı şeyi yaptı. Hatta o üst katta ağzına peçetleri doldurduktan sonra aşağıya indiremesin diye borunun ağzını bi süreliğine kapadım ama inmekte ısrar edince tekrar açtım ve şuan tekrar boruların içinde uyuyor. Borularda değil de evde yatması için daha fazla ne yapabilirim? Yardımlar için şimdiden teşekkür ederim. :)

Macubass
30.03.11, 11:30 AM
Bu sorunla çok sık karşılaşılıyor. Ne yazık ki cevabını bilmiyorum. :(

tofy
30.03.11, 07:08 PM
Boruları içinde sadece gezebileceği ama yatamayacağı şekilde koymaya çalıştım ama yine de bir yolunu buldu. :rolleyes: Boruları daha da dikleştirmem gerekiyor ama bu sefer üste çıkamıycak diye korkuyorum.

Macubass
31.03.11, 07:52 PM
Çıkar çıkmasına da boruları yukarı da çıkarsan da o borularbir noktada eninde sonunda aşağı geri inecek. :D

Hamsterın inme ve çıkma tünellerinin kesişme noktasına gider ve orada uyuyabilir.

Bunun başka bir çözümü olmalı. Şahsen ben çözüm olarak tünel kullanmıyorum. :)

tofy
31.03.11, 08:11 PM
Haklısınız yine şuan tünellerde yatıyor. Ama ben tünel kullanmak istiyorum ama bu gidişle evde yatmaya alışana kadar çıkarıcam. :(

Macubass
01.04.11, 05:04 PM
Belki -ErgünCan- bilir. Ona sorabilirsin.

tofy
01.04.11, 06:54 PM
Tamam sağolun. :) Bir süreliğine boruları kaldırmaya karar verdim. :D

Macubass
01.04.11, 09:31 PM
Delikleri de kapatmayı unutma. :)

tofy
01.04.11, 11:39 PM
Boruları çıkardım kafesin içinde uzunca bir süre onları aradı. Şimdi evinin içinde uyuyor. :D
Deliklerden biri açık kalmıştı kaçamaz sanmıştım. Kaçmış :D Gerçi bulmam da yakalamam da zor olmadı. Ama deliği kafesi duvarla birleştirerek kapayabildim o kapaklardan hiçbir petshopta bulamadım. Neyle kapayabilirim?

Macubass
02.04.11, 11:24 AM
Mukavva veya çelik. Ama mukavvayı kemirebilir. Plastik bir kapakçık veya demirle kapatabilirsin. :)

tofy
02.04.11, 01:35 PM
Tamam sağolun. :) O kadar yaramaz oldu ki görseniz. Daha yeni 1 aylık oldu kafesin heryerine tırmanıyor ve bana o kadar çok alıştı ki. :) Kardeşlerini gördüm nerdeyse onların iki katı olmuş. Çok mu yemek veriyorum acaba?

Macubass
02.04.11, 06:34 PM
Bence sen iyi bakmışsındır ondan. :)

tofy
02.04.11, 06:49 PM
Çok veriyorum ama gerçekten biraz azaltmam lazım.

Macubass
03.04.11, 11:25 AM
Çok olsunda az olmasın. :)