PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gonzales?

JoqeR
03-28-2011, 08:45 PM
Öncelikle Merhabalar.Ben Haftaya Yavru Gonzales Alıcam.Ordaki Satıcı Gonzalesler Isırmaz Dedi Doğrumu?:confused:

tofy
03-28-2011, 08:55 PM
Gonzalesler ne kadar iyi alıştırsanız da çoğunlukla ısırırlar, Petshopçu satabilmek için söylemiştir yoksa suriye alıcam ama gonzalesler ısırır mı deseydiniz doğruyu söylerlerdi kesin.

JoqeR
03-28-2011, 08:57 PM
Offf Burda Hep Gonzales Satıyorlar Yaaaaaaa :( :(

tofy
03-28-2011, 09:07 PM
Belki sizin oturduğunuz yerde besleyen biri vardır onun yavrularından alabilirsiniz. Yada internetten satan birilerinden alabilirsiniz ama kendi oturduğunuz yerden bulmaya çalışın kargoyla sıkıntılı olur. Umarım bulabilirsiniz. :)

zotacing
03-29-2011, 02:36 AM
Isırırlar. Bende Gonzales sahibiyim. Hemde 1-2 hafta size alışana kadar, sakın direk elinize almaya çalışmayın, ani hareketler ile korkutmayın, çok fena ısırıp fena can acıtıyorlar. Ayrıca çok kötü kanıyor.

İlk hafta bırakın kafesini tanısın, ortama ayak uydursun, yem ve su verme dışında hiç muhattab olmayın. Daha sonraki hafta kafese elinizi sokmadan tellerin arasından, yem veya çok az salatalık marul tarzı besinler yedirin. Elinizden yesin yani. Daha sonraki hafta ise avucunuza bir parça biskivü koyun elinizi kafesin içine sokun ve elinize çıkacaktır. Ama sevmeye çalışmayın. Yani maksimum 1 ay içinde bu tarz yöntemle elinize alıştıracaksınız, kokunuzu tanıyacak. Daha sonra çok nadir ayda yıl bir ısırır, onda da yine korkutursanız. Yoksa durduk yere saldırcak özelliği yok.

Gonzales kötü hayvan değil, size alışsın anlayacaksınız. Çok renkli, hareketli sevimli bir tür bence. Hemde ufak olması çok büyük avantaj bence. Syrian cinsi çok büyük oluyor. Bence Hamster dedin mi, Gonzales ve diğerleri derim.

atillahan
03-29-2011, 05:30 PM
Dostlar benimde gonzales ama alıştığından beri ısırmıyo hiç.Uyurken uyandırınca asabi oluyo sadece :)

JoqeR
03-29-2011, 07:17 PM
teşekkürler

Macubass
03-30-2011, 11:30 AM
Suriye daha iyi bence.

scrabyhams:)
05-05-2011, 08:57 AM
benim kızım gonzales onu sıkıp korkutmadığım, yemek yerken dokunmadığım ve uyandıktan sonra hemen elime almadığım sürece ısırmıyor.fakat 2 önce aldığım suriye hamsteri (3.hamsterim..) elimi bugüne kadar hiç bir hamsterin ısırmadığı şekilde ısırdı ve acayip kanattı... ayrıca kızım Scrabyi de ısırdı ve kanattı...yani suriye veya gonzales farkemiyor.sadece sana alışması ve senin onu sevmen önemli.ayrıca bence gonzalesler cokk daha sevimli tip olarak.aldığım suriyeyi değiştirip gonzales alıcam acayip soudum suriyeden..benimki vahşi çıktı malesef:((

tofy
05-06-2011, 10:30 PM
''scrabyhams:)'' siz nadir görülen bir durumla karşılaşmışsınız. Aldığınız suriye daha önceden ilgi gösterilmediği için yada kötü davranıldığı için böyle davranıyordur. Elbette gonzalesleri de kendinize alıştırabilirsiniz fakat suriyelere göre kat kat zordur ve bir süre ilgilenmezseniz en başa dönersiniz. Suriyelerde bu tür durumlar pek yaşanmaz. Ama rahatsız edildiği sürece her hamster ısıracaktır, sadece gonzalesler ısırma konusuna daha eğilimlidirler.

scrabyhams:)
05-08-2011, 12:48 PM
:) suriyelerin daha uysal olduklarını biliyorum ama aldığım hamsterin ilk sahibi bendim aslında sanırım.çünkü daha yavruydu.neden öyle yaptığını anlamadım.neyse zaten deiştirdim onu ve bir erkek gonzales aldım:) ama scraby ondan da korkuyor:)) bu erkek de kızımı ısırdı:( sanırım scraby eşleşmeye hazır diil.yeni ve büyük bir kafes aldım.2 katlı.2side ayrı katlarda yasıyorlar.bu arada minicik bir suriye almıstım.ama gercekten cokk minikti.onu cok sevmiştim.alalı 2 gün oldu ve bendeki ilk gecesinden sonra hastalandı.sabah uyanmadı.onu bulduğumda sadece nefes alıyordu.hemen bir veteriner numarası bularak aradım.kafasını suya sokmamı söyledi.5 dakika arayla 2 kez.dediğini yaptım sonra kıpırdamaya basladı fakat 1-2 dk sonra yine hareket etmiyodu.bende veterinerin kliniğine götürdüm onu.yol çok uzundu.ölücek diye korktum ama ölmedi.ama cok acı cektiği her halinden bellydi.onu üsümesin diye küçük bir polara sardım avucumda tuttum hep.veterinere gittiğimizde hastaya cıktığını söylediler.geliceğimi biliyordu cok sinirlendim.yarım saat kadar bekledik.o sırada baska bir veterinere götürdüm ve asıl veterinerin olmadığını kendisinin asistan olduğunu söyledi.ama hiç FAREYE bakmadığını ve veterinerin de bakamayacağını söyledi...herneyse dier veterineri bekledik geldiğinde küçük hamsterimi aldı evirdi çevirdi bağısıklık sistemi çok zayıflamıs,tuvaletini yapamıyor,yapabileceğim bişey yok dedi.sen de ılık sulandırılmıs süt ver enjektörle dedi.beni gönderdi....... hemen bir enjektörle süt aldım.yemek yenen bir dükkandan rica ettim sütü ısıtmaları için orda verdim sütü.fakat eve geri dönerken avucumda öldü...:( zaten o kadar seyrek nefes alıyordu ki.. ve nefes darlığı cekiyordu sanırım agzını acarak 3 snde bir nefes alıyordu anca..ağladım ağladım ve o kadar sinir oldum ki.... Ne biçim veteriner oluyorlar anlayamıyorum.birisi hamstera fare diyor..diğeri yapabileceğimiz bir şey yok diyor..yani doktorlarda bilmadiği hastalıklar geldiğinde ya da yapabileceği çok az şey olan hastalar geldiğinde kusura bakmayın sizi tedavi edemem deyip geri mi yolluyor.. bu nasıl saçma bir şey, mutlaka yapılıcak birşey vardır.. en azından birşeyler yapmaya çalışabilirdi...insanlar bu kadar duygusuzlaştı mı artık.... ve o minicik hamsterim o kadar yoldan ve acıdan sonra öldü.. onu cok sevmiştim bi bebek gibi büyütmek istemiştim..çünkü o kadar minicikti ve masumdu ki bunları hiç haketmiyordu.....:( :( :(