PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 Çift Gonzales Zeytinburnu

bilal669
03-23-2011, 06:23 PM
Erkek olanı 1,5 ay önce 2aylıkken aldım.
Dişi olanı 1ay önce yavruyken aldım. 13 gün önce doğum yaptı.
istenirse yavrulardanda verebilirim.
İstanbul zeytinburnunda oturuyorum.

Macubass
03-24-2011, 06:02 PM
Yavrulardan bazıları albino sanırım?

bilal669
03-24-2011, 09:55 PM
cinslerden çok detaylı olarak anlamıyorum ama dişide erkekte gonzalesti. yavrularıda gonzales olsa gerek :) albinoysa vermem :p

-ErgünCan-
03-24-2011, 10:03 PM
Kırmızı gözlülere albino denir.

bilal669
03-24-2011, 11:30 PM
hmm e benimkilerin gözleri kıpkırmızıydı. bana gonzales diye sattılar:))
bu koonuyu bi araştırıyım.
yavrularda gözlerini dün açtı. yavruların gözlerini tam göremedim

-ErgünCan-
03-25-2011, 04:08 PM
Hayır,Albino kendine has bir tür değildir.Suriye yada gonzales yada başka birşey fark etmez,Kırmızı gözlü ise Gonzales Albino şekllinde yanına eklenir.

Macubass
03-25-2011, 07:33 PM
Evet. Ender görünen bir genetik bozukluk. Ama hamster ve akvaryum balıklarında yaygındır.

-ErgünCan-
03-25-2011, 09:58 PM
Hamsterlerde ender görüldüğü söylenemez :) İnsanlardada varmıs galiba.

pascal
03-25-2011, 10:57 PM
benim pascalım da kırmızı gözlü ve beyaz ne oluyor peki ben cinsi albino zannediyordum resmini görüyorsunuz cinsinin ne olduğunu bliyormusunuz acaba

Macubass
03-26-2011, 11:26 AM
benim pascalım da kırmızı gözlü ve beyaz ne oluyor peki ben cinsi albino zannediyordum resmini görüyorsunuz cinsinin ne olduğunu bliyormusunuz acaba

Sanırım cinsi Syrian. :)

Macubass
03-26-2011, 11:27 AM
Hamsterlerde ender görüldüğü söylenemez :) İnsanlardada varmıs galiba.

Ben "...Ama HAMSTERLARDA ve akvaryum balıklarında sık görülür" dedim. :) Evet. İnsanlarda da rastlanıyor. (milyonda bir)

pascal
03-26-2011, 12:50 PM
tahmin etmiştim bi yerde okumuştum suriye hamsterları daha uysal oluyormuş insana daha çabuk alışıyormuş benim pascalıma uyuyor du tarif iki günde alıştı bize ve hiç ısırmadı istediğimiz gibi elimize alıyoruz.ama yeni bi huy çıkardı .o biraz sıkıntı yapıyor.yiyecekleri kesesine biriktiriyor ondan sonra dışarı çıkmak istiyor kafesin tellerini kemiriyor kendini atıyor tepelerden dayanamıyoruz çıkarıyoruz gidip koltukların altına saklıyor yiyecekleri .dün gece çıkarmadım kafese saklasın diye 1 saat çırpındı sonra çıkardım hemen gitti yine koltuğun altına sakladı. ne yapacağım ...

Macubass
03-26-2011, 07:46 PM
Evin içine sık çıkardıysanız evi kendine yuva edinmiştir. Ya aç kalırsam diye koltuğun arkasını depo yapmıştır. :)

pascal
03-26-2011, 08:46 PM
akşam 8 yada 9 gibi uyanıyor dışarı çıkarıyoruz biz yatana kadar geziyordu.ama artık daha az çıkarıyorum 1 saat filan geziyor.

tofy
03-26-2011, 09:41 PM
Albino diye bir cins yoktur albinoluk tüm canlılarda olabilir. Hem albino gonzales, hem de suriye olabilir. Aslında albino kırmızı gözlülere değil de hem kırmızı hem de beyaz tüylülere denir. Renkli ama gözleri kırmızıysa albino değildir. İnsanlarda da oluyor ama insanlar için sağlık açısından zararlı. Hayvanlarda albinoluğun bir zararı yoktur.

bilal669
03-26-2011, 10:51 PM
evin içinde gezerken evi pisletmiyomu? ben evin içine bıraktığımda biraz pisletiyor..

atalay897
03-27-2011, 12:27 AM
İnsanlardada var albino hastalığı dogrudur.Fen derslerinde işlemiştik.Yüzleri kıpkırmızı saçları ve kaşları beyazdı bu kişilerin.Hamsterdada aynı durum geçerli ama bir fark yapmıyor.Ama albino hastalıgı olan hamsterlar birazdaha hareketli galiba.

Macubass
03-27-2011, 11:23 AM
İnsanlarda albinolukta saç rengi beyazdır. Derileri beyaz veya uçuk pembedir. Bunun nedeni derilerine renk veren pigmentlerin bulunmamasıdır. Bu pigmentler bizi güneşten gelen UV ışınlarından korur. Albino insanlarda bu pigmentler bulunmadığından UV ışınlar ciddi zararlar verir. Ölümle sonuçlanabilir. İnsanlarda albino kişiler genellikle astigmattır. Hayvanlarda böyle durumlar söz konusu değil.

pascal
03-27-2011, 06:01 PM
allaha şükür hiç evin içine yapmadı tuvaletini. tuvaleti geldiğinde ses çıkarıyor anlıyoruz tuvaleti geldiğini kafese koyuyoruz hemen tuvalet köşesine gidip yapıyor bir kerede evde gezerken banyoya gitti bi köşeye gitti yaptı .zaten bizden çok fazla uzaklaşmıyor eğer uzaklaşırsa bizde ona eşlik ediyoruz.giderken geriye dönüp bize bakıyor onun yanına gidersek ilerliyor sanki bizi çağırıyor daha bir kere kaybettik sabah bulduk .

Macubass
03-27-2011, 09:12 PM
Yasemin Abla, bu arada, Pascal'ı günlük 30 dk.'dan fazla gezdirmemelisiniz. Yoksa alışkanlık olabilir. :)

pascal
03-27-2011, 11:08 PM
ben o hatayı yaptım alışkanlık yaptı bile. kafeste durmak istemiyor.yavaş yavaş kafese alıştırmaya çalışıyorum ama çok zor oluyor demirleri kemiriyor yukardan atıyor kendini ordan oraya koşuyor demrlerin arasından çıkmaya çalışıyor .benn kafesin ne tarafındaysam otarafa gelip tellerin arasından ayaklarını uzatıp resmen çıkarın beni diyor onun o haline dayanmak çok zor dışarda gezdiği saati azaltıyorum.

bilal669
03-27-2011, 11:55 PM
allaha şükür hiç evin içine yapmadı tuvaletini. tuvaleti geldiğinde ses çıkarıyor anlıyoruz tuvaleti geldiğini kafese koyuyoruz hemen tuvalet köşesine gidip yapıyor bir kerede evde gezerken banyoya gitti bi köşeye gitti yaptı .zaten bizden çok fazla uzaklaşmıyor eğer uzaklaşırsa bizde ona eşlik ediyoruz.giderken geriye dönüp bize bakıyor onun yanına gidersek ilerliyor sanki bizi çağırıyor daha bir kere kaybettik sabah bulduk .

paskalı bana verirmisinizz:D

Macubass
03-28-2011, 04:01 PM
Her gün 5'er dakika az metoduyla Pascal'ı buna alıştırabilirsiniz. Birinci gün 60 dk, ikinci gün 55, 50, 45... Bu yöntemle alışabilir. :)