PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jim in resimleri :)

kenetic
03-21-2011, 09:34 PM
hamterim Jim ve Kafesi :)

-ErgünCan-
03-21-2011, 09:48 PM
Çk tatlı maşallah..

kenetic
03-21-2011, 10:00 PM
teşekkür ederim.
acilen bişey sormam gerekiyorda
bugun saat 4 gibi eve geldım ve hamsterımı uyandırdım uyanmadı bende öldü sandım oteki hamsterım gibi öldü sandım.
sonra irkilerek uyandı halsizdi elıme aldım hiç çırpınmadı normalde çırpınır.
kucagımda hareketsizce duruyodu
ve sandalyenın ustune koydum
yürüdü ama sallanıyodu süreklı halsizdi anladım.
saat 6 : 50 gibi tekrar baktım hemen kalktı kafesten çıktı iyidi sorun yoktu
şimdi baktıgımda poposunda dışkısı vardı cıvık degıldı sanırım ısal oldu oteki hamsterim gibi ama
ben yeşillik vermedım nasıl oldu anlamadım:s
yardımcı olurmusunuz
genel olarak pirinç patlagı denıyo sanırım ondan verıyodum bıde hamster yemi veriyorum.

-ErgünCan-
03-21-2011, 10:03 PM
Ağırlık konusu banada olmuştu.Bir aslan edası ile yürüyordu.Sonradan çook fındık verdiğim için böyle olduğunu anladım.Ben atıyordum bir kaç tane,babamda atıyormuş.2 gün sonra hayvan 1 saat elimde uyudu.Yürüdüğündede aslan edası ile yürüdü.Bu yüzden olabilir.Onları yiyip susamış(Patlamıs Mısır),suya saldırmış,fazlası isal yapmış olabilir.Patlamış mısır olarak algıladım ona göre cevap verdim.

kenetic
03-21-2011, 10:09 PM
patlamış mısır degilde bulgur patlagımı pirinç patlagımı ne bılmıyorum kraker gibi ama mısır patlagı gıbı kokusu felan :D
bide çok hafifledi gibime geldi.
sen ne yaptın da düzeldi ?

-ErgünCan-
03-21-2011, 10:27 PM
İshal olmuşsa sulu yiyecekler vermeyeceksin.Haşlanmışlardan kaçınacaksın.Hazır katılara yöneleceksin.Ben hiçbirşey yapmadım valla. :D Hatırlamıyorum :D

Macubass
03-22-2011, 03:18 PM
Pirinç patlağı verilebilir ama o biraz susatabilir. Kontrolsüz verildiğinde ishal yapabilir. ErgünCan pirinç patlağı şu reklamlarda bahsedilen ve çikolataların içinde bulunan bir besin.

-ErgünCan-
03-22-2011, 03:45 PM
Teşekkürler.

Macubass
03-22-2011, 04:15 PM
Bir şey değil. Hamsterlar yemeyi seviyor böyle kıtır kıtır yiyorlar.

kenetic
03-22-2011, 07:02 PM
Bu sabah kafesinde ölü buldum

-ErgünCan-
03-22-2011, 07:23 PM
:(( Gçmş olsn.

kenetic
03-22-2011, 07:30 PM
sagoll
ama neden öldügünü anlamadım
otekı hamsterımde 1 bucuk hafta kaldı öldü
buda öyle oldu 2 hafta bile beslıyemıyorm :S

Macubass
03-23-2011, 06:14 PM
Fazla ilgilenemiyor olabilirsiniz. Kafes küçük olabilir. Çok gürültü olabilir. Fazla üstüne gidiliyor olabilir. Bunun bir çok nedeni olabilir. Bu arada geçmiş olsun.

kenetic
03-27-2011, 05:30 PM
sagol
ilgileniyodum onda bi skıntı yoktu.
kafesi nı genişletmiştim o gece 5 litrelık 5 şişeyi bantaladım bırleştırdım gayet iyiydi sevinmşti.gürültüde olmaz evde,biraz mıncıklıyodum sadece :)
sagol ..

Macubass
03-27-2011, 09:15 PM
Belki de eceldir. Ecel diyince aklıma bir şiir (ve şarkı) geldi: :)

Yanmam gönlüm yansa da
Ecel beni alsa da
Gözlerim kapansa da
Yıldızların altında...

:)

atalay897
03-28-2011, 12:40 AM
Bence evde bir sorun olabilir yada aldıgın yerden sağlıksız alıyorsundur.Forumda alınırken dikkat edilmesi gereken unsurlar diye başlığımız var ordan bilgi alabilirsin.Evindede cok fazla radyasyon olabilir (pek sanmıyorum salladım :D) , Veya bir sebeb olabilir.

Macubass
03-28-2011, 03:59 PM
Evet radyasyonu biraz fazla salladın. :D

Dediğim gibi bunun nedenini bilemeyiz. Ama onu etkileyebilecek faktörleri minimuma indirmeyi denersek hamster daha uzun yaşayabilir.

arthur
03-28-2011, 05:01 PM
geçmiş olsun :(

kenetic
03-28-2011, 05:37 PM
bayağı bi salladın ya :D
teşekkür ederim..
ama bıkmıyorum hamster beslemekten
ilk aldıgım öldü bi eksiklik hissettim böyle boş vakitlerimde sürekli oynardım onunla sonra eksikligi gidermek için bi tane daha aldım.
oda öldü şimdi boş vaktım oluyo gıdıyorum kafesını koydugum yere boşboş orası..
içime bi heyecan geliyo tekrar gidip almalıyım diyorum..
ama ögrenciyim işte napıcaz :)
duygusala bagladım :D

Macubass
03-30-2011, 10:53 AM
Öğrenci olmak ne zor iş ya. Okuldan dersaneye dersaneden kursa kurstan etüte... Kendimize ve hayvanlarımıza vakit ayıramıyoruz ki. Bir de sürekli ders çalış diye baskı yapan ebeveynlerimiz var... :(

ralentra
09-05-2011, 03:01 AM
Enfeksiyon kapmış olabilirler... Bu tarz halsizlik uyuşukluk sallana sallana yürüme gibi durumlarda çok görülen birşey, suyuna veterinerden temin edeceğin antibiyotik ve vitaminlerden koyarak kendini toplamasını sağlayabilirsin. Fakat teşhisi erken yapman gerekiyor çünkü çok hassas canlılar...

Başın sağolsun