PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hımbıl ve Keşkül :)

Hamster_fun
07-24-2009, 11:31 PM
Keşkül ve Hımbıl'ın ilk fotoğraflarını paylaşmak istedim. Hemen kavga etmeye başladılar kardeş olmalarına rağmen. Triblex villalarının üst katında Keşkül, en alt katta Hımbıl ikamet etmekte :) Orta kat ortak kullanım :rolleyes:

Seg
07-25-2009, 12:36 AM
Çok ufak bunlar :) ama çok tatlılar özellikle hımbıl :D

hamsteradmin
07-25-2009, 01:07 AM
Çok ufak bunlar hakikateen :)) Daha tüylü tüylü kocaman olacaklar, bekle :)

Hamster_fun
07-25-2009, 03:45 PM
İlk vukuatları gece oldu. Keşkül üst kattan en alta inmeyi başarmış. Gece 4 gibi viyk diye bir ses işittim. Hımbılı döverken yakaladım ve orta katı ayırdım. Artık bir araya gelemeyecekler. Sabaha karşıda eşim keşkülün kapağının açılmış olduğunu ve kafeste bulunmadığını söyledi. Aradık taradık koltuğun altında bulduk :)

Seg
07-25-2009, 04:10 PM
İyi yine bulmuşsunuz,o ufacık vücuduyla nerelere girebilirdi kim bilir :D

hamsteradmin
07-25-2009, 06:16 PM
Önlem alın bir daha çıkarlarsa bulmakta zorlanırsınız.

Seg
07-26-2009, 01:14 AM
Keşkül , Hımbıl'dan daha mı büyük ?

Hamster_fun
07-26-2009, 01:56 PM
Keşkül annesinden biraz daha faydalanmış sanırım:)) Daha iri.. Bir de Keşkül daha hareketli yanyana geldiklerinde Hımbıl'ı dövmeye kalkıyor. Kardeş olmalarına ramen Keşkül bembeyaz ve kırmızı gözlü, hımbıl ise sarılı beyazlı.. Halbuki anne ve babası bembeyazdı. Hımbılın renkli olması normal mi? yoksa kardeş değiller mi?:)))
Hımbıl biraz daha canayakın. Elimize gelmeye başladı. Ama Keşkülü eldetutmak imkansız neredeyse... Çok hareketli..

hamsteradmin
07-26-2009, 02:01 PM
Kardeşlerde renk farklılıkları olabilir anne baba beyaz olsa da genlerinde farklı renkler vardır. Ama tabi kardeş olmama ihtimallerini petshop sahibi daha iyi bilir :))

Birbirlerini dövüyorlarsa ayrı ayrı beslemek daha iyi olabilir.

Hamster_fun
07-26-2009, 03:09 PM
Ayrı yaşıyorlar. 3 katı tam ortadan paylaştırdık. Hımbıl kendine geldi. İkisinin ayrı evi var. İlk başlarda kafesin belirli köşelerine kağıt havlulardan yatak yapmışlardı (Yemiyorlarmış keselerinde biriktirip toplamaya çalışıyorlarmış kağıtları :) ) Şimdi ikiside evlerine yerleştiler. Yumurta, peynir, maydonoz ekstra yiyecekleri oldu. Büyüyorlar bakalım.

Seg
07-26-2009, 03:45 PM
Maydanoz verme,keselerine yapışabilir rahatsız olurlar.. Maydonozun sapını ver sadece :)

hamsteradmin
07-26-2009, 08:17 PM
Süperler : ))

dark_moon
07-26-2009, 11:56 PM
[SIZE="2"]cok sekerler yaa mınıkten buyutmek gercekten ock farklı oluyo cok sekerler ama nasıl kacmıs kafesten cok sasrıdım cunku bendede aynı kafesten war kacarlarsa olay olur ewde bırde kedı warda[SIZE]:confused::):eek:

toLqa
08-22-2009, 12:46 AM
[SIZE="2"]cok sekerler yaa mınıkten buyutmek gercekten ock farklı oluyo cok sekerler ama nasıl kacmıs kafesten cok sasrıdım cunku bendede aynı kafesten war kacarlarsa olay olur ewde bırde kedı warda[SIZE]:confused::):eek:

Çook Dikkat Et Bnm Aşkımıda Saldım Bir Ara Evde ve Pc ye Daldım Ben... Ara Ara Bulamadım Korktum Bir An... Vitrinin Arkasına Girmiş Çok Dar Olduqundan Sıkışmış Orda Yavrucak Gecenin 2sinde Babamla Birlikte Vitrini Çektik Çıkardım Başarılı Bir Operasyon oLdu...:D

Hamster_fun
08-22-2009, 12:49 AM
Dolaşmaları için top çok faydalı oluyor kaybolma riskide taşımıyor fakat biraz büyüdüklerinde ve topsuz gezmeye alıştıklarında toptan soğuyorlar ve hemen çıkmak istiyorlar.

toLqa
08-22-2009, 12:49 AM
İlk vukuatları gece oldu. Keşkül üst kattan en alta inmeyi başarmış. Gece 4 gibi viyk diye bir ses işittim. Hımbılı döverken yakaladım ve orta katı ayırdım. Artık bir araya gelemeyecekler. Sabaha karşıda eşim keşkülün kapağının açılmış olduğunu ve kafeste bulunmadığını söyledi. Aradık taradık koltuğun altında bulduk :)

Tam 8 Kez Ard Arda Okudum Bunu Gülmekten Yarıldım :D

Hımbıl ve Keşkül Çok Şirinler...
Bnmkide Hz. Meryem'e Benzer Bir Şekilde Eşi Olmadan Doğurdu :D Sanırım Ben Almadan Önce Pet Shop'ta Çifleşmiş
10 Tane Yavrumuz Var Bir Dişi Bir Erkek Ayırıcam Kendime Anne Dahil Diğerlerine Başka Yuva Bulucam iNş.. :)

Bu Arada Hımbıl ve Keşkül Syrian DeiL mi ?

Hamster_fun
08-22-2009, 01:04 AM
Annelerinden ayrılmasan daha iyi değil mi? Tam sana alışmışken ve sana 10 tane şirin yavru vermişken ben senin yerinde olsam annelerini kesinlikle başkasına vermezdim.

Evet bizim şirinler Syrian :)

toLqa
08-22-2009, 01:07 AM
Yha Annelerinin Yaşı Biraz Büyük Ben Hayvan Olsun İnsan Olsun Ölümünü Gördüğümde Duyduğumda Çok Üzülüyorum ve Hamsterime Tam Alışmışkende Onun Ölmesi Bni Çok Etkiler Ama Onun Yeri Zaten Ayrı Aşkım O Benim...:)

toLqa
08-22-2009, 01:08 AM
Kendime Dişi-Erkek 1 Çif Ayırıcam Snn Kafesden Alıcam Ve Snnqi Gibi Ayırıcam Ortadan :)

Hamster_fun
08-22-2009, 01:17 AM
Kendime Dişi-Erkek 1 Çif Ayırıcam Snn Kafesden Alıcam Ve Snnqi Gibi Ayırıcam Ortadan :)

:) Anlaşabilseler kavga etmeselerde ayırmaya gerek olmasaydı keşke. Ek bölümler yaparak daha fazla oyun alanı oluşturabilirsin. Kafesin kullanışlı olduğunu söyleyebilirim.

toLqa
08-22-2009, 01:19 AM
Anlaşabiliceklerini hiç sanmıyorum bunların o yüzden şimdiden düşündüm :)