PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Herşey birbirine karıştı??

munky
03-18-2011, 09:29 AM
Bende bir erkek bir dişi hamster var.Ailem sürkli bunlarden birini geri ver diyip başımın etini yiyorlar ve yavruları olmasına şiddetle karşı çıkıyorlar.Kesinlikle yavrusu olamaz bu yavrunun diyip duruyorlar.Bende sürekli merak etmeyin hamile değil birşey olmaz diyip duruyorum onlara.Ama bu sabah büyük bir şokla karşılaştım ve babanın yananda 2 yane yavru gördüm.Neden babanın yanında yatıyorlar anlamış değilim.Annesi oyun oynuyor ama erkek sanki ölü gibi öylece yatmış uyuyor ve uyanmıyor.Sadece nefes alıp veriyor.Ben şimdi hangisi erkek hangisi dişi hala anlamış değilim.İyice kafam karıştı.Ne yapıcam bilmiyorum.Eğer annemler varruları görürse canımı okur.Lütfen yardım edin...:

munky
03-18-2011, 10:11 AM
Arkadaşlar çok acil lütfen bu hamster erkek kesin eminim ama niye yavrularla o ilgileniyor ve dişinin niçin umrunda değil veya neden yavruları emzirip onlarla ilgilenmiyor.Ben şimdi neyapıcam lütfen yardımm !!!! :((

munky
03-18-2011, 10:23 AM
Yavrunun yanında duran hamsterımın suyunu va yemini değiştirdim marul verdim ve bir yavruyu yamesine şahit oldum ama diğer 2 yavru iyi.diğer hamsterı ayırdım plastık bir kovanın içine koydum yem ve su verdim yemleri yanaklarına topladı ve hiç görmediğim kadar şişti.bir yavruda çırpına çırpına yuvadan çıktı ona birşey olurmu.Cevaplarınıza acil ihtiyacım var lütfen.

munky
03-18-2011, 12:08 PM
yavruların yanında duran erkek kesin eminim.Çünkü diğer hamster ile çifleşirken ...Birde arka bacaklarının ortasında 2 tane şişlik var kocaman ama dişi olaninda memeleri yok ve yavrularla hiç ilgilenmiyor sanki birşey olmamış gibi çarka biniyor geziyor filan.İşin kötüsü kimin doğurduğunu göremedim.Doğum gece olmuş.Dişi sandığım hamsterı ayırdım çünkü yavrularla ilgilenen diğer hamster olunca kafam çok karıştı allak bullak oldum acil yardım lütfen..:(

mumble
03-18-2011, 01:54 PM
Hamsteriniz demek ki dişi. Protein ihtiyacını karşılayamadığı için yavrularını yiyor. Diğer hamsterı ayırmanız ve erkek sandığınız ama dişi olan hamstera peynir yoğurt vb. yiyecekloer vermeniz gerekiyor.

munky
03-18-2011, 02:34 PM
ama şimdide erkek sandığım hamster yani yavruların yanında duran hamster artık yavruların yanında değil birde dişi sandığım hasmter yavrulardan birimin kuyruğunu yedi kanaması var :( annemler konusuda ayrı bir konu zaten :(

munky
03-18-2011, 02:35 PM
iyiki bugün okula gitmemişim :(

munky
03-18-2011, 04:08 PM
Ya yavrunun altı yok ama canlı ortalık kan gölüne döndü anne uyuyor yavrular öylece vikliyor.Annenin bunları emzirmesi gerekmiyormu ?yoksa anne ötekimi.Ergün nerelerdesin biri yardım etsin artık.. :(

munky
03-18-2011, 05:36 PM
yavruyu yemiş son yavru kaldı onuda yer kafeste her çeşit yiyecek var ama o yavruları yiyo birde bu yetmezmiş gibi annenin arkası ıce tea oldu offf.Anne deli gibi kafeste geziyor yavrunun üstünden basıp geçiyor sanki birşey yokmuş gibi.

munky
03-18-2011, 06:44 PM
yardımınız için saolun iyiyki bi yardım istedim biriniz parmağını oynatmamış son yavruyuda kaybettim. :(( artık hasmter beslemicem pet shopa geri veriyorum hamsterları.

tofy
03-18-2011, 06:59 PM
Üzüldüm. Ben bu konu hakkında hiçbirşey bilmiyorum yoksa yardımcı olurdum. :( Neyse artık yapacak birşey yok. Geçmiş olsun. Şu aileleri hiç anlamıyorum yavrulasa ne olucak sanki? :S

munky
03-18-2011, 07:08 PM
hiçbirşeye üzülmüyorum da sadece o yavruların diri diri yenmesine ve benim kendi hamsterlarıma bi daha nasıl ısınacağıma üzülüyorum :(

tofy
03-18-2011, 07:12 PM
Bu çok doğal bi olay her hamsterda olabilir. O kadar üzülme. Hamsterların gonzales mi?

Macubass
03-18-2011, 08:39 PM
Çok özür dilerim yetişememişim. Seninki de ne kadar karışık bir olay. Gerçekten çok üzgünüm geçmiş olsun. :(

munky
03-18-2011, 09:53 PM
bende suriye var.Ama gerçekten cuma günü tatil oh ne güzel demiştim ama herşey üst üste geldi.Üstelik fazla ekipmanım yok erkeği bi kovaya koymak zorunda kaldım ve ikiside artık elime gelmiyo kaçıyolar.Bide dişi yapış yapış talaşlar üstüne yapışmış çıkmıyor offff .:( hamsterımı satıcam. sevgili tofy evet haklısın bu gayet doğal bişey ama bende panik atak var ve benim için bu çok zor birşey tahmin bile edemessin evde yürüyemiyorum ve kabuslar görüyorum satmaktan başka çarem yok. :( hamsterlarımıda kim alcakki bilemiyorum :(

tofy
03-18-2011, 10:14 PM
anladım. :( sana o hamsterları vermeni, suriye almanı ve tek bakmanı öneririm eğer bakmak istiyorsan.

munky
03-19-2011, 01:33 AM
Artık pek istediğimi sanmıyorum :(

kenetic
03-19-2011, 01:51 AM
kardeş sen alaymı ediyosun anlamadım ben seni pardon ama.

kenetic
03-19-2011, 01:54 AM
çok heyecanlısın acaba maytapmı geçiyosun bizimle diye düşündüm son yorumları okuduktan sonra anladım k.bakma
başın sagolsun yavrular içinde.

Macubass
03-19-2011, 10:15 AM
Panik atağı iyi bilirim. En ufak bir şeyden etkilenip yaşam düzeyini bozar. Senin için çok üzgünüm. :(

munky
03-20-2011, 01:07 AM
Biraz oturdum düşündüm ve ben onlarsız yapamam diye bi karar aldım onlar benim herşeyim ama dişi erkek oldukları için sürekli kavga ediyorlardı.Bu yüzden zorda olsa Arap'ı(erkek) geri verdim.Picaro(dişi)'yu ilk kez yıkadım,kafesi tertemiz yaptım,herşeyi temizledim.Şimdilik o kütü anıları biraz ilaçlarlada olsa kafamdan attım ve bunu daha normal karşılıyorum.Arap'ın gitmesine çok üzülüyorum ama doğru olan buydu ben bu konuda fazla deneyimlide sayılmam.Bi yavru doğdu herşey birbirine karıştı.En iyisi buydu bence.

Macubass
03-20-2011, 12:01 PM
Çok zor bir olay olduğuna eminim. Bu yüzden ben kesinlikle hamsterımı çiftleştirmiyorum. :(

BuRNTHePRieST
03-22-2011, 01:51 AM
Suriye hamsterları çift yaşamaz. Çiftleşmeden sonra hemen ayrılmaları gerekir. Anne saklanacak bir yer bulamazsa strese girer. Yavrular doğduğunda baba hala oradaymış. Anne stres olmuş. Yanlış anlamayın ama bu sizin hatanız. Bu kadar da etkilenmek doğru değil herşeyden hayat neler gösteriyor insana...

Macubass
03-22-2011, 02:53 PM
Ama ya hamsterlar gonzales ise? O zama durum gerçekten karışık.