PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sizce.hangisi.

arthur
03-13-2011, 10:43 AM
gonzles ve suriye hamsterı arasında çok kararsız kaldım gonzalesler daha şirin ve daha hareketli olduğu için ama ilk hamsterı olduğu için kararsızım suriye almak istiorm elime kolay alışır diye ama oda bide hep yuvasında uyursa diye korkuyorum bide çok büyürse falan die sizce hangisi daha ilk hamsterim olcak hatırlatıyım lütfen yardım edin..

-ErgünCan-
03-13-2011, 10:57 AM
Forumlarda ilk hamster için suriye önerilir.Suriyeler daha yavaştırlar genel olarak ve daha çok uyurlar.Gonzales ise daha hareketli,ısırma potansiyeli yüksek hayvanlardır.Tek bakacaksan suriye öneriyorum ben.

serverous
03-13-2011, 12:32 PM
bence kesinlikle suriye al gonzalesleri eline o kadar alıştıramazsın hatta hiç alıştıramazsın hadi alıştırdın diyelim bir türlü 1 hafta sevme elini yine unutur kokusunu ısırır yine ama suriyeler her zaman sevdirir yuvasında uyur derken gonzalesler çok karakteristlik hayvanlar canı istedimi 1 hafta biryerde uyur canı ister kafeslere tırmanır 1 hafta ona ırk dengesi karışamaz

özet: suriye al

arthur
03-13-2011, 12:43 PM
peki geceleri suriye ne kadar aktif olur ?

WooLey :)
03-13-2011, 01:33 PM
ya koşuşturup durur tellere tırmanır çarkı warsa çarkta döner eğer dışarı çıkarırsan pıtır pıtır koşar :D ama tabi türden önce kişilik gelir hamsterin uykucu olursa onu bilmem :)

Bademm
03-13-2011, 03:39 PM
İlk hamster için en uygunu suriye :)

arthur
03-13-2011, 05:36 PM
inş. uykucu bi suriye olmaz:D

mumble
03-13-2011, 06:39 PM
Suriyeyi erkek alın yalnız, dişi Suriyeler daha hareketli ve ısırmaya meyillidirler. Erkekler daha sakin oluyor.

-ErgünCan-
03-13-2011, 08:31 PM
Hamsterini alırken,hareketli bir hamsterin evdede bu tür davranışlar sergileyeceğini unutmayın.

zotacing
03-14-2011, 07:43 AM
Hamster almadan önce buraya üye olsam, bende suriye alırdım. Gonzalesimden çok memnunum, ona çok alıştım ama, çok hareketli ve çok sinirli bir tür. İlk günden 2-3 yerimi ısırıp kanatmışlığı var. Gerçi artık alıştı, sanırım kolay kolay ısırmaz. Birde küçük olması avantaj. Suriye daha büyük sanırım. Gonzales özellikle çok sinirli, en azından benim ki öyle. Yanında ışık fln açarsam, talaş fırlatıyor git başımdan dercesine. Uyurken uyandırınca deliriyor, gözleri kırmızı zaten korkuyorum. :D

-ErgünCan-
03-14-2011, 04:06 PM
Suriyedede var kırmızı göz.Bana nedense suriye daha sevimli geliyor,Kırmızı gözlü Beyaz hamsterler dışında suriyeleri daha sevimli buluyorum :)

tofy
03-14-2011, 06:07 PM
Ben genelde krem rengi veya gri hamsterları çok severim. Çook uzun süredir araştırıyorum hamsterları ve suriye almaya karar verdim. Bence sen de suriye al ve aldığın hamsterın sütten kesilmiş ama küçük yaşta bir hamster olmasına dikkat et. :)

kenetic
03-14-2011, 06:16 PM
benımkide gonzales .
ilk aldıgım dişiydi ve sakindi ısırıyodu ama yavru oldugu ıcın sorun olmuyodu o öldü.
bence bi kaç gün önce aldım yine gonzales yine dişi ama bu sefer büyük ısırınca fena can yakıyo :D
ben okuldan gelınce uyansın diye kafesı sallıyorum çıldırmıyo tırsıyo kalkıyo hemen :D agresifleşmiyo hiç

zotacing
03-14-2011, 06:17 PM
Yinede kafesi sallayıp fln uyandırma hayvanı, korkup strese girebilir. Ben uyandırmak istediğimde, salatalık kabuğuyla uyandırıyorum. Zaten salatalık kabuğunu kafese doğru tut birden fırlıyor uyanıyor. Böyle daha iyi alıştırırsın bence. Hayvanı ürkütme yazık.

kenetic
03-14-2011, 06:21 PM
yok ben salatalık kabugu felan uzatamam çünkü
benımkısı 2. kafesınde yatıyo 5 litrelik şişeyle yaptıgım kafeste orayada ulasamıyorum otekı kafesle arasında boru var o yuzden ana kafese gelsın dıye yapıyorum.

zotacing
03-14-2011, 06:26 PM
Dostum yinede hayvanı sallayıp fln uyandırma, yazık korkar. Strese fln girme durumları oluyor.

-ErgünCan-
03-14-2011, 06:37 PM
Sallarsan korkutmuş olursun.Uyandığında hayvan sinirli olur.Biraz empati kurun.Uyandırmayın hayvanı.

kenetic
03-15-2011, 09:42 PM
uyandırmayayımda hep uyuyo kerata :D

Bademm
03-16-2011, 11:05 PM
Onlar gece aktif hayvanlar 8-9 gibi uyanır kendiliğinden zaten :)