PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hamster,bakımı

arthur
03-13-2011, 10:04 AM
forumdan edindiğim bilgilere göre hamster alırken tüylerin parlak olmasına burun akıntısı olmamasına sağlam uzuvlu görünen ve hastalık belirtisi olmayan hayvanları almaya çalışıyoruz kafes seciminde ise yatay telli geniş hamsterın eğlenebileceği tabanın biraz yüksek 3-5 cm falan olaması gerektiğini içinde ev yada pamuktan uyuyacağı bi yer olması gerektiğini okudum hamsterı aldıktan sonra kafesi ve eşyalarını bi güzel yıkayıp tabana aldığımız talaşı koyduktan sonra aldığımız yemi yem kabına bırakıyoruz 1 yemek kaşığı yeterli suluğuna ise taze suyunu koyup hamsterımızı yeni evine bırakıyoruz o günden bir iki gün sonra artık bize alışması için elimizden yiyecekler vermeye sesimize alışması için ona seslenmeye başlıyoruz
verdiğimiz yemi her gün bittikçe tekrar koyuyoruz suluğundaki suyunu da tazelemeyi unutmuyoruz :D 1 haftada bir talaşlarını değiştiriyoruz 2 haftada bir ise kafesini ve aksesuarlarını yıkıyoruz ;);) böylece hamsterımızla mutlu bir yaşam sürüyoruz :D :D yanlış yazdığım bir şey varsa çok özür dilerim :mad: hamster almamış arkadaşlara faydalı olduysam ne mutlu bana :):):)

-ErgünCan-
03-13-2011, 11:00 AM
Hepsi doğru :) Pamuk pek gerekli değil.Evde gerekli sayılmaz.Ama olursa iyi olur,kendini güvende hisseder.

denizli
04-05-2011, 01:59 PM
Bilgilendirmen iyi oldu .Teşekkür ederim ben daha yeniyim bu cumartesi hamster alıcağım daha ilk kez besliyeceğim neredeyse tüm yorumlarınızı okudum. deneyimim arttı inşallah hamsterıma iyi bakarım :)

zotacing
04-10-2011, 02:06 AM
Pamukta uyumayı seviyorlar genelde.

arthur
04-10-2011, 09:40 AM
denizli inş.hamsterına iyi bakarsın yardımcı olduysam ne mutlu bana :D

Macubass
04-10-2011, 12:29 PM
Teşekkürler arthur. Tüm konulardaki bilgileri toplamışsın. :)

arthur
04-10-2011, 12:43 PM
hepsi bu forumun sayesinde:D