PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 gonzales icin hangi kafes

mert1905x
03-11-2011, 11:41 PM
Arkadaslar gecen hafta kız arkadasıma hediye olarak 2 gonzales aldim ve [Only Registered Users Can See Links]

bunu aldım

şimdi kendimede bakacagım 2 gonzales icin ne alayim temizlemesi kolay geniş ve rahat olacakları imac fantasy den baska öneri varmi

Bademm
03-12-2011, 12:01 AM
Ben sana kafeste olması gerekenleri söyliyim sen ona göre kendine uygun kafes bul netten. Yatay telleri olsun mutlaka tırmanması için. Çark, suluk, mama kabı olsun. Ve geniş olsun sen uygun kafes bulursun kendine göre ama bu özellikler olsun

miyami
03-12-2011, 12:38 AM
İmac fantasy al kafan rahat olsun :)

mert1905x
03-12-2011, 01:31 AM
baska ceşit yokmudur tr de bukadarmi yaniS: birde suna gitti aklım bilen kullanan varmı ?

[Only Registered Users Can See Links]

-ErgünCan-
03-12-2011, 11:36 AM
Güzel kafes.Ben bizim burda 150 ye görmüştüm.Lüks pahalı bir görüntüsü var .

mert1905x
03-12-2011, 12:46 PM
Turkiyede baska ceşit yok 50 tane petshop sitesine baktım aynı modeller,netten yabancıları bakınca agzı acık kalıyor insanin.birde bu kafes var bunu kız arkadasıma aldım gecen hafta guzelmiş dedgine göre

WooLey :)
03-12-2011, 05:58 PM
o çok küçük gibi :S hamster sıkılır onda boyu nekadar söylesene ? S

03-12-2011, 06:02 PM
kusura bakma ama bence kazıklanmışsın yarı fiyatına aynı boyda kafesler bulabilirdin telleri de yok :S

arthur
03-12-2011, 06:29 PM
bencede wooley nin dediği gibi tırmanma ihtiyacı olan bi hayvan bu ihtiyacını bu kafes karşılarmı bilmem çok daha farklı kafesler var birz araştırırsan bulursun

tofy
03-12-2011, 07:18 PM
ben bu tarz kafesleri sevmiyorum daha doğal bi görüntüsü olmalı bence.

-ErgünCan-
03-12-2011, 09:05 PM
Plastik,yani tırmanamayacak.Çarkı büyük.Ve sadece lüks bir görüntüsü var.Belki her mesajda Imac Kafeslerini savunuyor gibi olacağım ama,Kalite isteyenler bu kafeslere baksın derim.

mert1905x
03-12-2011, 11:14 PM
Biraz daha araştirisan yazmayın hic arkadaslar cogunuzun hic görmedigi kadar kafes gördüm.İngilizce sorunum olmadıgından birçok yurtdısı sitelerini inceledem o begenmediginiz kafes top 3 te.Hamsterlarin tirmanmaya ihtiyaci olabilir bunları saglamak icin tel kullanımı oldukca gereksizdir,borularla yapilmaktadir ve hos göruntuler vermektedir.sizde bakarsanız yabancı sitelere görebilirsiniz (yabancılar demem deki amac adamalr 20 30 hamsterlik kafes yapiyorlar ellerinde her malzeme var bizdeki gibi her sitede toplam 10 ürün yok) Ve büyük kafeslerin hicibri telli degil.Bende telli özelikli istemiyorum kus kafesi gibi hic hos degil.O kafes normal de böyle [Only Registered Users Can See Links] ve hamsterlarla ilgili bir belgesel izledim birdaha bulursam paylasıyım sizlerle bircok yanlıs bilgi var burada(daha dogrusu hamster konusunda uzmanların söylediklerinden evde bakan arkadasların söyledikleri cok farklı şeyler var)

Çark buyuk ama kız arkdasıma aldgımdan biliyorum 1aylık gonzales icinde kosuyuor bir problem yok buyuncede kucuk diye degiştirme sorunu olmayacak. imac inde sadece lüks goruntusu var ve daha pahalı.Yanlıs anlamyın okdar cok şey okudum ki 2 haftadir baya araştirma yaptm yerli yabanci.burda herkes imac fantasy diyor baska bir kafes yok 2.önerilecek birşey yok buna kızıyorum ve telli kafesler cok dandik (imac degil ) kus kafeslerini almişlar 3 5 boruyla degiştirmişler hic hoş gelmiyor o yuzden bu tarz birşey alicam imac le bunun arsında kaldım herkesin zevki farklı tabi yinede tavsiyeleri bekliyorum araştirisan bulurusn tarzinda yazilara gerek yok arkadaslar emin olun cok arastırdım.

-ErgünCan-
03-13-2011, 11:10 AM
Ben zaten bu kafes kötü demedim ki.Fiyatından fazla hak ediyor bence dedim.Ben yukardada demiştim zaten,diğer kafeslerle kıyaslandığında örneğin telleri,fark var.Bence ımac.

mert1905x
03-13-2011, 01:01 PM
yok ben size özel olarak demedim.Kıyaslama degişir,bana görede dezavantaj telleri imacde bi ust kata cıkıyor baska ekstrasi yok usteki kafeste bircok boru aparti varve sürekli iclerinde geziyorlar.Kişiden kişiye degişir size özel olarak yazmadım yani düsüncelerimi söyledim. bu kafes amazon vs gibi yerlerde 60 tl zaten turkiye de fiyati böyle malesef

03-13-2011, 01:28 PM
kafese sözümüz yok ama fiyatı pahalı bence benim gördüğüm 75-80 tl'di 75-80 tl ye daha büyük kafesler bulabilirdin diyorum yani illa telsiz istiyosan aşağıdaki kafes bence ideal yanlış anlama o kafes kötü demiyorum. :)

mert1905x
03-13-2011, 01:57 PM
yok ben kimseye kızmadım :) sadece gorusmu belirttim fiyat olarak haklısınız cunki yurt dısı sitelerinde 60lira bu kafes yani benm gösterdgim o aparatlari +fiyat ediyor. yani canpette sordum 90 lira kafes 60 tl de borulari 150tl ediyor. fiyat gercekten cok ama onunda tipi cok kotu ve 78 tl 12 tl fark var buyuklugude genişligi daha kucuk buyukde degil.

Ölcüleri 32 x 29 cm ebatlarında ve 25 cm yüksekliğindedir. 60 tl olan boru paketi İçindekiler:
• 1 Adet T şeklinde 3 yönlü giriş parçası
• 1 Adet Küp
• 1 Adet Taşıma Çantası
• 1 Adet Mağara
• 5 Adet Pencere
• 3 Adet Dirsekler
• 10 adet kilitli Konnektörler mevcuttur.

BuRNTHePRieST
03-23-2011, 08:48 PM
Biraz daha araştirisan yazmayın hic arkadaslar cogunuzun hic görmedigi kadar kafes gördüm.İngilizce sorunum olmadıgından birçok yurtdısı sitelerini inceledem o begenmediginiz kafes top 3 te.Hamsterlarin tirmanmaya ihtiyaci olabilir bunları saglamak icin tel kullanımı oldukca gereksizdir,borularla yapilmaktadir ve hos göruntuler vermektedir.sizde bakarsanız yabancı sitelere görebilirsiniz (yabancılar demem deki amac adamalr 20 30 hamsterlik kafes yapiyorlar ellerinde her malzeme var bizdeki gibi her sitede toplam 10 ürün yok) Ve büyük kafeslerin hicibri telli degil.Bende telli özelikli istemiyorum kus kafesi gibi hic hos degil.O kafes normal de böyle [Only Registered Users Can See Links] ve hamsterlarla ilgili bir belgesel izledim birdaha bulursam paylasıyım sizlerle bircok yanlıs bilgi var burada(daha dogrusu hamster konusunda uzmanların söylediklerinden evde bakan arkadasların söyledikleri cok farklı şeyler var)

Çark buyuk ama kız arkdasıma aldgımdan biliyorum 1aylık gonzales icinde kosuyuor bir problem yok buyuncede kucuk diye degiştirme sorunu olmayacak. imac inde sadece lüks goruntusu var ve daha pahalı.Yanlıs anlamyın okdar cok şey okudum ki 2 haftadir baya araştirma yaptm yerli yabanci.burda herkes imac fantasy diyor baska bir kafes yok 2.önerilecek birşey yok buna kızıyorum ve telli kafesler cok dandik (imac degil ) kus kafeslerini almişlar 3 5 boruyla degiştirmişler hic hoş gelmiyor o yuzden bu tarz birşey alicam imac le bunun arsında kaldım herkesin zevki farklı tabi yinede tavsiyeleri bekliyorum araştirisan bulurusn tarzinda yazilara gerek yok arkadaslar emin olun cok arastırdım.
Kötü ve pahalı. Aynı boyutları aynı tarzı petshoplarda 15 lira yerli üretim. Sen 60 TL'ye onun 5 katı büyüklüğünde kafes alabilirsin. Araştırdın ama internette araştırdın imac, Dr. Sacchi gibi markalara baktın. Çık bi dışarı öyle araştır. Borular tırmanma ihtiyacını karşılamaz. Borularla burda sende yapabilirsin yapan arkadaşlarımız da var. Kesinlikle tavsiye etmiyorum her tarafı kapalı plastik kafesleri. Kuş kafesi değil hamster kafesidir kulladıklarımız. Kuş kafesinde teller dikeydir hamster kafesinde yatay arkadaşım. Üslubunda hoş değil...

mert1905x
03-23-2011, 11:59 PM
1.si cıktım gezdim ve bunları tr de satan izmirden toptancısını buldum onunla bile gorustum bunlar kus kafeslerinin türü dedi ve baska modeller yok %95 aynı dedi. 2.si youtuba hamster doctor yada veteriner yazarsan yabancı arkdaslar bizdedki gib degil eklemişler veteriner hamster uzuernde ihtisas yapmıslar orda anlatıyor boruların en iyi yöntem oldugun.3.sü bunlar plastik degildir biraz araştir.bunu ayni 15 tl 3gün soran hamster firarda.ve bunun aynı dedgin şey hint bül bülü kafesi bizzat baktım :) yani bunlar manyak bunları üretiolar youtube ve ybancı forumlarda 1000lerce alanda bu işi bilmiyor bi biz biliyoruz ben buna kızıyorum yorumlara degil biri telli sever biir benmki gibi ama herşey bizde iyimiş gibi yorum yapma sacma.burda yapacagin borular cok kotu bir görsel yonu var.üslubum hos olamya bilir kimseye hakaret yok gercekleri yazıyorum sadece.bu arad 2 tane ciftlik sahibi buldum netten bir igine pig flnda yetişriyor 1ri telli 1ri mika olan akfesleri öneriyor herkes farklı birşey diyor yani

Macubass
03-24-2011, 05:59 PM
Biraz daha araştirisan yazmayın hic arkadaslar cogunuzun hic görmedigi kadar kafes gördüm.İngilizce sorunum olmadıgından birçok yurtdısı sitelerini inceledem o begenmediginiz kafes top 3 te.Hamsterlarin tirmanmaya ihtiyaci olabilir bunları saglamak icin tel kullanımı oldukca gereksizdir,borularla yapilmaktadir ve hos göruntuler vermektedir.sizde bakarsanız yabancı sitelere görebilirsiniz (yabancılar demem deki amac adamalr 20 30 hamsterlik kafes yapiyorlar ellerinde her malzeme var bizdeki gibi her sitede toplam 10 ürün yok)

Yabancı sitelerden bulman çok güzel olmuş. Artık sipariş verirsek bir kaç haftaya gelir o ülkelerden. Kargo parası da tuzu biberi... :) Bu kafesin bir çok boyu Türkçe sitelerde de var. Benim alışveriş yaptığım bir interektif pet shop internet mağazası var orayı öneririm. Yaklaşık 30-40 çeşit kafes var.
Özel mesajla yollayabilirim istersen. Link vermek istemiyorum.

mert1905x
03-25-2011, 12:14 AM
alabilirim hocma 30 40 cesit kafesin 25 35 tanesi telli hocam bana telsiz lazim :) aslında ucretsiz kargo varda tr ye adamlar ürün yollamıyor

Macubass
03-25-2011, 07:36 PM
Valla telsiz kafes Türkiye'de zor bulursun. Sana akvaryum ya da teraryum önerebilirim. :)

mert1905x
03-25-2011, 11:03 PM
işte eski sayfalarda resmi,ni koyduklarım var onaldan birini alıcam artık. akvaryumum var ama pek saglıklı gozukmedi bana

Macubass
03-26-2011, 11:25 AM
Yani telsiz kafeslerle eşdeğer. Kendin yaptırırsan istediğin boyutlarda ve biçimde yaptırabilirsin.