PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kafesi nereye koyacağımı şaşırdım :S

bıcır_
07-24-2009, 11:07 PM
ya ben fındıkla fıstık ımı rüzgardan ve güneşten çok sakınıyorum annemde yazık hayvanlar sıcaktan ölücekler diyor odamda rüzgar esmeyen bi yerdeler çünkü.. bende hiç değilse geceleri balkona koyayım dedim de orasıda esiyor kafesi balkona koyup önüne bişeyler koysam rüzgar çok gelmesin diye bişey olur mu??

CooLMaSTeR
07-24-2009, 11:32 PM
balkon tehlikeli gibi....1. kat falansa kedilerin ulaşabilme kabiliyetleri 100 de 20... en küçük rüzgarda hastalanabilme gibi bi huyları var...ayrıca gece yağmur yagma olayı var...bide bunlara önlem olarak etrafını sarıp sarmalarsın...bu seferde havasız kalırlar...bence evin içi en iyi yer....

bıcır_
07-24-2009, 11:50 PM
:) yok evimiz 5. katta benimde korktuğum şey hastalanmaları ama dediğim gibi evin içide sıcak ya annem sıcaktan ölücekler diyince..

CooLMaSTeR
07-25-2009, 12:15 AM
5. katsa kedi problemini atlattık =) ..e orada havalar kaç derece ki şu an.

Seg
07-25-2009, 12:34 AM
Evin içinde durması en iyisi,kediden bahsediyorsunuz ya :D hamsterlar çok nazik hayvanlar... ;)

Sıcaktan ölmezler merak etme... :D

İzmir olsa bile nolcağı belli olmaz sakın balkona koymak gibi bir yanlışlık yapma,ölürler diyede korkma ;)

hamsteradmin
07-25-2009, 01:04 AM
Ani hava değişikliklerinden etkileniyorlar, odadaki ortama alışık olduğu için rüzgarda üşütürler, bence risk alma. Güneş almayan daha serin bir noktaya koyabilirsin, ama rüzgar almasınlar. Ara sıra ıslak bebek mendillerinden içeri bırakırsan serinlerler.

bıcır_
07-25-2009, 06:29 PM
tamam bu kadar risk varken balkona koyamam sanırım bebek mendillerini denicem :)

gonzalesezgi
07-26-2009, 05:37 PM
ya arkadaşlar daha öncede yazdım ama ilgilenen olmadı ! ben ilk defa hamster beslicem siyah beyaz ve baya büyük ısırmıyo elime geliyo ama sabit durmuyo elimde cinsini merak ediyorum ayrıca dişi ve isim bulamadım cvp yazarsanız çok sevinirimmmmmm...

Seg
07-26-2009, 06:04 PM
fotoğraf koymadan cinsini nasıl anlıcaz merak ettim ama büyük diyosun,siyah beyaz diyosun farklı renklerde olan bir suriye hamster'ı olabilir...

isminide benmi koyyım :)

Elinde sabit durmaması normal,hareketli hayvan eline yem koy onu yerken sabit durur,sonra alışır zaten...

gonzalesezgi
07-26-2009, 07:33 PM
ismini sen koy demedim zaten :) ama en azından aklıma bişe gelmiyo belki yardımcı olur birileri die düşündüm.ayrıca büyük olması zorluk çıkarırmı yani alışma bakımından diyorum?bide kafes biraz küçük onu etkilermi ayrıca o içine girip döndükleri şeyi hiç kullanmıyo hemde hiççç

Seg
07-26-2009, 07:47 PM
Benimkide kullanmıyor çarkını,büyük olduğu için içine sığmıyor,büyük olması alışması bakımından sorun yaratabilir ama kısa zamanda ele alıştırabilirsinde. Kafesin küçük olması suriye hamster'larını o kadar etkileceğini sanmıyorum ama tırmanması için yeterli alan olması şart ve akşamları salarsan zaten sabahları uyudukları için sorun olmaz...

İsmini sen koy demedim zaten diye sert çıkmışsın ama pofuduk koy ne biliyim bıcırık koy-köpük,pıtırcık vb vb :D

hamsteradmin
07-26-2009, 08:23 PM
Büyük derken ne kadar büyük, guineapig falan besliyor olmayasın? Kafesin ve hamsterının görünen bir fotosunu eklersen, cinsini söyleme şansım olabilir. Büyük ihtimalle Suriye hamsterı gibi geldi bana. Çark küçük geliyorsa dönmüyordur küçük değilse de canı istemiyor demektir. Hamster topu alabilirsin. Sitemizde hamster resimleri var onlara bakarak bir fikir edinebilirsin türü hakkında.

gonzalesezgi
07-26-2009, 10:51 PM
öncelikle teşekkürler bilgi için dediğiniz türü ilk defa duydum.fotoğraf makinamın pili yoktu ama yarın akşam resimlerini koyucam ayrıca çark oldukça büyük sanırım canı istemiyo...ya mesela ewde muhabbet kuşumda var onunla aramızda farklı bi bağ var benim olduğunu ve beni tanıdığını görebiliyorum ama hamsterim de böyle bişe yok ve bu beni çok üzüyo belki zaman gereklidir dediğim gibi ısırmıyo elime geliyo ama burda bazı arkadaşları okudum omzunda falan uyuyomuş benimki elimde sabit durmuyo..bide bişe daha sorucam içinde çekirdek ve değişik bişeler olan bi yem verdiler bana türü ne olursa olsun havuç gibi şeyler verebilirmiyim?

hamsteradmin
07-27-2009, 12:27 AM
Rica ederiz, evet beslenme bölümümüze bakarak ekstra yiyecekler verebilirsin, orda neleri verip vermememiz gerektiğiyle ilgili detaylı bilgiler var. Yiyecek verdikçe, ona seslendikçe, her gün belli saatlerde ona zaman ayırdıkça aranızda bir bağ gelişecektir. Onlar en az muhabbet kuşları kadar bağlanıyorlar sahiplerine, ama tabi ki bu kişiye de bağlı.

gonzalesezgi
07-27-2009, 12:43 AM
verdiğiniz bilgilerle çok aydınlatıyosunuz çok teşekkürler bide elime sıkca almam da sorun olurmu?

hamsteradmin
07-27-2009, 01:23 AM
Yoo olmaz, aksine ürkütmeden ele almak alışmasını sağlar. Tabi alma şekli de önemli, üstten veya önden korkacağı şekilde değil, arkadan hafifçe dokunarak hissettirerek almak lazım veya kafesten elinize çıkmasını sağlarsan bunu öğrenir. Yiyecekler alıştırmakta çok etkilidir, ödül yerine geçer. Elinden sıkılana kadar da elde tutabilirsin, sonra nazikçe yine kafese bırakabilirsin. O ayağa kalkıp veya kafes tellerine yaklaşıp sana baktığında seslenerek konuşarak onun ilgisine karşılık verebilirsin.

gonzalesezgi
07-27-2009, 11:56 AM
bugün bana biraz daha alıştığını hissedebiliyorum elimden çekirdek yedirdim ama takıldığım bişe oldu ben ona çekirdekleri ayıklayıp verdim baya bi yedi ama sonra bi baktım kafesin köşesine talaşlarının altına saklamış hepsini acaba aç değildi sonramı yicek?bu hareketi çok şaşırttı benii doğrusu..

Hamster_fun
07-27-2009, 01:54 PM
Evet sonra yemek için biriktiriyorlar. Evine, talaşların arasına fazlalık yiyecekleri saklıyorlar. Bazen yanaklarının şiş olduğunu görürsünüz. Yanaklarında bulunan keselere de depoluyorlar. Daha sonra ortaya çıkarıp açlıklarını gideriyorlar. Gayet normal yani

gonzalesezgi
07-27-2009, 02:37 PM
ewet yanaklarındaki şişliği farkettim.ya en fazla iki sene yaşıyolarmış ama benimki baya büyük yani bizim fazla vaktimiz olmicak galiba hamsterimla... :(

kiWILIm
07-27-2009, 11:37 PM
Belli olmaz 2 seneden çok daha fazla yaşayanlarıda duymuştum siz geçirdiğiniz vakitten zevk almaya bakın;)

hamsteradmin
07-28-2009, 12:59 AM
Çok güzel söylemişsin, bu anın farkında olalım :)

hamsterım
07-30-2009, 09:09 PM
Evin içinde bir yere koy balkona felan koyma soguktan ölürler