PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster Kafesi Seçimi

miyami
10.03.11, 12:04 AM
Arkadaşlar elimde olan küçük kafesi kullanmayı bıraktım.Duman'ıma yeni bir kafes alıcam fakat şu 3 tane kafes arasında kaldım.Resimleri aşağıda ve fiyatlarıda mevcut.

Gonzales beslicem.Ben de dişi var.1 erkek daha alıp çiftleştirmeyi düşünüyorum.

Kafesler;

1

Ebatları:
En: 27 cm
Boy: 43.5 cm
Yükseklik: 28.8 cm

İçerisinde 2 adet sayaçlı çark (Dışarıda kapağı ile top oluyor), 1 adet yem kabı, 1 adet hareketli merdiven, 1 adet kaydırak, 1 adet suluk var.

Fiyat: 68.10 TL

2

Ebatları
En: 26.5 cm
Boy: 40 cm
Yükseklik: 40 cm

İçerisinde oyun çarkı, yem kabı, suluk, tünel ve tuvalet var.

Fiyat: 59.80 TL

3

Ebatları
En: 38 cm
Boy: 58 cm
Yükseklik: 38.5 cm

İçerisinde oyun çarkı ve şeffaf tünel vardır.

Fiyat: 94.41 TL

AsCoRbAt
10.03.11, 11:38 AM
eger çiftleştirmeyi planlıyorsan 2. kafes daha uygun ama 3.kafes daha büyük bir alan sağlayabilir

zotacing
10.03.11, 11:53 AM
Dostum kesinlikle 2 veya daha fazla katlı al. Hayvan sıkılmıyor, kafasına göre üstte uyuyor, altta uyuyor. Küçük kafes her zaman sıkıntı yaşatıyor. Çift katlı kafeste fln daha mutlu olurlar. Bence ikinci kafesi al.

Bademm
10.03.11, 01:11 PM
2. ve 3. güzel. Ama 2.kafes daha hoşuma gitti. 2 katı var çok hareket eder tellere falanda tırmanır

-ErgünCan-
10.03.11, 05:03 PM
Şimdi ilk önce sana şunu açıklayayım.Dişi Erkek beslersen ,hamilelik olacak.Hamilelik demek anne için protein eksikliği,senin için ekstradan kafes ve yavruları elden çıkarmak zor olacak.Petshoplarda nasıl bakıldıkları malum,en kötü şartla oraya gidecek.Diyelim ki böyle birşey olmadı iyi yuvalara gittiler,Sürekli çiftleşme anneyi yorar.Kafesleri tek tek inceleyelim

1-Gonzales tipi bir kafes,çarkı sayaçlı,ve kafesi pahalı yapanda bu sayaçlar olsa gerek.Ayrıca 2 Gonzales için biraz küçük gibi.O yüzden 1.yi önermiyorum.
2-Dr.Sachhi Kafesi,2 gonzales beslenilebilir.Ancak ben yine önermiyorum,temizlemesi çook zor.Uğraşılacak iş değil.Aynı kafesi kullandım.Ayrıca talaşlar düşebilir,idrar aşağıya akabilir.
3-Imac Fantasy Hamster kafesi,bu kafesi bende kullandım.2 katlı üst katında kafesin kendisine ait bir odacığı var.Ayrıca taban köşeleri yukarıya doğru daha yüksek,yani idrar akması gibi bir şans yok.Ayrıca yeterincede geniş.4 Parçadan oluşuyor,temizlemesi daha kolay.2 ye göre kıyaslandığında kat kat iyi.Ayrıca 2 ve 3 e kat çıkabilirsin.Ben 3 ü öneriyorum.Çok kullanışlı bir kafes.Kesinlikle tavsiye ederim.İyi forumlar :)

miyami
10.03.11, 09:18 PM
Arkadaşlar burdaki pet shopta 2 katlının 3 katlısı da var ama 2 tane gonzales için aşırı büyük geldi bana :) 100 TL istedi adam :D Bilmiyorum hangisini alıcam ama sadece 1 tane besliyeceğim.Yavruları iyi aileye gönderemiyeciğimi düşündüğüm için (Şimdilik) 1 tane gonzales bakacağım.Ama ilerde 2 suriye yada 2 gonzales bakabilirim.Almışken iyi olsun diyorum.Şimdi hangisin almalıyım?

1.yi koyma nedenim 2 tane sayaçlı çarkı, yürüyen merdiven olması vs..
2.yi koyma nedenim 2 katlı olması (3 katlı olanı al demeyin almam)
3.yü koyma nedenim büyük olması..

-ErgünCan-
10.03.11, 10:10 PM
3 katlı evet piyasada o civarda.Forum İstanbul Avm de 3 katlı 70 lira.3.Kafesi öneriyorum bende.Çok memnunum.

miyami
11.03.11, 12:30 AM
2 ya da 3 katlı olması benim için kötü olucaktır.Büyük çaplı araştırmama göre temizlemesi zor, talaş dökülür vs..

1 ya da 3 olcak ama ikisi arasında kaldım.

1.'de aksesuar fazlalığı var sayaç vs..
3.'de ise kalite, alan farkı var :)

Bir de 3.deki kafeste gonzalesler yukarı çıkmıyormuş :S Çok nadir çıkıyorlarmış doğru mu?

blbl3
11.03.11, 01:35 AM
yürüyen merdiven ?? Nasıl bir şeydir o :)

-ErgünCan-
11.03.11, 04:07 PM
Sayaçlı olması hamstere bir fayda sağlamıyor.O resimdeki hamsterler gonzales zaten.Çıkar .Çıkamıyorsa da,borunun yatay olarak dümdüz olmasından kaynaklanıyordur.3.kafes daha iyi.

Bademm
11.03.11, 07:41 PM
Bencede 1 ve 3 arasında kaldıysan 3ü al