PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üşür Mü?

tofy
03-09-2011, 12:36 PM
Annem evde köpeğim olduğu için başka bi hayvan istemiyo. Ama dükkanda bakmama izin verdiler. Dükkan sabah 8 buçuktan akşam 8 buçuğa kadar açık ve bu saatler arasında normal oda sıcaklığında. Ama dükkkan kapandıktan sonra sabaha kadar hiç ısınmıyor. Tekirdağda yaşıyorum ve burası çok da soğuk bi yer değil. Bu ayın sonunda bursumu aldığımda hamsterı almayı düşünüyorum. (nisan başı). Hamsterım geceleri üşür mü? Yardımlar için şimdiden teşekkürler. :)

tofy
03-09-2011, 06:48 PM
yardımcı olucak kimse yok mu? :D

sezgi_nilsu32
03-09-2011, 07:54 PM
bildiğim kadarıyla evet üşür.. ben kayseride yaşıyorum.. ablamın arkadaşının hamsterinin yavrusunu aldım o ;" arabayla geleceginde hamsteri al donabilir " demişti :)

WooLey :)
03-09-2011, 08:55 PM
hamsterı boşu noşuna alma hiç ilgilenemezsin o hayvanlar gece 9 da 10 da uyanan haywanlar haywanı üzersin hiç ilgilenmezen , dışarı çıkarman gerekir dükkanda çıkaramazsın

tofy
03-09-2011, 10:30 PM
dükkanda dışarı çıkarabilirim ama dükkan kapandıktan sonra ilgilenemem evet. :S bilmiyorum çok istiyorum. en azından bi süre dükkanda kalsın annem de görsün ne kadar zararsız olduğunu. zaten ben çıkaramasam bile babam çıkarır eminim ona. :)

Bademm
03-09-2011, 11:05 PM
Üşür geceleri ve zaten gece aktif hayvanlar o yüzden ya ikna edene kadar bekle yada alma 8-9 da uyanır o zaman dükkan kapanmış olur sıkılır orda uygun değil bence alma

tofy
03-09-2011, 11:09 PM
haklısınız. biz evin üst katını yaptığımızda ayrı odam olucak. o zaman odana alabilirsin filan demişti annem. havalar ısındığında hamsterımı alıp dükkanda baksam havalar tekrar soğuyana kadar ev tamamlanmış olmayabilir. alsam mı almasam mı bilmiyorum şimdi. ama dükkanda ne kadar zararsız olduğunu gördükten sonra belki eve getirmeme izin verebilirler. kafam karıştı. :/

miyami
03-09-2011, 11:24 PM
Alabilirsin ama şunlarıda alman gerek.
Su torbası içine kaynamış su koy sabaha kadar ısıtır.Kafesin altına :)
Yün çorap koyarsan üşüdümü çorapın içine girerek kendini ısıtır ve rulo peçetelerin gri yeri :D onla oynamayı çok sever hamsterla :) Canı sıkılmaz en azından..

zotacing
03-10-2011, 12:02 AM
Kafesinde bol talaşlı bir zemin ve ekstra plastik bir ev olursa, birde pamuk veya hamster tüyü olursa üşümez. Kendilerine çok güzel yatak yapıyorlar üşüdükleri zaman. Benim hamster da üşüdüğü zaman, pamuktan yatak ve yorgan yapıyor kendine İçine girdiğinde keyfi yerine gelmiş şekilde uyuyor. Oda sıcaklığı 16-17 derecenin altına düşmediği sürece sıkıntı olmaz.

tofy
03-10-2011, 12:14 AM
yeter ki hamster sahiplenip ona iyi bakabiliyim dediklerinizin hepsini yaparım. :D

tofy
03-10-2011, 10:03 AM
benim dükkanda tek yaşayacağım sorun üşümesi olabilir. Dükkanda en fazla cıkan ses iki insanın konuşması, dükkan sessiz biyer. Ayrıca ben dükkana gidemesem bile babam çıkarır dışarı. Babam hamsterin fare olmadığnı biliyo ve sevimli bi hayvanmış ddi. :D babamdan yana sorunum yok. :)

zotacing
03-10-2011, 10:36 AM
Sesden rahatsız olmuyorlar pek, ama ışıktan nefret ediyor benim ki. Biraz loş bir yere koymaya bak derim. Acaib sinir yapıyor, florasan ışık altında fln. Bana ışık açtığım da sürekli talaş fırlatıyor. :)

tofy
03-10-2011, 10:41 AM
hmm. :) zaten doğal olarak herkesin gözü önünde bi yere koyamam dükkanda bazı insanlar sevmeyebiliyor, rahatsız olabiliyor, yada bazıları fare gözüyle bile bakabiliyor. :D kafesi koyucağım yeri seçtim geriye tek kalan bursumu aldığımda hamster ve kafes almak. kafes aksesuarları, yem ve talaşım var. bir de geceleri kafesin üstünü hava almasını engellemiycek bi bezle örtsem, içine bolca talaş, hamster tüyü ve bezle sıkıca sarılmış sıcak suyla dolu bir şişe koysam geceleri üşümez mi sizce? zaten gece aktif bi hayvan olduğuna göre çarkında koşmayı fln tercih eder, koşarken de üşüyceğini sanmıyorum. çarktan inince de üşümemek için su şişesinin yanına gider yada talaşların altına girer heralde. yanlış mı düşünüyorum? :)

zotacing
03-10-2011, 11:22 AM
Dediğim gibi pamuk-çorap vs... benzeri birşey koy o kendine yatacak en güzel yatağı yapar. Benimki resmen pamuktan yorgan ve yatak yaptı arasına girip yatıyor. Gece de aynen 1de uyanıp sabah 6ya kadar fln koşuyor deli gibi, arada talaşın içine girip kazıyor fln. Haraket halinde üşümez sanırım.

tofy
03-10-2011, 11:23 AM
tamam teşekkür ederim. :)

-ErgünCan-
03-10-2011, 04:53 PM
Kış aylarında sorun olabilir.Ancak 16-18 derece altına düşmediği sürece sorun yok.

tofy
03-10-2011, 05:04 PM
Tamam herkese çok teşekkür ederim. :)