PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uyku

pegasus82
03-01-2011, 12:53 PM
Merhaba,
5 Şubat'ta henüz 3 haftalıkken Puffy ve Paffy'nin yavrularından birini aldım :)
İlk birkaç gün kafesine alışma süreci yaşadı, sonrasında elimizden yemek yemeye başladı. Daha sonra ise bize iyice alıştı, artık çağırınca elimize geliyor :)
Ama yaklaşık son bir haftadır geceleri son derece hareketli olan, sürekli çarkında dönen yavrucuk yuvasından çıkmamaya sürekli uyumaya başladı. Takip ediyorum çok nadir uyanıyor ve kısa bir süre çarkında oynuyor. Yemek yemesinde bi problem yok. Belki üşüyordur diye kafesine birkeç parça pamuk koydum, onları yuvasına taşıdı. Zaten geldiğinden beri çok sıcak olmayan kaloriferin yenında duruyor.
Bu konuda biraz endişeliyim, bir problem olabilir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

-ErgünCan-
03-01-2011, 04:22 PM
Yemek yiyor,çarkada arada bir kalkıp oynuyorsa sorun yok.Kış aylarının soğuğu,peteğin verdiği sıcaklık onu uykuya itiyordur.Ben olsam soğuk hava varken sıcak peteğin yanında hemen uyurdum.Sorun yok.

pegasus82
03-01-2011, 06:25 PM
Teşekkür ederim Ergün Can :)
bu kadar hareketli miniğim bir anda durgunlaşınca korktum.

lucy
03-01-2011, 08:36 PM
Merhaba,
Ben hamsterimi alalı 3 hafta oldu, ilk geldiğinde çok hareketli bir hayvan değildi ama artık iyice hareket etmez oldu, yuvasının içinden çıkmadığı gibi yuvası için aldığım pamukları da talaş ile harmanlayıp resmen kapısını kapatıyor, sadece yemek verdiğimde burnunu dışarı çıkarıyor, onu da hızlı hızlı keseye atıp yuvaya geri koşuyor... elime de hala alışamadı, elimden yemek yiyor ama elimde yemek yoksa resmen beni ayağıyla itiyor!!! bu hayvan beni sevmiyor!!!

BlackNWhite
03-01-2011, 10:17 PM
pegasus82 hamişin belki kış uykusuna yatmıştır :P

Bademm
03-02-2011, 08:07 PM
Kış uykusuna yatması için soğuk olması gerekmiyomu ?

-ErgünCan-
03-02-2011, 09:06 PM
Sallamış sanırım zaten :D Ayılardan yola çıkarak espri yapmış galiba.Yani kış uykusu gibi birşey yok.Ben bile kışın uyanmakta zorluk çekiyorum.Ancak annemin dırdırından kalkıyorum.Hayvana dırdır eden yok ki :D

zotacing
03-06-2011, 03:53 AM
Benim gonzales'de uyumayı çok seviyor. Yaklaşık 20 saat uyuyor günde. Birde kapıyı pencereyi kapatıyor. Demek ki, bahara girişte fln böyle oluyor. Yazın hareketlenir diye umuyorum.