PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil bakın nolurr:(

murat
07-22-2009, 03:25 PM
:(merhaba,az önce arkadaşımın serdarın hamsterı ile benim hamsterımı aynı kutuya koyduk,biri dişi biri erkek,birbirlerine öpücük sesi gibi ses çıkartıyorlar ve dişi erkeğe vuruyor.Dişinin anüsünde büyük bir çıkıntı oluştu kırmızı birşey.Ne olur yardım edin.O kırmızı şey nedir ve acaba kavga mı ediyorlar yoksa kur mu yapıyorlar.O kırmızı kabarıklığın çiftleşmeyle ilgisi var mıdır?:confused:

serdar
07-22-2009, 03:39 PM
bende bir soru sormak istiyorum. bu öpücük seslerini çıkarırlarken birbirlerinin üstlerine atlıyorlar. bu tur hareketleri yaparken bir birlerine zarar verirler mi?:(erkek saldırmıyor halen boş bulunca kokluyor...:o

CooLMaSTeR
07-22-2009, 06:31 PM
bence o çıkıntı kur gibi bişi...ama yinede sözü bu işi bilenlere bırakmak lazım

hamsteradmin
07-22-2009, 06:47 PM
Kavga ederken o sesi çıkartırlar. Birisi çiftleşmek istiyor olabilir ama şu an kavga ettikleri kesin. Eğer çiftleşme durumu olursa dişi sakince durur ve bekler. Şu an o an değil bence ayırın.

murat
07-22-2009, 08:29 PM
peki hamsteradmin,ayırdık ama çiftleştirmek istediğimizde nasıl yapacağız hep kavga mı ederler,benim hamsterım 6-7 aylık,arkadaşımınki 2 aylık,çiftleşmeye hazır mıdır?Bir yerde dişi hamsterların 4 günde bir çiftleşmeye hazır olduklarını okumuştum doğru mu?Bir de çiftleştirirsek yavruların yarısını serdar,yarısını ben alacağım yavrular büyüdüklerinde,benim bir yetişkin erkek ve yavrular olacak,2 kafesi tünelle birleştirsem onlara yeter mi?

Seg
07-22-2009, 08:38 PM
Kafes konusu belki yetebilir ama olmazsa tünellerle bir akvaryuma aktarırsın birde yavrular büyüdüklerinde yaklaşık belki 1 aylıkken çiftleşicek ve bu döngü devam edicek durmadan yavrularınız olur,odanızın yarısını hamsterlara adarsınız... :D

murat
07-22-2009, 08:49 PM
bence çok geniş bir akvaryum var,bir de kafes alacağım yani 2 kafes ve 1 akvaryum yeter

Seg
07-22-2009, 09:01 PM
Yeter yeter, 6 yavru olsa-3 er 3 er dağıtsanız yavruları 1-2 ay sonra kocaman bir hamster city oluşturursunuz,eğlenceli olur doğrusu...

hamsteradmin
07-22-2009, 09:46 PM
Hanginizinki dişiydi, 2 aylık olan için daha erken, 6-7 aylık civarında olması daha iyi olur. Seg'in dediği doğru, 15 gün hamilelik sürüyor, doğurduktan sonra yine çiftleşiyorlar, her doğumda 4-14 arası yavru olabilir, bu durumda sürekli yeni yavrularınız olur. Yavrular kendi anne babalarıyla ve kardeş kardeşe de çiftleşecekler. İçinden çıkılmaz bir hal alır.

Eğer serdar'la paylaşacaksanız, erkek hamsterı olan erkek yavruları, dişi hamsterı olan dişi yavruları alsın, ama cinsiyetlerini çok iyi ayırt edin, sonra nüfus patlaması yaşarsınız, zor durumda kalırsınız.

2 aylık olan dişi mi erkek mi bilmiyorum, ama 2 ay bence erken.

murat
07-22-2009, 10:21 PM
2 aylık olan serdarın dişi

hamsteradmin
07-22-2009, 10:25 PM
Dişinin 7 aylık olmasını bekleyin.