PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hamsterım çok durgun

bekchi
21.07.09, 03:42 PM
aradaşlar ben yaklaşık 2 hafta önce 1 aylık bir yavru hamster aldım adı zeytin..

ilk günler elime gelmekten baya çekiniyordu elime hiç almadım neredeyse ama elimden yem veriyordum sürekli sevdiği şeyleri veriyordum bi yandan da sesleniyordum..bikaç gün sonra sesimi duyunca bile dikkat kesilir oldu..

ancak geçen hafta kuzenin düğünü sebebiyle hiç mi hiç ilgilenemedime v de misafirlerle doldu gerçi herkesi hamster kafesinden uzak tuttum insanlar sadece uzaktan baktılar ne yem vermelerine ne de dokunmalarına izin vermedim..

işte bu ayrı geçirdiğimiz yaklaşık 1 hafta içinde hamsterım çok durgunlaştı..artık elimden çok korkuyor,sürekli tedirgin..iştahı yerinde ama eskiden seslenince hemen kafayı kaldırıp elimi arayan yaratık şimdi hiç umursamıyor beni..verdiğim yiyeceği de alması için burnunun dibine sokup dakikalarca beklemem gerekiyor..eskiden sürekli çarkında dönerdi şimdi sürekli uyuyor..gece ben de sabaha kadar ayakta olduğum için biliorum,gece uyanıp çarkında durmadan dönerdi ama artık dönmüyor...

çok endişeliyim acaba depresyona falan mı girdi..ne yapabilirim sizce???yem yemesi ve su içmesi normal..ama sürekli uyuyor..bi de benden çok korkmaya başladı.