PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kafesin üst katı !

samsungcerit
09.02.11, 02:45 PM
BU GÜN BİR ÇİFT GONZALES DAHA ALDIM 2 aylık falan sanırım. aldıgım yer yavruları akvaryumda beslemiş o yüzden kafese pek alışık deildi ama topa biniyorlardı. aldım hamsterleri koydum yeni aldığım kafese gün boyunca talaşı falan kazdılar yem yediler topa bindiler(nadiren) ama hiç üst kata çıkmadılar.alıştırmak için ne yapmalıyım sizce?

şuan 3 çift hamsterim oldu 2 çiftte bu sorun yok ama bu yavrular biraz sorunlu, kafese alışmamış..

-ErgünCan-
09.02.11, 02:48 PM
Sen daha dün ilk hamsterini almıştın.Ne bu acele.6 hamster.Hepsinini aynı kafeste beslersen başına bela alırsın.Üst katı keşfederler.Bnun için yapman gereken birşey yok.Ayrıca petshoplar geneli akvaryumda besler.Kafes ortamınada alışırlar.Yani akvaryumda yaşadı diye kafese yabancılık çekmezler.

samsungcerit
09.02.11, 03:05 PM
YOK hepsi bir arada deil ama doğru acele ettim biraz 2 tane kafes var.4 tane yavru,suriye ve gonzales aynı kafeste kalıyor ama ayıracağım,aldığım yavru gonzalesler ise yeni aldığım küçük kafeste kalıyor.

-ErgünCan-
09.02.11, 04:09 PM
Ne ! Suriye ve gonzales aynı kafese koyulur mu ! Sitede defalarca anlattık.Ayırın hemen ! Öldürürler birbirlerini.

samsungcerit
09.02.11, 04:29 PM
iyide 4 gündür bişey olmadı

-ErgünCan-
09.02.11, 04:34 PM
Ölüme gidince görürsün !

WooLey :)
09.02.11, 04:56 PM
çok büyük hata yapmışsın hemen 6 ttane hamster almışsın onların en az 2 si ölür :/ daha acmisin 6 hamster bakılır mıı :o

-ErgünCan-
09.02.11, 08:52 PM
Her forumda beraber yaşamayacakları söyleniyor.2 türü ayrı ayrı ele alalım.
Suriye ; Kendi türüyle anlaşamaz kardeşleri ile de ölümcül kavgalar yaşar.
Gonzales ; Kendi türü ile anlaşır ,ısırma potansiyeli yüksektir.(2 Tür içinde istisnalar var )
Suriye kendi cinsiyle anlaşamazken karşı cinsle anlaşması ? O hayvanlar zarar görecek ve bende size söylemiştim diyeceğim.

Lucky :)
09.02.11, 10:04 PM
Bence denemeye gerek yok. Hamsterler birlikte yaşayamıyo (suriye). Görmediğin bi anda kavga ederlerse biri ölür. Bence riske girilcek bi konu değil.

samsungcerit
09.02.11, 10:41 PM
ya hiçbir sorun olmadı 4 ü birlikte yatıyor :D ama eğer kavga falan olursa ayıracagım

munky
10.02.11, 12:45 AM
Ben dene derim sonuçta kedi ve köpekte birbirine zıt 2 karakter ve sürekli kavga ederler ama bazen istisnalar olabiliyor :)

Berk
10.02.11, 12:46 AM
bence sen suriye ve gonzales ayrımını tam yapamamışsın. ya ikiside gonzalestir ya da ikiside suriye yoksa öyle beraber yatma cinsinden şeyler olacağını sanmıyorum. zaten gonzales sokulmaya çalışsa da suriye bi süre sonra kovalar ısırır saldırır bişey yapar ama kesin bi tepki gösterir.

samsungcerit
10.02.11, 03:19 PM
beyaz gonzales olurmu ?

munky
10.02.11, 05:06 PM
olur.

-ErgünCan-
10.02.11, 07:26 PM
Evet olur.