PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : petshop sahibi!!!

samsungcerit
02-08-2011, 01:03 AM
bu gün günlerden pzt. pofiyi beslemek için kalktım,yeminin azaldıgını farkettim
yem almak için petshopa gidiordum ve öyle birsey olduki tahmin bile edemezsiniz!!! petshop sahibi kavga ettiği için gözü kapanmıs,yada çıkmış hamsteri alan olmuyor die sokağa bırakacaktı... hemen aldım adamın elinden hamsteri, verdim parasını....suan pofinin yanında kalıyor. iyiki zamanında gitmişim.çok mutluyum.birdahada o petshopun önünden bile geçmeyecegim.cinsi gonzales, 2 aylık civarında.uygun bi isimde bulucam, zaten yazık çok korkmus elime aldıgımda titriyordu.aksam alıstı yuvasına, pofi'yede öyle topta fln koştu.

sizce gözüne ek olarak ilaç olarak falan ne sürmeliyim..açık yara yok bu arada

Berk
02-08-2011, 11:07 AM
ne kadar vicdansız insanlar var...:@ acaba gözü çıktı mı yoksa hasar görüp kapandı mı, tedavi için ne kullanılmalı bilmiyorum ama belki tedavi edilirse (çıkmadıysa gözü) iyileşebilir.

samsungcerit
02-08-2011, 11:17 AM
galiba gözünün önünde perde gibi bişi olmus kapanmıs ama uzun süredir öle galiba tedaviye geç kalınmamıstır insallah

semihpasa
02-08-2011, 11:24 AM
Eğer yakında bir veteriner felan varsa bir göster.

WooLey :)
02-08-2011, 11:47 AM
valla çok iyi yapmışsın :) iyiki almışsın o hamsteri

samsungcerit
02-08-2011, 12:00 PM
burda veterinerler çok düzensiz açık oluyor 8-10 tane veteriner var hiçbiri düzenli olarak açmıyor muayenesini nasıl şey anlamadım.3-4 ay önce köpeğim akşam gece gelene geçene bagırıyor die bahcede serbest bıraktim.yarım saat sonra mahalleyi inleten bi mayıktama sesi geldi. hemen balkona çıktım,alkollü bir adam köpeğimin arka ayagı ile karın bölgesini ezmiş :( üstelik köpek önünde sanmıs geri gelmiş ve birdaha ezmiş... hemen kucakladıgım gibi veteriner aramaya basladım açık hiçbir yer yokkkk. bi veterinere geldik camında 7/24 hizmet dior ama kapalı.. arkadasımın bildiği bir veterinerin evi vardı 4 km uzakta yürüyerek kucagımızda götürmek zorunda kaldık.neyseki kırılmamıs ama çok şaşrdık kırılmamasına cinsi kangaldı.3-4 hafta topalladı ama düzeldi....
biliorum konuyla alakası yok belki ama buradaki veterinerlerin ne kadar düzensiz ve düşüncesiz oldugunu belirtmek istedim. veterinerler suan açık deil 1-2 saat sonra tekrar gideceğim

02-08-2011, 12:07 PM
tmm :)

-ErgünCan-
02-08-2011, 02:16 PM
Seni tebrik ederim.Malesef vicdansızlar var böyle.Veteriner hekimle görüş derim.

Lucky :)
02-08-2011, 02:17 PM
Çok iyi yapmışsın almakla :)

samsungcerit
02-08-2011, 02:22 PM
bu gün burada pazar kuruluyor salı günleri her taraf dolu insan kaynıyor çarsıya çıkarsam bişey olurmu acaba zaten tek gözü hasta

-ErgünCan-
02-08-2011, 02:23 PM
Dışarısı soğuk,nemli,rüzgarlı,yerdeki tozlar falanda kalkıyor.Çıkarmayın.Eziyet etmeyin.Zaten şu saatlerde geneli uyur.

cıtırcık ve pıtırcık
02-08-2011, 02:34 PM
o adamı domdom kurşunuyla vurup, gözünü çıkartıp, yanında giysi dahil hiçbir şeyi olmadan antarktikadaki çöl bölgesine bırakmak lazım. Konuşmalarınıza Dikkat Ediniz

-ErgünCan-
02-08-2011, 02:36 PM
Her ne olursa olsun konusmalarımız saygı çerçevesinin dışına çıkmamalı !.

cıtırcık ve pıtırcık
02-18-2011, 10:56 PM
ya biliyorum da gıcık oldum adama. pardon. normalde de öyle pek saygısız konuşmalar yapmam ama adam kanımı beynime sıçrattı. sinir etti beni ya.

-ErgünCan-
02-19-2011, 12:21 AM
Tamam sakin ol :D

cıtırcık ve pıtırcık
02-19-2011, 12:25 PM
tamam tamam. biraz sakinleştim şimdi.

munky
02-19-2011, 12:32 PM
antartikada çöl olduğunu bilmiyordum !!!!

munky
02-19-2011, 12:32 PM
antartika soğuktur çöl ise sıcak iklim bölgesinde olur :D:D:D:D:D:D

çiko(cikorita)
02-25-2011, 10:15 AM
vicdansız yaa ben kafeste getirirken çikomu 4 kedi arkamızdaydı babam taş atmasa gitmiyceklerdi !!! cık cık cık !! nasıl insanlar varyaaa !! hayvan hakları mahkemesine şikayet et !! İyi tazminat alırsın ;D

02-25-2011, 10:52 AM
antartika çölü :D

çiko(cikorita)
02-25-2011, 04:53 PM
adamı hayvan hakları mahkemesine şikayete et tazminat al.... şahidinde kurtardığın hamster olsun XD

emeksila
03-03-2011, 04:52 PM
benim hamsterinede aynı şey oldu 2 gözüde kapalı duruyor

GhosT_26
12-26-2011, 01:36 PM
o adamı domdom kurşunuyla vurup, gözünü çıkartıp, yanında giysi dahil hiçbir şeyi olmadan antarktikadaki çöl bölgesine bırakmak lazım. Konuşmalarınıza Dikkat Ediniz

antartika nere çöl nere :D

depdelim95
12-26-2011, 03:38 PM
Kedilerede taş atmamak lazım.

orhunduman
12-26-2011, 05:33 PM
Ya arkadaşlar Türkiyede daha insanlara bile değer vermiyorlar, hayvanlara mı verecekler allahaşkına. Ama doğru zaten türkiyenin geneli hayvan diyebiliriz yani. Saçmasapan vatandaşlarımız var. Zaten eğer duyarlı vatandaşlar olsak böyle sorunlar olmayacak ama nerdeee...!!!

tughan50
01-01-2012, 06:08 PM
Ben 2 Hamsterimide Pet Shoptan Almistim ilki Beyaz Gonzales Adamlar Hamsterden Kurtulmak İcin Bana Fiyati Bile İndirmisti Galiba İcine Hergün 1 Tane Büyük Maydonoz Atip Birakiyordu Hayvani İcinde Ne Sulugu NEde Yem Kabi Felan Vardi Ben Aldim Kac Aydir Besliyorum Daha Hicbirsey Olmadi. Pet Shopda Kalsaydi Simdiye Kdr Ölrdü Diye Tahmin Edyrum 2.ci Hamsterde Baskasi Geri İade Ettigi İcin Bana Hediye Olarak Verdi Bazi Pet Shoplar Gercekten İnsafsiz Oluyorlar 2.ciyi Beslemek İstemiyorsan Sal Sokaga Gitsin Demisti Ama Okadar Tatliki Sokaga Atmaya Cok Korkuyorm Öylede Bir Düsüncem Yok Zaten Onun İcin Büyük Bi Kafes Aldim Rahat Yasasin Diye Simdi Hepsi Cok Güzeller Ama Bir Araya Getiremiyorum 2 Sini Tek Sorunum O kaldi.

h_a_m_s_t_e_r
06-25-2012, 12:24 AM
Böyle İnsanların Petshop Sahibi Olması Gerçekten Çok Kötü :/

gonzizmir
06-25-2012, 06:25 PM
ben dıyorum hep petshoplarda hayvan satısı yasaklansın tıcaret gırınce canlı oldugu unutuluyor hayvanların sadece para getırecek MAL olarak bakıyor cok sey yazarım bu konuda ama fazla kızıp fazla konusuyorum ozaman da ınsanlar bana karsı donuyorlar oyuzden susuyorum sadece dıyorum kı almak ıstedıgınız hayvanları forumlardan sahıplenın,olabıldıgınce petshoplardan pazarlardan tıcarethanelerden almayın amaan ne olcak bı tane demeyın arz talep dengesınce bız ıstedıgımız talep ettıgımız surece onlar da kotu sartlar altında ıskence ederkek satmaya devam edecekler onlara kızmak yerıne kendımızı ve cevremızı bılınclendırmek onemlı dıye dusunuyorum....

arda999
06-25-2012, 07:20 PM
ben petshoptan almayı hep hayvanı kurtarmak amacıyla alınmalıdır diye düşünüyordum gonzizmir arkadaşımızın yorumlarını okuyunca yanlış düşündüğümü anladım

gonzizmir
06-25-2012, 07:30 PM
ben de onlerınden geccerken hepsını alayım kurtarayım o kafeslerden dıye dusunuyordum ama sonra anladım kı ben nekadarını alırsam onlar daha fazlasını gerı getırcekler ...

arda999
06-25-2012, 08:16 PM
aynen :)

Zeynep-sıpı
06-26-2012, 01:25 PM
Herkes sizin kadar iyi olamıyor malesef :(

emreturkmenoglu
06-27-2012, 05:06 AM
Genta damladan 1 damla alıp damlatabilirsiniz. :)

Mért Uslu
07-04-2012, 12:04 PM
kendim kullanıyorum eye-visol yada visine ikisinden birini kullanabilirsin bir süre sanırım hemen hemen her eczanede var ...

melisJD
09-02-2012, 03:17 PM
Gözü mikrop kapmıştır yavru kedilerde sık sık görünen bir sorun sen git eczaneye genta göz damlası al günde 1 kere damlat ayrıca çayla pamuklada pansuman yapabilirsin çay oradaki miktobu atar

srecnoo
12-22-2012, 08:51 PM
Tebrik ediyorum seni gerçekten helal olsun o petshopcuyada yazıklar olsun o da insan sözde ! Onu ancak veterinere götürerek anlayabilirsin görmediğimiz için ne desek boş

honkulu
01-13-2014, 10:36 PM
ne mutlu böyle insanların hala yaşıyor olması. Gerçekten şuan görsem ellerinizden öperdim. Çok güzel takdir edilesi bir davranış sergilemişsiniz. Kürtajı yasaklayan insanlar böyle küçük savunmasız canları sokaklara salıyorlar. Nerede vicdan, nerede insanlık? Yanımda mama olmadığında marketlerden salam alıp kedilere köpeklere dağıtan biriyim. Hele bu kış günlerinde oncağızların midelerini gıdım gıdım olsada doldurmak gözlerindeki minnet ve teşekkürü hissedebilmek apayrı bir duygu. Şu duyarsız, acımasız insanlara nasıl da üzülüyorum. Yardımlaşma, sevgi, dostluk gibi olaylara yakın zannederler kendilerini birde. Halbuki çok uzaklar...

HANNA
01-14-2014, 10:57 AM
o kötü insana hiç para verməz,hamsteri elinden alıp,ona ne kadar kötü bi insan olduğunu söyleyip,eve koşardım.