PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gonzales ve suriye

samsungcerit
07.02.11, 11:51 AM
Arkadaslar bnde 2-3 aylık gonzales ve 2-2,5 aylık suriye hamsterim var.kaç aylık oldukları kesin belli deil.şimdi gonzales erkek ve suriye dişi.Suriyeyi yeni aldım gonzales ise yaklasık 1 haftadır var.suriyeyi erkegin kafesine koydum koklasmaya falan basladılar gonzales olan pesinden hiç ayrılmadı ama suriyede habire ondan kaçıyordu.sonradan kavga falan etmeyince aynı kafeste kalsın dedim 2 gündür aynı kafesteler. sorum şu : gonzales ve suriye çiftleşirmi ?
çiftleşirse sorun olurmu? çiftlesmesi için erkenmi ? erkekle dişiyi ayırmalımıyım?

biliorum çok soru sordum ama bunlar basımın içinde soru işaretleri oluşturdu.cevap verirseniz çok mutu olurum.şimdiden teşekkürler

WooLey :)
07.02.11, 12:48 PM
gonzalesle suriyeyi aynı kafesi koyma büyük kvgalar çıkar gonzales suriyeyi takip eder çünkü gonzales toplu yaşar ama suriye kendi bölgesini sahiplenir

samsungcerit
07.02.11, 02:27 PM
peki ayırdım zaten az önce dişi gonzales aldım ama dişimi emin deilim. cinsel organında çıkıntı yok çizgi gibi bir delik var gayet net gözüküo ama nokta delik deil çizgi gibi sizce erkekmi dişimi bide erkekse 2 erkek gonzales yan yana yaşarmı :D

WooLey :)
07.02.11, 02:31 PM
dişi büyük ihtimalle :D bi arada yaşar

-ErgünCan-
07.02.11, 02:31 PM
2 erkek gonzalesin beraber yaşaması dişi erkeğe göre daha iyi olur.Suriye tek yaşar,gonzales beraber yaşayabilir.Değil çiftleşmesi beraber yaşaması bile beklenemez,suriye ile gonzalesin.

samsungcerit
07.02.11, 02:37 PM
çok saolun ben acaba 2 erkek kavga falan edermi die endişelenmiştimde o endişemide ortadan kaldırdnız tekrar tesekkürler

zaten dierininde dişi oldugunu düşünüorum

-ErgünCan-
07.02.11, 02:55 PM
Gonzaleste ikiside etmez.Ama erkek erkek beslerseniz yavrulamazlar başınıza bela almassınız :D

samsungcerit
07.02.11, 03:01 PM
:D hahahah neden ki hamster yavrusunu bela olarakmı görüyorsunuz :D

-ErgünCan-
07.02.11, 03:05 PM
Yavrular büyüdükten sonra elden çıkaramazsanız çiftleşir,yeni yavrular doğar,petshopa giderse onlara yazık olur.En iysi tek beslemek bana kalırsa.

cıtırcık ve pıtırcık
07.02.11, 08:49 PM
ama erkeği kısırlaştırabilirsiniz de. tabi kesin karar verdiyseniz.

samsungcerit
08.02.11, 12:14 AM
ya yeni farkettim ikiside erkekmiş :D testislerini gördüm, Ya hamsterler kuş kafesinde yaşayabilirmi ?

-ErgünCan-
08.02.11, 02:22 PM
Yaşar yaşamasınada ,pek iyi olmaz.Teller dikine tırmanma şansı yok.bu durumda tabanda yaşayacak,bildiğiniz gibi tabanda pek geniş olmuyor.Tercih etmeyin.

samsungcerit
08.02.11, 02:30 PM
hmm peki zaten biliyorsunuz söylemiştim gözü yaralı hamsteri koyabilirmiyim diye sormustumda

cıtırcık ve pıtırcık
08.02.11, 02:36 PM
aslında tellerle katlara ayırırsanız yaşayabilir. ben öyle bir kafes görmüştüm. kuş kafesi şeklinde 3 katlı hamster sarayı vardı:D