PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bebeğim fernando

lucy
02-05-2011, 09:31 PM
Merhaba,
4 haftalık bebek hamsterim ile ilk akşamımız, kafesi 3 katlı, orta kata bırakmıştım orada kaldı, çarkının arkasına saklandı uyuyor, arada bir gözünü açıp esniyor ve tekrar uyuyor.. ne yem yedi ne de su içti..şu saatte uyuması normal mi? bebek olduğu için mi bu kadar çok uyuyor?

-ErgünCan-
02-05-2011, 09:49 PM
Bu saat şu saat diye birşey yok.Her hayvanın düzeni farklıdır.Uykusu vardır.Zamanla zaten uykucu mu hiperaktif bir tip mi anlarsınız.İlk birkaç gün yuvasına alışması bakımıdnan rahatsız edilmemesi önemli.

lucy
02-05-2011, 09:59 PM
açlıktan ve susuzluktan ölmez değil mi? su alt katta, yem de üst katta, bizimki orta katta kaldı, kafesi ferplast duna fun, katlar arasında merdivenler var, kendi kendine keşfeder umarım:)

-ErgünCan-
02-05-2011, 10:06 PM
Evin ortasına su kapağının içine su koyarsın.Yaşayıp yaşamadığını anlarsın.Bu yumurtayı önerdiğim arladaşta bulmuştu hamsterini.Merak etme.

cıtırcık ve pıtırcık
02-06-2011, 08:03 PM
bazı hamsterlar uykucu oluyorlar. mesela benim pıtırcık da 5 gündür yemek yemek dışında evinden çıkmadı. çoooook uykucu çooook.

comporcenes_minnos
02-06-2011, 08:18 PM
bence 4 haftalık br hamster için büyük bir kafes seçmişsin..

fikrimi sorarsan önce alt kat olsun sadece orta katı ve üst katı çıkartabiliyorsan çıkar neden dersen hamster zamanla bulunduğu kafesten sıkılacak dışarı çıkmak isteyecek telleri kemirecek işte sende bu gibi bir zamanda orta katı koyduğunda hayvana bi eğlence olacak ordan oraya bişiler taşıyacak vs sonrada 3.katı koyarsın..

hamsterin daha çok küçük inşşalh önünde uzun bir zaman var.. şimdiden tüm imkanları önüne sunma derim

-ErgünCan-
02-06-2011, 08:45 PM
Minnos 4 haftalık demissinde sen her ayında ayrı kafes mi alıyorsun ? Büyüyecek o hayvan ;)

comporcenes_minnos
02-06-2011, 08:49 PM
minnoş 4 haftalık demedim..

her ay olmasada bence 4-5. aydan sonra büyükçe bir kafese geçilmesi taraftarıyım

-ErgünCan-
02-06-2011, 08:57 PM
Niye ? Hem para kaybı ,1 seferde alıp ölene kadar kullansan ? Ayrıca 4,5 aydan sonra büyüdükçe demişsin.4-5 Ay sonra alacağına şimdi alıp daha iyi bir yaşam sunsak daha iyi değilmi ? Sonuçta en iyi şekilde bakmalıyız.O yüzden en büyük kafesi alabiliyorsam şimdi alırdım 4,5 ay sonra değil.

comporcenes_minnos
02-06-2011, 09:19 PM
tamam da bu hayvanlar ne versen ver daha fazlasını isteyen hayvanlar bugun 5 katlı kafes alırsın yarın 6. katı ister.. şimdi imkanın olsa bile küçük bir kafes alacaksınki zamanla büyüğe geçesin.. ayrıca küçük kafesler çok pahalı değil.. 10-15 bişey..

neyse kardeşim burda insanlara fikirlerimi empoze etmeye çalışmıyorm bnm görüşüm bu

lucy
02-06-2011, 10:40 PM
herkese merhaba, bebeğim biz uyurken yuvasına epeyce alıştı, suyunu içmeyi de öğrendi:) tosbağa gibi geziyor kafesinde ancak uyanık olduğu zamanlarda ve maalesef o saatler bizim uyuma saatlerimize denk geliyor:( bu kadar geç uyanmasını bebek oluşuna veriyorum, son 12 saatte sadece su içmeye ve çişe kalktı :)
haklısınız, kafes biraz büyük geldi ama o da zaten azıyla yetiniyor sadece, en alt katı kullanıyor, üste hiç çıkmıyor.. vakti gelince kullanır benim kanaatkar oğlum...

-ErgünCan-
02-06-2011, 11:39 PM
10-15 liraya kafes mi olur ? Hiç kullanışlı değil küçücük kafes.''Ne kadar büyük alırsan o kadar iyi ''.

comporcenes_minnos
02-06-2011, 11:41 PM
10-15 liraya kafes mi olur ? Hiç kullanışlı değil küçücük kafes.''Ne kadar büyük alırsan o kadar iyi ''.

piyasayı pek bilmiyorsn sanırım... ayrıca herkesin fikri farklıdır bu konuda

-ErgünCan-
02-06-2011, 11:42 PM
Çark 5 lira :) 10 liraya boş kafes mi bulacaksın ?

comporcenes_minnos
02-06-2011, 11:46 PM
neden ayrı alıyorsunki benim aldığım petshop da.. çark suluk minik ev hepsi birlikte set 15 lira olan vardı.. ha kalitesine bişey demem ama var yani

-ErgünCan-
02-06-2011, 11:49 PM
:D o kafesi biliyorum sanırım.Telleri hiç sağlam değil.Kapısıda değil.Üst katında bir evi var.Birde dolanbaçlı bişey.Bide en küçük boy suluk.Teller dikine.Bu hayvan o kafeste nasıl rahat etsin ? Herneyse ben senin yaşına göre kafes büyültülmeli fikrini anlayamadım.

WooLey :)
02-07-2011, 11:43 AM
yaşına göre büyütülmeli demişsin :D hamster biraz büyüdükten sonra büyümeyi keser :D

-ErgünCan-
02-07-2011, 02:33 PM
15 cm kadar oluyor suriye.Gonzales 6-7 cm.Ortalama tabiki.

WooLey :)
02-07-2011, 02:36 PM
evet :D ve kısa sürede oluyo bu olar arkaaş 4-5 ayda bi değişmeli demiş 4-5 ayda olmadı 6 ayda maksimum uzunluğuna ulaşır die düşünüorum dier aldıklarına para kaybı olur bitane büyük alsa daha iyi olur.

-ErgünCan-
02-07-2011, 02:37 PM
6 ayda ulaşmıyorlar da.Bana o fikir saçma geldi sadece.Bende senin gibi düşünüyorum.

comporcenes_minnos
02-07-2011, 05:16 PM
sanırım yanlış okumuşsunuz ben büyüdükçe demedim zamanla dedim ;)

bu hayvanlar sizde biliyosnuzdur her seferinde daha fazla yer gezmek daha yeni yerler keşfetmek isterler.. şimdiden en büyük kafes alırsanız o kafesten sıkılınca ne olacak eve salmanız gerekecek böyle bir imkanınız varsa alın kardeşim kafeslerin en büyüğünü

-ErgünCan-
02-07-2011, 06:30 PM
Bu hayvan emin ol 2 gün sonra sıkılır ;) Daha geçen aldım 2 katlı ımac fantasy kafesi kullanıyorum ımolanın borusunu falan çıkardım oyun alanı yaptım.Yine kemiriyor ;) Para kaybı ;) 1 kere alırım daha iyi.

comporcenes_minnos
02-07-2011, 06:52 PM
e herkesin kendi düşüncesi dostum ben en küçük kafeslerin bi büyüğünü aldım 29dan 20ye.. şimdi gonzalesim doğurdu. yavrular 1 aylık olunca büyük kafese geçicem şuan elimdekinide satarım 10-15 e ne olacak 5tl zararım olsun ;)

lucy
02-07-2011, 07:45 PM
ben çok araştırdım, en son buna ferplast duna fun a karar verdim, içinde herşey var!! genişliği de yeterli gibi geldi bana, tuvalet vs aşağı kata yapar, talaşları temizlemesi de kolay olur, orta katta çarkında oynar, üst katta da yemek yiyip uyur diye.. arkadaşlar tek göz odada 6 - 8 kişilik ailelerin yaşadığı oluyor, biraz abartı değil mi çeşit çeşit kafes yapmak? bence en önemlisi çin malı almamak, kafeslerin imal edildiği malzemeyi kemirmesi durumunda sağlığı bozulabilir, çin malı oyuncakları bile toplatıyorlar, bu kafesler de farklı malzemeden üretilmiyor:(