PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterimi Sürekli Klimanın Açık Olduğu Ofisimde Besleyeceğim ??

HALO
07-20-2009, 08:34 AM
arkadaşlar bir tane hamster alacağım bugün siparişini verdiğim kafesim de gelecek.ancak ben eve pek gitmiyorum o yüzden göremem evde.ofisimde beslemek istiyorum ancak ofisimde sürekli klima açık bu sorun yaratır mı hamsterımı klima ile direkt temas etmeyen bir yere koysam sorun yaşar mıyım.

Mustafa96
07-20-2009, 01:49 PM
Bence Yaşayabilir.Hastalanabilir .Çünkü Hamsterler Hassas Hayvanlardır Hem Onlar Çölde yaşar Yazın Onları Soğuk Bi Ortama Koymakta Sorun Yaşatabilir bence...

dream
07-20-2009, 03:10 PM
havayı kurutuyor yani insanlar bile uzun süre durunca rahatsız oluyor ben sadece akşamları koyuyorum klimalı odaya

hamsteradmin
07-20-2009, 07:43 PM
Merhaba arkadaşlar, hamsterların artık çöl iklimiyle alakaları kalmadı, öncelikle onu söyleyeyim. Tıpkı Husky'lerin soğuk iklime dayanıklılıklarının kalmaması gibi. Farklı iklimlerde üretile üretile dna'ları değişiyor.

Halo, sorunla ilgili cevap vereyim :) Klimadan çok sert ve kuru hava geliyor bilirsin. Bazı insanlar (ben dahil) klimanın yarattığı ani hava değişikliği ve kuruluğa dayanamıyorum, rahatsız oluyorum. Çünkü sert kuru ve soğuk hava, odanın her yerine ulaşır, doğrudan hedef olmaya gerek yok.

Hayvanlar da ani sıcaklık değişimlerine ve ceryanda kalmaya dayanıksızdır. Pencereden direkt bir rüzgarda bile hastalanabiliyorlar. Klimalı ortamda zarar görecektir.

Evinde klima yoksa orda bakman daha iyi olur. Ofis ortamında klimadan en az etkilenecek neresi var ve hava değişimi nasıl olur bilemediğim için oraya koy diyemiyorum.