PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : isim siz bulun :) / beta

buraq
07-20-2009, 03:09 AM
hala değeri anlaşılmamış ve petshopçularda rakı bardaklarında satılan hoş canlılar...

diğer balıklardan ayrı özellikleri var mesela labirent solunum sistemleriyle direk havadan oksijen alabiliyorlar :cool: yani öyle narin canlılar değiller...

agresifler hiç bir balıkla yaşamıyorlar [ petshopta bunlarla yaşar diye verdikleri balıklar var , almayın derim aldım hepsi öldü ! :/ onlar ticaret peşinde... ]

heralde 3 yıldır falan bakıyorum.balıkları sevmem ama betanın ayrı bir tarzı olduğuna inanıyorum farklı ve özel (:

herhangi bir sorunuz olursa bildiğim kadarıyla cevaplarım :)

dip not : etçiller :D kurutulmuş yem var ama mesela sivri yada karınca atınca yiyorlar... [ sivri atıp denemiştim , balık bi anda enerjiyle doldu :D ]

Seg
07-20-2009, 07:05 PM
''hala değeri anlaşılmamış ve petshopçularda rakı bardaklarında satılan hoş canlılar...'' demişsinde bu canlıların doğal yaşama ortamı böyle değilki bol bitkilendirilmiş geniş akvaryumlar,okuduğum bir çok kitapta böyle yazıyor,araştırmada yapabilirsin...

Şarap bardağına konmuş bir beta balığı ile fanus a konmuş beta balığı arasında bir fark göremiyorum...

Hiç bir balık fanusta bakılmamalı,en azından, en az 10-25 lt lik bir akvaryumu bol bitkilendirerek doğal yaşama ortamı yaratabilirsin...

hamsteradmin
07-20-2009, 08:22 PM
Evet Seg, katılıyorum. Burak bilinçli bir arkadaşımız zaten, yazılarından anlayabiliyorum. Betaları ben de çok severim, dayanıklı olduklarına da şahit oldum ama dayanıklılık sınırlarını zorlamamalıyız bence de. Küçüklüğümden beri egzotik türler dışında hemen her hayvanı beslediğim için artık bir hayvanı kafese kapatmak, küçük akvaryumlara hapsetmek bana çok bencil ve zalimce gelmeye başladı. Eninde sonunda eziyet oluyor. En son muhabbet kuşum da öldükten sonra bu duygu iyice yerleşti bana.

Yine de Seg'in dediği gibi derin ve bol sularda yaşarsa mutlu bir hayvan olabilir, bir nebze. Doğalarını çoktan bozduğumuz için...

İsmi de Alfa Beta olsun hehehe :P Aslında ilk aklıma gelen Betoş'tu itiraf ediyorum : )) Fesleğenim var ve adı Fesloş : ))))

buraq
07-21-2009, 03:23 AM
fanus konusunda haklısınız ama o da bir aceleye geldi normalde ona yetebilecek bir akvaryumum var.saklanabilceği yerlerin olduğu onun için güzel ve şirin bi akvaryum ancak bir süreliğine baska bir şehire gittiğimiz için yaz tatilinde akvayumu götüremedim arabada yer kalamamıştı :/

ama en yakın zamanda tekrar eski yuvasına dönecek sadece kısa bir süre burada :)