PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gonzales Hakkında

tofy
01.02.11, 04:58 PM
Arkadaşlar ben eskiden suriye hamsteri almayı düşünüyordum ama evde 2 tane kafes barındırmam imkansız olduğu için suriye hamsteri üretemeyeceğimi söylediler. Fakat gonzalesler tek kafeste yaşayabildikleri için yavrulatabilceğimi öğrendim. Ama kafamı karıştıran bişey var. 1 erkek ve 1 dişi gonzales almak istiyorum. Bu gonzaleslerimi evcilleştirmek çok uzun sürse de sabredebilirim ama evcilleştirdikten sonra da beni ısıracaklarsa gonzales almam. yani ben elimi ısıran bir hamster istemiyorum. gonzaleslerin elimi ısırmasını engellemek mümkün mü? ve yavru gonzalesler kafesin deliklerinden kaçabilirler mi? kafesin deliklerinden kaçarlarsa akvaryumda bakmak zorunda kalıcam çünkü evimde pinscher cinsi bir köpeğim var ve yabancı hayvanlara karşı çok saldırgan, kesinlikle tahammül edemez. Ne yapmam gerek, lütfen yardımcı olun.. :)

kingibo123
01.02.11, 05:01 PM
Benim yaptıgımı yap,eldiven tak. Aldıgın ilk gün eline alır seversin,eldiven olunca ısırsa bile hissetmiyorsun cok daha sağlıklı.

cıtırcık ve pıtırcık
01.02.11, 05:07 PM
ilk olarak forumumuza hoş geldiniz.
gonzaleslerin çift yaşaması konusunda şöyle bir sorun var: erkek-dişi kalınca sürekli ürerler ve anne buna dayanamayıp yavruları yer. bundan dolayı erkek dişi bir arada beslemenizi tavsiye etmem.
ısırma konusunda: sana alışınca elini kafesine sokmadıkça ve yeni uyandığı zaman onu sevmedikçe ısırmaz.
yavruların kaçmaması için: yavrular 2 haftaya kadar annelerinden pek uzaklaşmaz. 2 haftalık olunca da yarım veya çeyrek cm tel aralığı olan bir kafesten kaçabileceklerini sanmam.
akvaryumda beslemeni de tavsiye etmiyorum. çünkü tellere tırmanıp, enerjilerini atmaları kesinlikle iyi olur ve akvaryumda bunu yapamazlar.
umarım yardımcı olabilmişimdir.

cıtırcık ve pıtırcık
01.02.11, 05:08 PM
ayrıca kingibo ben eldiven kullanımını hamster senin kokunu alamayacağı ve eldivensiz sevmeye çalışırsan seni ısıracağı için desteklemiyorum.

tofy
01.02.11, 05:13 PM
ikinize de çok teşekkür ederim. :) çok fazla ürerlerse de yine iki kafeste mi tutmam gerekiyor yani?

cıtırcık ve pıtırcık
01.02.11, 07:35 PM
dişi doğurunca 4 aylığına erkeği başka kafese alman lazım.

tofy
01.02.11, 08:41 PM
o zaman 1 dişi 1 erkek kardeş ve yavru suriye hamsteri alsam ve bunları büyük bi kafeste baksam kavga ederler mi? ve kardeş hamsterlar çiftleşip sağlıklı yavru doğururlar mı? :D

-ErgünCan-
01.02.11, 08:46 PM
Kafesten kaçamaz.Ayrıca ısırır.Suriyede ısırır ama özveri ile kendinize bağlarsınız.Çıtırcığın dedikleri çok doğru..

tofy
01.02.11, 08:49 PM
hmm teşekkür ederim hepinize. ama aklıma takılan şu : iki kardeş suriye hamsteri büyük bi kafeste birlikte kalamaz mı?

-ErgünCan-
01.02.11, 08:50 PM
Petshoplarda kalıyorlar ama büyüdükçe anlaşmazlıklar çıkıyor.Kısacası yaşamaz.

tofy
01.02.11, 09:05 PM
ben hamsterımın yavrulamasını istiyorum, o yüzden gonzales almam gerekicek. ama suriye alırsam da pet shopçuyla anlaşırım kabul ederse hamsterımı oraya götürüp çiftleştiririm sonra da geri getiririm. :D böylesi mantıklı mı sizce?

cıtırcık ve pıtırcık
01.02.11, 10:10 PM
o da olur ama forumdan sana yakın olan birinin hamsterıyla çiftleştir derim. çünkü petshoplarda hayvanlara pek iyi bakmıyorlar. ayrıca kardeş hamsterların sağlıksız yavru doğurma ihtimali fazla. buna örnek olarak akraba evliliklerini verebiliriz. sonuçta biz de hamsterlar gibi memeli bir hayvan türüyüz.(yanlış anlamayın. biyolojik olarak söylüyorum.)

tofy
01.02.11, 10:20 PM
bence yanlış anlaşılacak bir şey yok sonuçta biz de gelişmiş hayvanlarız. :D forumdan kimseyi tanımıyorum ama arkadaşımı da hamster almaya ikna edebilirsem çok iyi olur. :D bana kalsaydı 2 kafes alıcaktım ama annem 1 kafese bile sıcak bakmıyor. zaten benim için de büyük sorun olur evde yaramaz ve şımarık bi köpeğim var Allahtan küçük boylu, boyu heryere yetmiyor yetseydi masaların üzerine çıkar hamster kafesini bile devirirdi. Ama küçük boylu köpekler zaten daha söz dinlemez oluyor. :D

cıtırcık ve pıtırcık
02.02.11, 01:49 PM
evet. aynısı hamsterlarda da oluyor. hamsterın boyutu küçüldükçe daha aktif oluyorlar. benim de annem 2 kafes istemiyor.

tofy
02.02.11, 02:09 PM
ilginiz ve yardımlarınız için size gerçekten çok teşekkür ederim. :)

Bademm
02.02.11, 03:24 PM
Senin köpeğin küçük rahatsın :) Benim kedim bi atlayışta hamsterin yanında. Bişey yapmıyo ama ben yoksam zaten kapı kapalı oluyo :) Önce bi hamsteri al ısınsınlar ona bence sonra 2. kafesi düşünürsün :)

tofy
02.02.11, 03:50 PM
daha önceden aynı şeyi balıklarda yaşadım. ilk önce fanustu, sonra 15 lt'lik bi akvaryum aldım, geçen sene de 60 lt'lik vardı. :D bazen gözümün doymadığını kendim de görebiliyorum gerçekten. :D şimdi 1 kafesle başlıycam 2.sini de alıcam ama öyle olduğu zaman annem sadece surat yapar ve küser başka hiçbişey demez ama o bile fazlasıyla yetiyo :D

cıtırcık ve pıtırcık
02.02.11, 06:41 PM
hadi bakalım. bu gidişle ben de ya pıtırcık'ı kısırlaştıracağım, ya da yeni kafes alacağım.

tofy
02.02.11, 06:50 PM
kısırlaştırma yapılabiliyor mu? ben daha çok şeyler öğrenicem. :D