PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farkları

Bademm
29.01.11, 08:20 PM
Benim arkadaşımda hamster alıcak. Hafta sonu falan alıcaz. Oda gonzales istiyo. Rengi farketmez diyo ama ben suriyemi (karamel) gonzales diye almıştım. Anlamıyolar bazen. Öyle denk ggelmesini istemiyoruz. Kafes küçük sipariş verdik parasına uygun. Değişik hamsterler oluyo. Beyaz tamamen, kahverengi, karışık falan. Hepsi yavru olduğu için boydanda anlayamadık. Nasıl ayırt ederiz ikisini birbirinden ayıran kesin özellikler varmı ??

comporcenes_minnos
29.01.11, 08:54 PM
yani daha önce suriye ve gonzales görmemiş biri için yavruları ayırt etmek zor olabilir malesef

suriyelerin elleri biraz daha etli yani parmakları rahatlıkla sayılıyor gonzaleslerinki pek öyle değil
suriyelerin kulakları daha çıkık ve genelde tüyleri ne renk olursa olsun kulaklarının arkası ten rengi oluyor mesela siyah suriyemin kulak arkaları ten rengi ancak beyaz gonzalesimin kulak arkaları beyaz

cıtırcık ve pıtırcık
29.01.11, 11:35 PM
basitçe: sırtında çizgi olanlar büyük ihtimalle gonzalestir. ayrıca albinoysa suriye değildir.

Bademm
30.01.11, 03:41 PM
Peki teşekkürler. Ben gittiğimde suriyemi almaya 3 tane bembeyaz vardı bi tanede açık kahverengi vardı. Hiçbirinde siyah çizgi yoktu albinoda değildiler. Bana hamster hepsi demişlerdi bende mecburen bi tane seçmek zorunda kalmıştım. Açık kahve olanı beğendim hareketliydi almıştım. Çok büyüdüğü için anladım suriye olduğunu :) En azından şimdi bi şekilde ayırt edicem teşekkürler :)

cıtırcık ve pıtırcık
30.01.11, 04:55 PM
ama dediğim gibi. büyük ihtimalle. yani kesin değil ama çoğu gonzales öyle oluyor.

Bademm
30.01.11, 07:19 PM
Tamam. En azından öyle bulursam gonzales olduğuna emin olurum :) Şöyle koyu kahve - siyah karışımı gibi olanları çok seviyo :) Öyle alıcaz :)

-ErgünCan-
31.01.11, 02:37 PM
Anlarsınız burun tipinden :)

Bademm
31.01.11, 02:44 PM
Evet :) Sanki kendim alcakmışım gibi merak ediyorum :) Benimkinin yanınada koycaz bakalım napıcaklar :)

cıtırcık ve pıtırcık
31.01.11, 04:07 PM
evet. burnu çıkık olanlar da gonzales oluyor.

Bademm
31.01.11, 04:38 PM
Evet. Koyu kahve olanlar süper ya onlardan istiyo kızılaya gidip dolaşıcaz her yeri o renk bulana kadar :D

enaza
31.01.11, 04:52 PM
ulustada bulabilirsin istediğin renkleri bak ben yeni sattım koyu renkli de vardı

Bademm
31.01.11, 07:55 PM
Tamam zaten artık kızılayda bulamazsak ulusa falanda bakıcaz. Çünkü çabuk satılıyolar