PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Minnoşum hamilemii??

comporcenes_minnos
20.01.11, 12:03 AM
Arkadaşlar ayın 7sinde çiftleştirdim gonzaleslerimi.. bugun yaklaşık12 gün oldu..

hafif karnı şişti gibime geliyo ama memeleri belli değil..
acaip yem saklıyo kafesine.. yem kabından alıyo bi köşeye çıkarıyo çok uyuyo yani gece gündüz uyuyo bide.. ama öyle hırçınlaşmadı ısırması vs yok..

sizce hamile olma ihtimali varmı?

PuffyPaffy
20.01.11, 12:47 AM
12 gün de göğüsleri çıkmadıysa bilemem. her hamster kafesinin bir yerine mutlaka saklar genellikle evinin içine. Eğer bir kaç gün içinde sancıları başlamassa hamile değildir. sancı başladığında genellikle sürekli kafesin tabanını kazar kenarlara sürter kendini rahatsız etme 5-6 güne doğurur bunları yaparsa

comporcenes_minnos
20.01.11, 01:16 AM
ya böyle esniyo geriniyo gibi hareketleri çok yapıyo.. sancıdan kastın bumu ?

PuffyPaffy
20.01.11, 01:22 AM
uyandırıyosan yada yeni uyanıyosa onu yapar zaten. sancıdan kastım çok haraket etmesi ki gonzalesler zaten haraketli, yapcağı şeye karar verememesi bi süre doğum yaklaşınca telleri kemirmesi talaşları kazması dağıtması yem kabı benzeri şeylerin yerini değiştirmesi gibi.

comporcenes_minnos
20.01.11, 01:22 AM
esniyo derken uyku esnemes değil yani böyle elleriyle ileri uzanıyo gibi yattığı yerden eskiden yapmazdı pek

hmm bakalım bekleyip görelim.. teşekkürler yardım için

PuffyPaffy
20.01.11, 01:24 AM
daha çok şaşırtıcı haraketlerini görüceksin zamanla . önemli değil.

WooLey :)
20.01.11, 11:43 AM
esniyo derken uyku esnemes değil yani böyle elleriyle ileri uzanıyo gibi yattığı yerden eskiden yapmazdı pek

hmm bakalım bekleyip görelim.. teşekkürler yardım için

esneme hareketi işte öle yapması mutlu olduqunu gösterio

-ErgünCan-
20.01.11, 04:38 PM
Söylediğiniz belirtiler tutuyor.

cıtırcık ve pıtırcık
20.01.11, 05:22 PM
göğüsleri belirginleşmediyse belki sadece kilo almış olabilir. ama diğer belirtiler tutuyor. bence %95 hamile.

comporcenes_minnos
20.01.11, 09:39 PM
yani normalden fazla bir yem vermiyorum ama yem kabını her akşam aynı saatte koyuyorum bi bakıyorm hepsini keseye alıyo bi köşeye boşaltıyo.. saldırgan felan da olmadı ama çok uyuyo çarka çok nadir biniyo hafif karnı şiş gibi.. bakalım gergin bekleyiş hehe :)

-ErgünCan-
20.01.11, 10:29 PM
En büyük göstergesi zaten uyku ve yem,talaş toplaması.Mümkün olduğunca dışarıya çıkarmayın.

comporcenes_minnos
20.01.11, 10:49 PM
çok teşekkür ederim yardımlar için...

cıtırcık ve pıtırcık
20.01.11, 10:54 PM
benim çıtırcık da yemleri oraya buraya zulalıyor. ama hamile olması mümkün değil.

-ErgünCan-
20.01.11, 10:59 PM
Hamsterlerin doğasında var.Yemde bile olsa alıp saklıyor.Ama asıl farklı olan zulalamayan hayvanın zulalaması.Ama bazı durumlarda bu normal.Başka bir hamsterle çiftleşmediyse,yada yem değiştirdiyseniz ilk zamanlarda saklaması normal.

comporcenes_minnos
20.01.11, 11:01 PM
ya varya nerdeyse yem kutusunun yarısı kafesin köşelerinde hehe :

bide son bir soru bugun 13. günoldu çifleştirdikten sonra.. Kafesini ne zaman temizlemeliyim ? malum doğum olursa 2-3 hafta temizleme olmucak

-ErgünCan-
20.01.11, 11:16 PM
Temizleme bence .

PuffyPaffy
21.01.11, 12:23 AM
kafesinin sadece talaşını değiştir sonraki kokular rahatsız edebilir. bencede temizleme çünkü o yuvasına koku bırakmıştır koku giderse tedirgin olabilir

edanur149
19.11.11, 02:07 PM
merhaba bu siteye yeni üye oldum ve 2 tane gonzelesim var.biri dişi diyeri erkek.dişinin adı cicime diyeride romeo.dişinin hamile olduğunu düşünüorum çünkü evlerine talaş topluyorlardı ve evi yemeklerle doluydu.herhangi bir şişilik göremedim.kavgada etmiyorlar tersine çokta iyi geçiniyorlar.birgün evini temizledik ve sonra evine girmediler talaşta toplamadılar.hep evin yanına yatıyorlar.yattıkları yere hep talaş toplamışlar ve uyanık oldklarını hiç görmedim.arada öldüklerini sanıp kafesi salııyorum ama hayla yaşıolar.memleri daha belirgenleşmemiş.sizce cimcimem hamilemi...???