PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : köfte ameliyat oldu !

köfte
01-17-2011, 10:36 PM
arkadaşlar hamsterim köftenin göğüs kısmında şişlikler oluşmuştu siteye daha önce yazdığım gibi,veterinere götürdük akciğer ve kalp dolaşım bozukluğundan oluşmuş ödem dedi, 1 hafta kadarödem giderici krem kullandık geçmedi,daha sonra veterinerimiz şişliklerin içini şırınga ile çekmeye denedi,biraz kendini toparladı ve antibiyotik tedavisi uyguladık derken kötüleşmeye başladı tekrar ve yine veterineri aradık yaklaşık 5 gün önce son çaremiz ameliyatı denedik,resimlerini ekleyeceğim.
ameliyat günü anadolu ajansından bir gazeteci geldi tesadüf ve köftenin ameliyatını çekti,resimler onunun objektifinden.

bugün dediğim gibi 5 inci gün sürekli yatıyor, çok halsiz,zar zor çişine kalkıyor,marul den başka bir şey yemeye gücü ve takati yok,suyunu şırınga ile biz veriyoruz.
dün tekrar görürdük veterinere kontol için,aşırı halsiz olduğunu çok az hareket edebildiğini söyledik,dikiş yerleri iyileşiyor dediler. vitamin yazdılar dünden beri vitamin de veriyoruz şırınga ile.
zaman zaman ümitsizliğe kapılıyoruz,onu o halde görünce :(

bekliyoruz lütfen aklınıza gelirse dua edin köftem için,onun için haftalardır uğraşıyoruz.
şu an elimizden sadece beklemek geliyor:(

köfte
01-17-2011, 10:47 PM
[Only Registered Users Can See Links]

çıkan haberimiz de bu

Orhan Canbulatel - Kayseri'deki Özel Bir Veteriner Tıp Merkezinde, Göğsünde Kist Olan 'Köfte' İsimli Hamster ile Trafik Kazası Sonucu Sağ Arka Ayağı Kırılan ve Kangren Olan Bir Sokak Kedisi 10 Dakika Arayla Ameliyat Edildi

Orhan Canbulatel - Kayseri'deki özel bir veteriner tıp merkezinde, göğsünde kist olan 'Köfte' isimli hamster ile trafik kazası sonucu sağ arka ayağı kırılan ve kangren olan bir sokak kedisi 10 dakika arayla ameliyat edildi.

Işık Veteriner Tıp Merkezi'nde Uzman Veteriner Hekim Tahir Özden tarafından yaklaşık 30 dakika süren bir operasyonla göğsündeki kist temizlenen 'Köfte', yoğun bakıma alındı.

Özden, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 10 gün önce kliniklerine getirilen 'Köfte' isimli 3 yaşındaki hamster'in göğüs bölgesinde şişlik tespit edildiğini söyledi.

Hamster'e bir süre antibiyotik tedavisi uygulamalarına rağmen ödemin büyüdüğünü ve çoğaldığını ifade eden Özden, 'Ultrason ile baktığımızda 1.5 santimetre büyüklüğünde yan yana 3 kist gördük ve ameliyata karar verdik. 2 gün boyunca da operasyona hazırladık. Bugün de bölgedeki kistik oluşumları temizleyerek göğsünü kapattık. Anestezi durumu da iyi gidiyor. Çünkü bu tür küçük hayvanlarda anesteziden dolayı çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor. Köfte bundan sonraki hayatını daha sağlıklı bir şekilde geçirecek' diye konuştu. Köfte'nin ameliyat bölgesinin yaklaşık 1 hafta içerisinde iyileşeceğini ifade eden Özden, onuncu günde de dikişlerini alacaklarını anlattı.

Ameliyathanenin önünde merakla ameliyatın tamamlanmasını bekleyen hamster'in sahipleri Sultan Maraşlı ve kızı Sibel Maraşlı da Tahir Özden'e 'Köfte'yi sağlığına kavuşturduğu için teşekkür ettiler.

Köfte'ye yaklaşık 1.5 yıldır baktıklarını ifade eden Sultan Maraşlı, 'Göğsündeki şişliği kızım Sibel severken farketti. Köfte'yi hemen veterinere getirdik. Onu çok seviyoruz. Bazıları fare diye belki önemsemezdi ama o da bizler gibi bir can taşıyor' dedi.

- SOKAK KEDİSİNİN BACAĞI KESİLDİ-

Tahir Özden, 'Köfte'nin ameliyatının ardından duyarlı vatandaşlar tarafından sokakta yaralı olarak bulunarak kliniğe getirilen bir kedinin, kırılan ve kangren olan sağ arka ayağını kesti.

Yaklaşık 45 dakika süren ameliyatın ardından kedinin sağlık durumu hakkında bilgi veren Özden, 1 hafta önce kliniklerine getirilen sokak kedisine bir otomobilin çarparak, olay yerinde bıraktığını söyledi. Kedinin diz kapağı ekleminde kangrenli bir doku ve parçalı kırıklar tespit ettiklerini belirten Özden, şöyle devam etti:

'Kangrenli doku olmasaydı kırıkları onarabilirdik ama kangren olunca ön ekleminden bacağı kesmek zorunda kaldık. Başarılı bir operasyon geçirdi, şuan sağlık durumu iyi. Yaklaşık 1 hafta antibiyotik tedavisi uygulanacak ve yoğun bakım ünitesinde bakımları yapılacak. Buna sahip bulabilirsek sahiplendireceğiz, bulamazsak biz bakacağız. 2 yıl önce de böyle bir vaka daha gelmişti. Onu da sahiplendiremedik. 'Işık' adını verdiğimiz Van Kedisi şuan bizimle birlikte yaşıyor.'

Özden, sahiplenecek bir hayvansever bulamamaları halinde 'Işık 2' adını verecekleri kediye, bacağı iyileştikten sonra protez takacaklarını sözlerine ekledi.

kingibo123
01-17-2011, 11:09 PM
ay canım ya,benim hanmsterim daha 5 aylık,3 yaşında oda bu hallere düşerse naparırm ben :(

Şerlii
01-18-2011, 01:26 AM
Geçmiş Olsun inşallah en kısa sürede toparlar :(

maggie
01-18-2011, 12:46 PM
çok geçmiş olsun . elinizden geleni yapmışsınız. umarım biran önce sağlığına kavuşur.

semihpasa
01-18-2011, 02:10 PM
Çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda iyileşir, hangi hayvan diye bakılır mı hiç değil mi can candır. :( Çok iyi yapmışsınız ilgilenmekle gerçekten canı gönülden tebrik ederim.

Macubass
01-18-2011, 02:19 PM
Yazık. Ellerini bantla bağlamışlar :(

semihpasa
01-18-2011, 02:22 PM
Bizim bile ellerimizi bağlıyorlar :) Hatta ayaklarımızı :) Narkoz dan uyanırken ameliyat yapılan yerleri zarar görmesin diye. Hastanın yararı için.

PuffyPaffy
01-18-2011, 03:09 PM
Geçmiş olsun kötü bi durum inş. hemen iyileşir eski formuna döner =(

cıtırcık ve pıtırcık
01-18-2011, 07:50 PM
geçmiş olsun. ama hamsterı nasıl ameliyat ediyorlar hala anlayamadım. küçücük şey yani. onun için özel aletler mi kullanıyorlar acaba?

-ErgünCan-
01-18-2011, 10:27 PM
Geçmiş olsun.Pıtırcık internette bulabilirsin sanırım.Bizimlede paylaşırsın ?

semihpasa
01-19-2011, 12:43 PM
Köftenin durumu nasıl ? İyileşme varmı.

köfte
01-19-2011, 07:58 PM
veterinerimizin uzmanlık alanı kedi ve köpeklerdi,hamster tedavi etmemiş hiç,bizim çabamızı görünce ısrarımıza dayanamadı,o da sağolsun merhametli paracı bir insan değilmiş ki köfte için elinden geleni yaptı tüm riskleri göze alarak.
bugün 7. gün dün gece çok kötü idi artık ağzını açıp kapayarak nefes alıp veriyordu, tamam dedim sabaha çıkmaz dayanamaz,can verme safhasında bu dedim tabi çok çok kötü oldum bende.
ağlaya ağlaya dualar okudum bir sürü, hiç ümidim kalmadı sabah uyandığım da hareket ediyordu ,vitaminini verdik suyunu verdik,dışarda işimzi vardı çıktık yina ağzını açarak nefes alıp veriyordu, öldü ölecek durumundayız. geldiğimzide yatıyordu, kalktı biraz salatalık yemeye çalıştı,yiyecekleri ile uğraştı,şimdi uyuyor,son durum böyle.

köfte
01-19-2011, 07:58 PM
veterinerimizin uzmanlık alanı kedi ve köpeklerdi,hamster tedavi etmemiş hiç,bizim çabamızı görünce ısrarımıza dayanamadı,o da sağolsun merhametli paracı bir insan değilmiş ki köfte için elinden geleni yaptı tüm riskleri göze alarak.
bugün 7. gün dün gece çok kötü idi artık ağzını açıp kapayarak nefes alıp veriyordu, tamam dedim sabaha çıkmaz dayanamaz,can verme safhasında bu dedim tabi çok çok kötü oldum bende.
ağlaya ağlaya dualar okudum bir sürü, hiç ümidim kalmadı sabah uyandığım da hareket ediyordu ,vitaminini verdik suyunu verdik,dışarda işimzi vardı çıktık yina ağzını açarak nefes alıp veriyordu, öldü ölecek durumundayız. geldiğimzide yatıyordu, kalktı biraz salatalık yemeye çalıştı,yiyecekleri ile uğraştı,şimdi uyuyor,son durum böyle.

zynp
01-19-2011, 08:07 PM
Çok iyi yapmışsınız tebrik ederim :) Umarım kısa sürede eski haline döner. Kedi içinde sevindim :)

-ErgünCan-
01-19-2011, 08:08 PM
Umarım durumu kötüye gitmez.

cıtırcık ve pıtırcık
01-19-2011, 08:57 PM
evet. umarım çabucak iyileşir. tekrar geçmiş olsun.

köfte
01-19-2011, 10:58 PM
yaklaşık 25 gündür resmen eziyet çekiyoruz desem yeridir.birden ödem ve şişliklerin çıkması kötüleşmesi,tedavi edecek veteriner olmaması,sonra şırınga ile çekme maileyita safhası derken hep ölecek stresi üzüntüsü mahfolduk ya :(

veteriner abisi şimdiye kendini toparlaması gerekir demişti,.
gece öyle çok kötü olunca tekrar aradım veterineri durumu anlattım ağzını açıp kapayarak nefes almaya çalşıyor kötü durumda dedim,bizde ki en iyi ilaçları verdik dedi.
ben araştırıp soruşturup bakayım,bursa da bir hocamız var,ona ulaşırsam size dönerim dedi,henüz aramadı,belki de hocası olumlu bir şeyler diyemedi durumu hakkında yoksa şimdiye arar durumdan haberdar ederdi.

ağzını açıp kapayarak boğuluyormuş gibi zor nefes almasının pekte iyiye işaret olmadığını söylemişti sabah ki görüşmemiz de veteriner :(

artık ne yapcağımızı bilmiyoruz.
belli ki acı çekiyor,dayanamıyorum o halde görmeye, ölmesini hiç hiç istemiyorum,geriye de hiç bir çarem kalmadı kendi sıkıntılarımıza bakamıyoruz bu moral bozukluğu yüzünden,bize amanet bir can,acısını derdini dile getiremiyor diye durumu için elimizden gelen şeyleri yaptık ve son nokta dayız artık,hiç bir çaremiz kalmadı artık,en kötüsü de bu :(

zynp
01-19-2011, 11:36 PM
Yinede elinizden geleni yapmışsınız. Veterinerler falan hemde doğru gördüysem 3 yaşındaymış zaten iyide yaşamış moralinizi yüksek tutun umarım düzelir...

-ErgünCan-
01-20-2011, 04:43 PM
İnşallah Düzelir.

WooLey :)
01-20-2011, 04:51 PM
çabuk düzelir inş. :( üzülme

Şerlii
01-20-2011, 09:04 PM
Sen elinden geleni yaptın ama fazla uzun yaşamaz iyileşse bile ecelinden ölür yani bu yakın zamanda kendini hazırlıklı tut çünkü 3 yaşında bir hamstera nadir rastlanır benimkiler 2 yıl falan dayanıyor. üzlüme !

Macubass
01-21-2011, 07:43 PM
Bizim bile ellerimizi bağlıyorlar :) Hatta ayaklarımızı :) Narkoz dan uyanırken ameliyat yapılan yerleri zarar görmesin diye. Hastanın yararı için.

Evet ama yazık yine de :(

köfte
01-23-2011, 01:15 AM
Sen elinden geleni yaptın ama fazla uzun yaşamaz iyileşse bile ecelinden ölür yani bu yakın zamanda kendini hazırlıklı tut çünkü 3 yaşında bir hamstera nadir rastlanır benimkiler 2 yıl falan dayanıyor. üzlüme !

üzülmemek elde değil yaklaşık bir aydır böyle:(
yaşı tam üç değil ikiyi geçmiştir ama ne kadar bilmiyorum.
durumu iyiye gitmiyor zaten,nefesini ağzından alıp veriyor sürekli,bugünde hiç bir şey yemedi,yatıyor daima suyunu şırınga ile veriyoruz,düşe kalka sürünürcesine yürümeye çalşıyor oda bir iki adım atabilirse, yani durumu çok ciddi,umudumuz kalmadı artık,buna rağmen hiç ama hiç onu kaybetmek istemiyoruz,minicik ellerini tutup başını okşuyorum bazen gözlerini açıp bakıyor bana kayamıyorum ki öyle çaresiz ki :(((

-ErgünCan-
01-23-2011, 10:33 PM
Çok kötü yaa ,(

semihpasa
01-24-2011, 11:24 AM
İşin kötü tarafı neler söylemek istiyor, ama duyamıyoruz bende köpeğim yavruyken kaybettim, anlayamadım o kadar ciddi olduğunu veterinere götüreceğimiz sabah kaybettim. Son akşam kucağımda bana öyle bakıyordu ki hala gözlerime gelir o an. Bu anlattığımda nereden baksanız 15 sene evvel. :(

01-24-2011, 01:22 PM
:( çok üzücü gerçekten :(

Bademm
01-24-2011, 07:43 PM
Çok üzüldüm.. Yinede umudunuzu kaybetmeyin ama iyi yaşatmışsınız yinede.. Ben hiç 2 seneyi geçiremedim yinede tebrik ederim bu kadar ilgilenmişsiniz...

köfte
01-26-2011, 12:24 AM
yatıyor sürekli köfte,kalkamaz oldu bu yüzden yattığı yere çişini kakasını yapmış.
ishal olmuştu,patates haşlayıp verdim yiyebildi ondan yattığı yerden.
kalkacak olsa nefes nefese kalıyor :(
suyunu vermek için elimize aldığımızda vücudu buz gibi sanki karda kalmış,sürekli soba dibinde kafesi,üstüne pamuk örtüyoruz yatıyor öylece ,daha ne kadar dayanır bilmiyorum:(

köfte
01-26-2011, 12:31 AM
köfteyi kaybedersem sanırım bir daha kolay kolay hamster almayacağım,o çok acı çekiyor o çektikçe biz de acı çekiyoruz.
bugüne kadar baktığım hiç bir hayvanım böyle zor günler geçirmemişti ve bu kadar çekmemişti.
köfte ve şirin le tanıştığım ilk zamanlar ömürlerinin kısa olduğunu okuduğumda içim cız etmişti,malesef o günler çabuk geldi şirin bir kaç ay önce gitti bu dünyadan köftenin ise şu günden itibaren iyileşmesi mucize olur ki mucizeler bize denk gelmez :(

PuffyPaffy
01-26-2011, 02:21 AM
şimdi nasıl durumu toparlayabildimi köfte ?

-ErgünCan-
01-26-2011, 11:57 AM
Evet nasıl oldu ?

cıtırcık ve pıtırcık
01-26-2011, 11:50 PM
arkadaşım dediğin gibi mucize gerekiyor iyileşmesi için. söylemek pek hoşuma gitmiyor ama yakında rahmetli olacak sanırım. zaten yaşlıymış da. şimdiden başın sağolsun. :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:

Macubass
01-27-2011, 09:18 AM
arkadaşım dediğin gibi mucize gerekiyor iyileşmesi için. söylemek pek hoşuma gitmiyor ama yakında rahmetli olacak sanırım. zaten yaşlıymış da. şimdiden başın sağolsun. :(

Hemen başlığına geçmeye gerek yok!!! Çıkmadık candan umut kesilmez! Henüz hiç bir şey belli değil. Belki sadece bir hastalıktır ve köfte yaşlılıktan bu hallere düşmemiştir... :(

cıtırcık ve pıtırcık
01-27-2011, 01:02 PM
biliyorum ama dediğim gibi. zaten hamsterlar kısa ömürlü canlılar. hastalıktan ölmese bile yakında yaşlılıktan ölür. dediğim gibi söylemek pek hoşuma gitmiyor ama...

-ErgünCan-
01-27-2011, 01:51 PM
Ölmeyen hayvanı öldürdünüz yav .

köfte
01-31-2011, 05:26 AM
yaşıyor ama aynı durumu :( sadece nefes alıp vermesi düzeldi biraz,suyunu falan şırınga ile veriyoruz yine,biraz ishali var sanırım bugünde.
köfte yaşlılığından değil göğsündeki şişliklerden bu hale geldi.
yoksa normaldi hareketleri. ameliyatından 2 gün önce zorlanmaya başladı,olduğu yerde kalıyor başı düşüyordu,bunun üzerine son çare ameliyata alındı.

cıtırcık ve pıtırcık
01-31-2011, 11:54 AM
biliyorum zaten öyle olduğunu. dediğim gibi hoşlanmıyorum söylemekten ama bu durumda yaşaması gerçekten çok zor. :(:(:(

Şerlii
02-01-2011, 02:45 PM
Hayır sakın öldürmeyin her canlının sayılı nefesi var çekiceği varsa çeker sen elinden geleni yapmışsın eğer öldürürsen cinayete girer!

-ErgünCan-
02-01-2011, 02:49 PM
Niye öldürsün ki.Öldür demedi ki zaten.Ama ölecek ölecek denmeside hoş değil.

Şerlii
02-01-2011, 03:00 PM
Pardon yanış anlamışım ama olsun bu bilgiyide vermiş olayım !

serverous
02-07-2011, 10:54 PM
geçmiş olsun ameliyat başarılı geçmiş baya bir fakat 4.resme güldüm bantlarla ameliyat edilmesi komik olmuş.

semihpasa
02-08-2011, 11:14 AM
Köftenin durumu nasıl ?

-ErgünCan-
02-08-2011, 02:20 PM
Evet durumu nasıl ?

ecem
02-11-2011, 04:28 PM
geçmiş olsun umarım en kısa zamanda iyileşir sizin için hep dua edeceğim

Bademm
02-11-2011, 04:57 PM
Köfte ölmüş zaten :(

ecem
02-12-2011, 06:08 PM
yazık yaa küçücük hayvanın çektiği acılara bak . ameliyatta ölmemiş

02-12-2011, 06:59 PM
ya ecem konulara takip etmiosun köfte öldü diye konu açtı :( geçmiş olsun diosun :(

oege
04-11-2011, 07:07 PM
Başın sağolsun :( konuLARını okudum

gizem_fb
07-11-2011, 10:41 AM
Yazık. Ellerini bantla bağlamışlar :(

normal insanı amlyt ederkende ellerini öyle yapıyolar :D ayaklarınnı değil ama

çok çok çok geçmiş olsun çok üzüldm :(

Macubass
07-11-2011, 11:31 AM
Bantla bağlamıyorlar ama :D

Blackout
07-31-2011, 05:35 PM
İçim gitti çok geçmiş olsun

berfin99
07-31-2011, 05:42 PM
bu kadar küçük bi hayvanı ameliyat etme cesareti olan veteriner az bulunur kendine güvenmese hayvanı ameliyat etmezdi. bence iyileşir yani umarım. :)

berfin99
07-31-2011, 05:47 PM
bu kadar küçük bir hayvanı ameliyat etme cesareti olan veteriner az bulunur. kendine güvenmese ameliyat etmez yapacak bişey yok derdi. demek ki kendine güveniyo . umarım köfte en yakın zamanda iyileşir :)

Macubass
07-31-2011, 05:57 PM
bu kadar küçük bir hayvanı ameliyat etme cesareti olan veteriner az bulunur. kendine güvenmese ameliyat etmez yapacak bişey yok derdi. demek ki kendine güveniyo . umarım köfte en yakın zamanda iyileşir :)

Şey... Köfte öleli uzun zaman oluyor. :(

serverous
08-22-2011, 01:29 PM
Şey... Köfte öleli uzun zaman oluyor. :(

asdadsa :D:D

mumble
08-22-2011, 06:22 PM
Hekiminizi tebrik ederim. Böyle bir operasyonu kabul ettiği ve başarılı bir şekilde yaptığı için çok şanslısınız.

Macubass
08-22-2011, 07:00 PM
mumble, köfte artık yok.

MuRDeRWoLF
08-22-2011, 07:01 PM
mumble, köfte artık yok.

:( geçmiş olsun

mumble
08-22-2011, 07:07 PM
mumble, köfte artık yok.

Biliyorum ancak yine de bu kadar yaşlı ve küçük bir hayvanı ameliyat etmiş bir hekim tebriği hak ediyor bence.

Macubass
08-22-2011, 07:10 PM
Elbette. Fakat lütfen arkadaşın acısını körüklemeyelim.

Sinannn23
02-01-2013, 02:36 AM
Bende suriye hamsterımın bacağını kırık buldum veterinete götürdüm iyice çatlamış yukarıya doğru ve bacağı kestiler dikiş attılar. Bide şu kedi ve köpeklere takılan yaka taktılar yarayı kaşımasın diye. Kafesteki talaşları boşalttım sadece kağıt havlu var. Yarın çıkartıcaklar yakayı. Acaba daha ne yapabilirim fikir verirseniz çok mutlu olurum.

darkbasar12
02-01-2013, 07:08 PM
dua edicem inşallah iyileşir benimki tranva geçirdi nerdeyse öldü geri geldi kapıya elini sıkıştırmış kendisi sonra içeri döştü kafa üstü gözleri sönükleşti sağ felç gibiydi sağ kolu oynamıyo sağ bıyık oynamıyo klakda kıvrıktı sağ daki
yavaş yavvaş yürüyüp çişe gidiyodu şırıngayla su veriyoduk sürüne sürüne gidiyodu sonra durupdururken takla atmaya başladı kaç gün ağlasdım veterinere götürdük 3 güne ölür dedi ağrı kesici yaptı.resmen bi mucize oldu Rufes (Rufıs) eski haline döndü hala koşuyo oynuyo ilk haline döndü ama kazadan sonra biraz daha büyüdü tüyleride sanki hızlı büyüdü ama eski hali gibi sapasağlam başkasının pc den giriyom kendi pc düzelince fotosunu atarım :) inşallah iyileşir sizin hamsterinizde çok kötü bir şey :((

Sinannn23
02-01-2013, 08:23 PM
Çok teşekkür ederim. Şimdi sürekli ilgileniyorum. Çok korkuyorum birşey olucak diye. İşte buda benimki. 5-6 ay önceki hali.

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Glceysf
02-02-2013, 12:02 AM
Resimler çok canımı yaktı :( çok geçmiş kıyamam ona. Ama keşke ameliyat ettirmeseydn. Bu arada marulda verme ishal olur. haşlanmış patetes ver haşlanmış yumurta ver çok üzüldüm çok :(

Sinannn23
02-02-2013, 06:49 AM
Ameliyattan baska care ? Kemik disardaydi kan vardi orada. Tesekkur ederim yine de ilginiz icin

Glceysf
02-02-2013, 07:25 PM
ben köfteyi kastetmiştim. hayvanın 4 bacağından bağlamışlar içimi acıttı