PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterlar ciftleşti galiba 3 5 öneri alcaktım.

niqqa
01-12-2011, 10:04 PM
Dişi olan dwarf erkek olan gonzales. Tam 3 gün önce ciftleşirlerken gördüm :) izledim de. Erkek bi kac defa cıktı dişinin üzerine daha önce erkek dişinin yanına yaklastımı sadece koklardı dişide korkup bi tane tokat atar kacardı. 3 gün önce dişi kendi istegiyle gitti ve işi pişirdiler. Simdi Erkek 2 aylık dişi ise 1 1.5 aylık falan büyük ihtimalle yavruları zayıf olcak. bugun 3. gün ve ben daha ayırmadım dişiyi. sürekli beraber yatıyorlar. Ayırcam ama bi kararsızlık var akvaryumda 1 tane cark var erkek biraz besili hareket etmeye ihtiyacı var çiftleşmeden sonra sürekli yatıyor sadece yemek yemeye cıkıyor. Carkı ona mı koysam diye düşünüyorum ama dişide carkı acayip sevdi sürekli üzerinde inmiyor. Napayım karar veremedim ayırmasam bi sorun olur mu ? Hamile iken dişinin carka binmesi sorun yaratır mı ?
Takviye besin yapmalımıyım. Akvaryumda besliyorum ayırıken akvaryumu bi tahtayla 2 ye bölsem sorun olur mu ?

Teşekkürler.

CoCoHamstr
01-13-2011, 09:43 AM
niqqa blood yapmasan

-ErgünCan-
01-13-2011, 04:58 PM
2 bölsen sorun olur.Kokusu yeter annenin agresifleşmesine.Anne ile babayı ayır.Haşlanmış yiyecekler,protein içeren yiyeceklerle besle anneyi.Mümkün olduğunca sessiz bir ortam yarat.Anneyi rahatsız etme.Yarattığı düzeni bozma.Doğumdan 2 hafta sonraya kadar yavruları eline alma.Kafeste her daim yem bulunsun.Kafese sadece yem vermek için yanaş.Konu açmadan önce foruma göz atınız .Bu sorular defalarca soruldu.Ayrıca flod yapmayınız.

niqqa
01-14-2011, 01:16 PM
diğer sorulara cevap verebilecek yok mu ?