PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterim öldü

Xpress
01-12-2011, 05:40 PM
Hamster'ımın adı safiye idi.
Aldıktan bir hafta sonra sağ arka ayağı hafif şişti ve kızardı bir süre sonra geçti.
daha sonra bir ara sağ gözünü tam açamıyodu oda geçmişti.

Ama dün akşam hoplayan zıplayan hamsterim öldü :( :mad:

dün akşam hopluyordu zıplıyordu yatmadan önce elma parçası verdim ve gittim uyudum.o başka odada yatıyordu hava biraz soğuktu ama 4 cm talaş vardı onların arasında üşümeyeceğine emindim.

sabah kaktığımda yuvasının içinde öylece duruyordu talaşların arasına girmemişti
daha sonra seslendim uyansın diye çünki her sabah okula gitmeden önce yem verirdim.

daha sonra uyanmadığını farkedince dondu sandım,daha sonra nefes aldığını gördüm ve elime aldığımda soğuktu.daha sonra temiz havluyu elektrikli sobada ısıtıp onu içine koydum ve güzelce sardım.ısınmıştı soğuk değildi ama ayılamamıştı tam hareket etmiyordu sadece kulakları oynuyordu.önüne biraz yem koydum ve ağzına hafif ılık su damlattım şırıngayla.hafif ağzını oynattı
.daha sonra üşüdüğünden böyle oludğunu düşündüğüm için yuvasının içinide bi güzel ısıttım sobanın sıcağıyla. herşey normal ısıdaydı daha sonra onu yuvanın içine koydum ve okula gittim iyileşmesi umuduyla eve koşarak geldim ama geldiğimde hamster'ım ölmüştü ama hala sebebini anlamadım :mad: :(

daha sonrada hamsterimi bahçeye gömdüm.

bu aralar hiç su içmiyordu elmayı ve marulu çok seviyordu.onlar sulu yiyecekler olduğu için su ihtiyacını giderdiğini düşündüm.