PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hamile

gkhn87
12.01.11, 04:12 PM
hamsterım yüzde yüz hamile acayip karnı şişti ve sanırım doğumuda yaklaştı peki şimdi ne yapmam gerek acil yardım

cıtırcık ve pıtırcık
12.01.11, 05:31 PM
bol miktarda yemek ve su verin. mümkünn olduğunca ondan uzak durun. babayla beraber duruyorsa babayı ayırın.

gkhn87
13.01.11, 03:37 PM
babayla birlikte durmuyo ayrılar ek bişey vermem gerekmi peki

-ErgünCan-
13.01.11, 04:51 PM
Bol miktarda su hamilede olsa ishale yol açacaktır.Kafesinde oynamalar yapacaktır.O düzenide bozmayın.Haşlanmış patates,brokoli,yumurta verin.Üzerine 1 damla zeytinyağı damlatırsanız çok sağlıklı beslemiş olursunuz.Doğumdan sonra ;

-Anneyi elinize almayın.
-Mümkün olduğunca sessiz bir odaya alın.
-Yavruları elinize kesinlikle almayın 2 hafta geçene kadar.
-Kafese sadece yiyecek vermek için yaklaşın.
-Mutlaka yem olsun.
-İlk 2 haftaya kadar kafesi temizlemeyin.

Foruma göz atın.

gkhn87
15.01.11, 11:46 AM
hamsterım doğurdu arkadaşlar ilk doğumu olmasına rağmen 9tane doğurdu kafese olabildeğince yaklaşmıyorum dişiyi elime alamılom ısırıyo zaten yavrularada kesinlikle ellemiyom hamsterlar için karışık buğday keçi boynuzu vs karışık paket mamadan veriyom bunun harici havuç marul yumurta brokolide veriyorum hepside yaşarmı bilmiyorum ama şimdilik çok güzel bakıyo

cıtırcık ve pıtırcık
15.01.11, 01:28 PM
o bol sudan kastım mümkün olduğunca uzun süre suyunu ve yemini değiştirmemekti. galiba tam anlatamadım.

gkhn87
15.01.11, 03:35 PM
sizce 9 yavruya bakabilirmi

-ErgünCan-
17.01.11, 08:48 PM
İlk tecrübesi,9 çok fazla bir sayı.Buda protein kaybı demek.Dengelemek lazım.Umarım fire vermezsin.

PuffyPaffy
17.01.11, 10:05 PM
9 gerçekten çok fazla benim 7 'ydi 2 sini yedi şimdi 5 tane var gayet iyi bakıyo

gkhn87
18.01.11, 11:03 AM
hiç firem yok arkadaşlar bu zamandan sonrada yemez 5günlükler 5günden sonra yemiyomuş hamileyken yumurtala besledim sanırım protein kaybı olmadığı için yemiyo hala daha yumurta takviyesi havuç palet mama veriyorum ben bu şekilde besledim fire vermedim deneyebilirsiniz

gkhn87
18.01.11, 11:04 AM
bunun yanına havuç elma brokoli karnabahar peynir ceviz verdim

edanur149
19.11.11, 02:08 PM
merhaba bu siteye yeni üye oldum ve 2 tane gonzelesim var.biri dişi diyeri erkek.dişinin adı cicime diyeride romeo.dişinin hamile olduğunu düşünüorum çünkü evlerine talaş topluyorlardı ve evi yemeklerle doluydu.herhangi bir şişilik göremedim.kavgada etmiyorlar tersine çokta iyi geçiniyorlar.birgün evini temizledik ve sonra evine girmediler talaşta toplamadılar.hep evin yanına yatıyorlar.yattıkları yere hep talaş toplamışlar ve uyanık oldklarını hiç görmedim.arada öldüklerini sanıp kafesi salııyorum ama hayla yaşıolar.memleri daha belirgenleşmemiş.sizce cimcimem hamilemi...??? daha 1 hafta önce aldık

edanur149
19.11.11, 02:10 PM
merhaba bu siteye yeni üye oldum ve 2 tane gonzelesim var.biri dişi diyeri erkek.dişinin adı cicime diyeride romeo.dişinin hamile olduğunu düşünüorum çünkü evlerine talaş topluyorlardı ve evi yemeklerle doluydu.herhangi bir şişilik göremedim.kavgada etmiyorlar tersine çokta iyi geçiniyorlar.birgün evini temizledik ve sonra evine girmediler talaşta toplamadılar.hep evin yanına yatıyorlar.yattıkları yere hep talaş toplamışlar ve uyanık oldklarını hiç görmedim.arada öldüklerini sanıp kafesi salııyorum ama hayla yaşıolar.memleri daha belirgenleşmemiş.sizce cimcimem hamilemi...???