PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterimin hayatı :)

semihpasa
01-12-2011, 01:40 PM
Hamsterimiz, yiyo,uyuyo :) Hatta öyle bir şey ki yemeğini evine çıkarıyor uyanıp gözü kapalı yiyip tekrar uyuyor. Kilo aldı baya. :) Dün gece akşam 9 gibi çıkardım dışarı bırakın gezmeyi, kafesine girmeye çalışıyordu. En sonunda doğruca evine gidip uykuya daldı :) Uyanıp kendine gelmesi de gece 1'i buluyor. Sizinkiler ne alemde :)

-ErgünCan-
01-12-2011, 03:54 PM
Hala küçücük :) 8 de okula gitmek için kalktığımda uyanık :D

cıtırcık ve pıtırcık
01-12-2011, 05:40 PM
aynen. bende 7 buçuk gibi uyanıyorum. annem benimkileri çarklarına koyuyor. 1 saat dönüp uyuyorlar. yemlerini yiyorlar. yine çarka gidiyorlar ve uyuyorlar. yani aktif, obur ve uykucular. hele pıtırcık pamukla doldurduğu evinden hiç çıkmıyor.

Bademm
01-24-2011, 09:01 PM
Sabah uyanık oluyo kalkıp bakıyorum çark çeviriyo aniden odaya girince saklanıyo ben odadan çıkıp kapıda duruyorum hemen başlıyo çark sesi :D Çok tatlılar ya

cıtırcık ve pıtırcık
01-24-2011, 10:36 PM
ısırınca o kadar tatlı olmuyorlar ama. :D

Bademm
01-24-2011, 10:47 PM
Beni şuan bir kere ısırdı başkada ısırmadı. Fena acıtıyo ya küçücük hayvan yüzünden elime buz koydum :D Aslında abartılcak bişey yoktu ama kızarınca yazılım olduğu için şişer diye korktum :D

PuffyPaffy
01-25-2011, 12:52 AM
Benim dişi baya tembel :D keşke yavrularda ona çekse :D yerinde durmuyolar gözleri açıldığından beri :D saat dinlemiyolar yuvadan kaçtığı anda direk geziyolar :D sonra paffy onları yukarı çıkarıyo pat bidaha iniyolar :D Puffy için ayrı bi mesele 24 saat koşuyo sonra yorulup çarkına uzanıyo etrafa bakıyo aynı köpekler gibi dilini çıkarıyo bide :D

Bademm
01-25-2011, 01:27 PM
Çarkında çok koşunca içinde yatıyo. Manyak bu gonzalesler ya suriye çok uysaldı yatağımda falan yatıyodu cin gibi bunu yatağa koy hemen kaçıyo :D

semihpasa
01-25-2011, 01:49 PM
eheheh suriyeler çok uyuşuk :) Bizimkisi de boyuna uyuyor :)

Bademm
01-25-2011, 01:58 PM
Evet :) Kafeste deliriyo topla bırakıyorum dışarı topsuz kayboluyo ortadan. Karamel (suriye) sürekli dışarda geziyodu üstümde duruyodu :) büyük oluyo ama bunlar daha minik :)

semihpasa
01-25-2011, 02:09 PM
Bizimki suriye olmasına rağmen bir depara kalktı mı yakalayamıyoruz fena koşuyor. Gonzalesleri düşünemiyorum :)

Bademm
01-25-2011, 02:16 PM
:) Küçücük ev hızlı koşuyo pıt pıt sallana sallana gidiyo yerde. Sanki her gün evde dolanıyo gibide odalara giriyo kafasına göre :D Top aldım bununla beraber bi yere kaçamıyo :)

cıtırcık ve pıtırcık
01-25-2011, 02:47 PM
benim durum da tam tersi. annesi fırlama, oğlu uyuşuk.

WooLey :)
01-25-2011, 07:40 PM
sabah kalktıımda uyanık olur :) salona gidicence bakar bna tellere doğru yaklaşır sonra giderim biraz sewerim dışarı çıkarırm :) üstümde gezer sonra içeri koyarım uyur akşam geldiğimde okuldan biraz sewerim kafasını kaldırır ilk elimi koklar sonra bakar bna tekrar yatar :) uyanınca dışarı çıkartırım pıtır pıtır koşar :D

kingibo123
01-25-2011, 08:33 PM
Benim hamster gece 1 de başlıyor sabah 7 ye kadar çarkda dönüyor,geçen okula gidicem saat 7 gibi bi baktım carkda uyuya kalmıs,aldım ordan koydum evinin önüne paytak paytak girdi evinde uyudu,brokoli veriyorum bi saatte yiyor,geçen sapını bile yedi :D

Bademm
01-25-2011, 09:59 PM
Benimki brokoliye bayılıyo. Bide çekirdek deliriyo bunları görünce :) Karamel brokoli sevmezdi yada çok az yerdi. Ama 2 hamsterimde çekirdeğe bayılıyo. İçini çıkarıp yiyo. İlk gördüğümde çok şaşırmıştım içini çıkarıp yemesine :D

cıtırcık ve pıtırcık
01-26-2011, 12:00 AM
evet, bizim gibi çekirdek çitliyorlar. benimkilerin yemi 3'te 2 çekirdek. iki eliyle birden kavrayıp içini çıkarırken çok sevimli oluyorlar. :D:D:D:D:D:):):):):)

PuffyPaffy
01-26-2011, 02:17 AM
oo sizinki süper benimki topunun kapağını açıyo :D sabah kimse yokken bi salıyorum eve 2 saat dolanıyo enterasan olan çıtır diyince bakıyo bu güne kadarda hiç dememiştim geçen akşam fark ettim :D yavruları ilk defa elime aldım yerinde durmuyolar :D bi gezdiler küçük odada kafalar yerde arka havada :D drag arabaları gibi :D

PuffyPaffy
01-26-2011, 02:19 AM
evet, bizim gibi çekirdek çitliyorlar. benimkilerin yemi 3'te 2 çekirdek. iki eliyle birden kavrayıp içini çıkarırken çok sevimli oluyorlar. :D:D:D:D:D:):):):):)

benimkinde çok çeşit var :D markası ne benimkide deli oluyor çekirdeğe tuzsuz bulmak zor :D

cıtırcık ve pıtırcık
01-26-2011, 11:47 PM
normal yem değil ki. aktardan aldığım çekirdeği veriyorum. 1 kilo yeme 2 kilo çekirdek katıp yem üretiyorum. çekirdeği de herhangi bir aktardan alabilirsin.

PuffyPaffy
01-26-2011, 11:50 PM
hmm teşekkürler

-ErgünCan-
01-27-2011, 02:00 PM
Çıtırcık ve pıtırcık o kadar yem emin ol fazla.Aşırı yağ ile beslemiş olursun.

semihpasa
01-27-2011, 04:50 PM
Önce Champion yem aldım çoğu boşa gidiyordu, şu an Witte molen yem veriyorum çoğunu yiyor. Kuşların yedikleri yemler var içinde bir tek onlar kalıyor. Yem çok olabilir ama hayvanınız bunun ne kadarını tüketiyor, ne kadarı boşa gidiyor oda önemli. Vitakraft yem alıcam hepsinden daha iyi bakalım onu beğenecek mi.