PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bir kısımdaki tüyler döküldü

dream
19.07.09, 10:57 PM
arkadaşlar tatile gittiğim için hamsterımı abime bırakmıştım.bi geldim baktım sağ kulağının arkasındaki tüyler dökülmüş.ve bir de yuvasından çıkmıyormuş.çarka falan nadir biniyor diyor bir de kafesin dışından elimi uzattım hart ısırdı ...babam sıcakılık yüzünden depresyona girmiş olabilir diyor.deprosyona girdiyse ne yapmam lazım bir dökülen tüyleri nasıl çıkacak?

Seg
19.07.09, 11:38 PM
Benim hamster'ımın 2 kulağının arkasında da tüy yok...(Cinsi:Suriye) Aldığımda yoktu zaten... Önceden olduğuna emin misin? ... Belki gelince özlediğin için daha dikkatli bakıp yeni fark etmişsindir...

hamsteradmin
19.07.09, 11:40 PM
Sıcaktan tüy dökebilir, dökülen yer yuvarlaksa veya yara sivilce tarzı bir şey varsa o zaman vet.e götürmek lazım.

dream
20.07.09, 02:47 PM
daha önce tüyler vardı fakat kulağın arkasındaki tüylerin olmaması normal değil bence.ewet sıcaklıktan olabilir bence de babamın ilgi alanı değil fakat babam da veteriner dökülen bölge yuvarlak bunun sıcaklık yüzünden olduğunu kabul ediyorum ama dün fena ısırdı beni elimi uzatınca ya yalıyordu ya da koklayıp geçiyprdu.dökülen tüyler için fındık havuç filan işe yarar mı?

hamsteradmin
20.07.09, 07:46 PM
Baban veterinerse bunun mantar, uyuz vb bir şey olup olmadığına bakması yeterli. Ki bence değildir. Yazın evdeki kedilerim de şakaklardan ve kulaklardan tüy döküyorlar, çok sıcak olduğu zaman. İlk gördüğümde ben de panik yapmıştım :)

Fındık işe yarayabilir ama daha etkili bir besin söyleyeyim :) Zeytinyağı :) Çeşitli sebzeleri haşlayıp zeytinyağlayıp verebilirsin, mesela patates haşlandıysa bir parça yağlı patates, brokoli, havuç gibi. Tüyler fark edecek :)