PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster :)

Boncuk
01-10-2011, 08:01 PM
Böyle konular çok var ama benim bazı sorularım olduğu için yeni açtım :D Ben hamster almayı düşünüyorum. Ama hamster almama ailem izin vermedi. Daha doğrusu yaz tatilinde karnene göre alırız dediler. Yani yazı beklemem gerekiyo. Bu sayede onunla çok fazla ilgilenmiş olucam. Oyun alanı yapıp evde serbest kalmasını falan sağlicam. Sıkılmaz yani. Gonzales alıcam. Çünkü onlar küçük. Sormak istediğim sorular var. Şimdiden teşekkürler :)
1-Cinsiyeti ne olmalı ?
2-Gece odamda kalıcak rahatsız edermi ? (ses,koku)
3-Mama ve talaşı hangi marka önerirsiniz ?
4-Talaş kokulumu olmalı ?

cemoli12345
01-10-2011, 08:24 PM
Boncuk diger sitede bunları cevapladım:) Ben yinede tekrar cevaplıyorum.
1-)Cinsiyeti erkek olursa daha iyi olur.Çünkü dişiler çok fazla sahiplenme iç güdüsüne sahip bu yüzden kafese elini yaklastırdıgında ısırabilir.Dişiler 4 günde 1 kızgınlık gecirir bu yüzden onu eline alırsan seni ısırabilir.Erkeklerde böyle sorunlar yoktur.
2-)Ses olarak çıkarsa sadece çarktan cıkar.Onuda bilyeli cark alarakdan önleyebilirsin.Koku ise sadece kafesi temizlemedigin zaman çıkar.Yani hamster kokmaz kafes kokar.Bu yüzden talaşı 3 günde 1 ,komple yıkamayı ise haftada bir yaparsan iyi olur.ancak haftada bir talaş degisimi yapman hamsterın mutluluğu için iyi senin mutluluğun için kötü olur.nedeni ise Hamster yuvasının bozulmasını sevmez.Sende kokmasını sevmezsin.
3-)Mama ve talaşda ben witte moleni öneriyorum.En iyi markalar .Bunun yanısıra yemde champıon,vitakraftı öneririm.Talaşda ise birden fazla marka var.
4-)Bu konu çok tartısılıyo.Kimisi kokulu iyi diyor kimsi belli bir süreden sonra normal talaşdan daha kötü kokutuyor diyor.Benim sana tavsiyem daha 4-5 ayın var bu süre içinde baya bi para biriktirebilirsin.Bundan dolayı iki tür talaşıda al dene hangisi hosuna giderse onu kullan.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.İnsallah alırsın çok güzel hayvanlar...

Boncuk
01-10-2011, 08:29 PM
Evet :) Ne kadar değişik yorum alırsam o kadar iyi :) Teşekkür ederim. 2 talaştanda alıcam hangisi iyiyse onla devam ederim. Gece başka odaya koyarım sanırım beni uyutmasa neyse kardeşim sorun çıkarır biraz gıcıktır kendisi zaten hamstere fare diyo odada tutacağınıda sanmam :) Çok tatlılar alıcam mutlaka :D

CoCoHamstr
01-12-2011, 08:04 PM
benim görüsüm farklı
ben kız aldım 4 günde 1 sinir i falan yok bence cinsiyet erkek / kız sen belirle ama evet kafese elini uzatırsan ısırır kendisinin cıkmasını beklemenlazım
yem olarak marka pek bilmem ama bence kokulu talaş sonradan çook kötü kokutur ve cemoli haklı çarktan ses gelir bazen kaçabilmek için kafese tırmanıyor we sallıyor en azından benimki böle yapıyor. tabi talaş konusunda seni yönlendirmek istemem ben kokulu kullandım pişman oldum bu kadar söleye bilirim kokulular bazı hamstrlrda alerji yapıyor diyorlar. benden bu kadar