PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yavru hamster


devran
07-19-2009, 12:06 AM
Selam admin,ben bir şey sorucam.Yavru hamsterların dişleri olur mu merak ediyorum.Yani dişlerde yavruyla beraber mi büyür.Teşekkürler.. :)

hamsteradmin
07-19-2009, 12:22 AM
10 günlük civarında katı yem yiyebiliyorlar, emin değilim ama büyük ihtimalle dişli doğuyorlar. Guinepigler yetişkin bir hamsterın yapabildiği her şeyi yapacak biçimde doğuyorlar, doğar doğmaz yem yiyip yürüyebiliyorlar. Kedilerin anne karnında dişleri oluşuyor diye hatırlıyorum, bu durumda dişli doğma ihtimalleri var, gelişkin dişler olmasa da.

Araştıralım :)

devran
07-19-2009, 12:29 AM
Teşekkürler:) araştıralım.

devran
07-19-2009, 01:19 AM
Dişler-Alıntıdır: ''Tüm kemirgenlerin dişleri hayatları boyunca uzar.Çoğu hamster sahibi hamsterının dişlerine baktığında uzunluğu karşısında şaşırarak genellikle törpülenmeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Aslında bir hamsterın dişlerinin ne kadar uzunlukta olması gerektiğini söylemek zordur. Bunun yerine fazla uzun dişlerin belirtilerini gözlemlemek daha kolay olacaktır.

Bazen dişleriyle sert objeleri, dalları, yiyecekleri kemirirken hamsterların dişleri kırılabilir. Ağzın içinde ya da çevresinde belirgin kan kırılmış bir dişin habercisi olabilir. Hamsterın bir ya da bir kaç dişini kaybetmesi hem diğer dişlerin de kısaltılmasını hem de beslenme programının değiştirilmesini gerektirecektir. Haşlanmış patates, değişik sebze ve meyve püreleri hatta bebek mamalarına ağırlık vermeniz hamsterınızın rahatsızlık çekmeden yemek yiyerek yaşamına normal olarak devam etmesini sağlayacaktır.''
Bu bilgilere göre sanırım doğduklarında bir yetişkin hamster kadar güçlü dişleri olmuyor,yumuşak mamaları yiyebilecek kadar oluyor,ve gelişimi boyunca uzuyor:) yanlış anlamadıysam..

hamsteradmin
07-19-2009, 02:07 AM
Yeni doğduklarında dişleri olup olmadığından bahsedilmemiş yazıda ama ben de öyle tahmin ediyorum :) "Dişli ve tüylü olarak doğarlar" diye bir bilgi buldum ama biliyorum ki tüylü olarak doğmuyorlar, çıplak et halinde doğuyorlar, o nedenle bu bilgiye güvenemiyorum :)