PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Talaş

PuFyCagLa
01-05-2011, 05:11 PM
Bizim pufy 4.5 aylık yavru bir gonzales her zaman yuvasına tuvaletini yapıor hemde yattığı yere talaşlara verdiğim paraya acıyorum her hafta değiştirmem cabası ne olur ne olmaz belki talaşa yapmştr diye temzilyorum pufy niye talaşa tuvaletini yapmıyor ??

kingibo123
01-05-2011, 06:13 PM
Dostum,yuvanın bi tarafını boş bırak,hayvan oraya yapsın tuvaletini.yaklasık bi 3-4 cmlık bi yere talas koyma,evinin en uzagı olmasına dikkat et.

Macubass
01-05-2011, 07:24 PM
Dostum,yuvanın bi tarafını boş bırak,hayvan oraya yapsın tuvaletini.yaklasık bi 3-4 cmlık bi yere talas koyma,evinin en uzagı olmasına dikkat et.

Buna katılmıyorum. O zaman talaşın bir anlamı kalmaz. Ona bir hasmter tuvaleti bulabilirsin. en fazla 10 TL'ye küçük ve uygun kafesler var. Pet marketlerde bulabilirsin. :)

kingibo123
01-05-2011, 07:25 PM
Buna katılmıyorum. O zaman talaşın bir anlamı kalmaz. Ona bir hasmter tuvaleti bulabilirsin. en fazla 10 TL'ye küçük ve uygun kafesler var. Pet marketlerde bulabilirsin. :)

Sen katılmasan bile,benim hamsterim böyle yapıyor,kendisi bi yeri elleriyle acıyor oraya tuvaletini yapıyor 4,5 gündebir sadece orayı temizliorm diğer yerleri kirletmiyor,diğer yerleri 2 haftada bir temizliyorum

maggie
01-05-2011, 07:48 PM
aynen benimkide hep aynı köşedeki talaşı kaldırıp tuvaletini yapıyor sonrada tekrar talaşla kapatıyor.

cıtırcık ve pıtırcık
01-05-2011, 08:32 PM
vallahi benimkilerin nereye yaptıklarını anlayabilmiş değilim. mecburen bütün talaşları haftada 2 kez değiştiriyoruz.

CatchMyFire
01-05-2011, 11:41 PM
benim dingilde bi köşeye yapıyor çişini ve ara sıra kakasını, ama kakasını genelde evinin içine yapıyor heralde sonra bidaha yemek içindir.

PuFyCagLa
01-06-2011, 02:05 PM
zaten yuvada hiç talaş yokki 1.si pufy yuvaya talaş taşımıyor 2.si ben koyuyorum o çıkartıyor
talaşlardan nefret ediyor yuvasında istemiyor,tuvaletini yapmıyor boş bi yere yaptırma çözümünü deneyeceğim...
teşekkürler

Macubass
01-06-2011, 06:41 PM
Sen katılmasan bile,benim hamsterim böyle yapıyor,kendisi bi yeri elleriyle acıyor oraya tuvaletini yapıyor 4,5 gündebir sadece orayı temizliorm diğer yerleri kirletmiyor,diğer yerleri 2 haftada bir temizliyorum

Özür dilerim. Benim hamsterım daima talaşın üstüne yaptığı için... :(