PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hamster almadan önemli

doriss
02.01.11, 05:20 PM
arkadaşlar eger hamster alacaksanız önceden 100 kere düşünün okadarda bakımının kolay temiz ve alışıldık ev hayvanları oldukları söylenemez. bnde çok büyük hevesle aldım hamsterımı ama aldığım ilk günden beri uyuyordu tüm gündü uyuyor geceleri kalkıor hani yazın bir iki saat oynarsınızda kışın daha o uyanmadan siz uyuyorsunuz ve onunla ilgilenemiyorsunz sonuçta yabanileşiyor ve saldırmaya başlıyor . kusura bakmayın ama çokta kötü kokuyor . afedersiniz çiş kokusu çok ağır tüm odayı kaplıyor günlük temizlesenizde bu böyle çünkü üre bu yaptıgı zman bile kokusu çıkmaya başlıyor. ele alıpta sevilecek pekte yanı yok dediğim gibi zaten tüm gündüz uyuyor . sonra kurtulamıyorsunuz bu hayvandan hiç bir petshop geri almıyor çünkü kimse beslemek istemeyip geri gönderiyor.herneyse tatlı yüzlü ama okadarda kolay bakılan sewilecek bir yanı omayan hayvanlardır. şimdi burada bazı arkadaşlar bunlara tepki gösterecek ama unutmayın tepki koymaları bu gerçekleri değiştirmez onlarda bu şeylerin farkındadırlar zaten.................

-ErgünCan-
02.01.11, 05:34 PM
1 Hayvan için hepsini aynı kefeye koyamazsın ki.Uyku konusu hayvanın düzeni ile alakalı,demişsin ki siz uyuduktan sonra uyanıyor,oda bir canlı ve bir düzeni var senin gibi oda.Yabanileşme durumuda biraz size bağlı,hayvanı yaşlı alırsanız,korkutursanız öyle olur.Yanlış anlamayın genel konuşuyorum.Koku konusu biraz doğru olabilir ancak,Dişilerin çiftleşme dönemlerinde idrarları daha çok kokuyormuş,bir veterinerle sohbet ederken söylemişti.Siz her gün değiştiriyorsunuz,o hayvan kokusunu bırakmak için daha çok işiyor.Ayrıca özveri ile hayvanı kendinize çokta güzel alıştırabilirsiniz.Bu kadar insan şikayet etmiyor siz ediyorsanız ben birşey demiyorum.

doriss
02.01.11, 05:42 PM
size bişe demek düşmez zaten bn şikayet etmek için değil alıpta bakamıyacak olan arkadaşlar için önceden uyarı olsun diye söylüyorum.

-ErgünCan-
02.01.11, 05:44 PM
Burası herkeze açık bir forum.Herkez fikirlerini söylemekte özgür.Sen nasıl fikrini açıkça söylüyorsan,bizde söylüyoruz.Ayrıca o hayvanlarda senin keyfine göre hareket edecek diyede birşey yok.

Macubass
02.01.11, 06:22 PM
Hamsterların ve diğer hayvanları tabii ki kötü koku sorunu olacak. Bunun için özel elma, limon veya çam kokulu talaşlar var. Onlardan kullanıldığında hayvan idrarını yaptığı an ortalık mis gibi kokuyor. Ayrıca Hamsterlar yuvalarını kokularıyla işaretler. Ne kadar temizlerseniz temizleyin, onlar kokularını bırakmaktan vazgeçmezler...

Sert mi konuştum bilmiyorum ama bunu kesinlikle kızdığım için söylemiyorum...

AttSariye
08.01.11, 09:37 PM
Hamsterların ve diğer hayvanları tabii ki kötü koku sorunu olacak. Bunun için özel elma, limon veya çam kokulu talaşlar var. Onlardan kullanıldığında hayvan idrarını yaptığı an ortalık mis gibi kokuyor. Ayrıca Hamsterlar yuvalarını kokularıyla işaretler. Ne kadar temizlerseniz temizleyin, onlar kokularını bırakmaktan vazgeçmezler...

Sert mi konuştum bilmiyorum ama bunu kesinlikle kızdığım için söylemiyorum...

mis gibimi kokuyo hahaha sevdim bunu :D :D

Macubass
12.01.11, 06:49 PM
mis gibimi kokuyo hahaha sevdim bunu :D :D

Bunu kötü bir anlamda mı söyledin? :confused:

CoCoHamstr
12.01.11, 07:52 PM
bence yanlış yönlendiriyorsun

AttSariye
12.01.11, 08:33 PM
Bunu kötü bir anlamda mı söyledin? :confused:

hayır kötü bişy söylemedim .. bn de hamstr alıcam bu hafta sonu :D :D mis kokuyosa artık o çişler biz koklarız hahaha :D :D :D

CoCoHamstr
12.01.11, 08:35 PM
junior member fln ne oluyor :D üye olduqumdan beri merak ediyorum xD :D

-ErgünCan-
12.01.11, 09:13 PM
Üye demek galiba member jünior da küçük demek mi ne öle bise :D

cıtırcık ve pıtırcık
13.01.11, 12:29 AM
junior member: yeni üye
member: üye
senior member: kıdemli üye
ingilizce tabanlı forumun türkçe foruma olan çevirisi bu.
35 mesal altı junior, 100 mesaj üstü ise senior member oluyor. 35-100 mesaj arası ise normal member.

-ErgünCan-
13.01.11, 05:00 PM
Teşekkürler :)

Macubass
15.01.11, 05:22 PM
Aslında yabancı dil kökenlerine bakarsak:

Junior: Küçük

Senior (ispanyolca): Bay

anlamına geliyor.
Ama bu forum esas alınırsa cıırcık ve pıtırcık'a katılıyorum :)