PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk talaş değişimi ve Hamsterımın Davranışları

semihpasa
12-30-2010, 12:20 PM
Merhaba, hamsterımın talaşını ilk kez geçen akşam değiştirdik. Kafes 2 katlı, 2 katta da talaş var.

İçinde çorabı vardı içine girip uyuduğu. Talaşları alıp kafesi sadece su ile temizledikten sonra, kafesin zeminine Hamster temizlik tozu döktüm biraz ve üzerine talaşları döktüm. 2 kat içinde aynı işlemi yaptım. 2. kata çorabını tekrar bıraktım.

Kafesin içinde kokusu ona tanıdık gelen çorap olduğu için. Çok tedirgin davranıyor. 1. kata sadece yemek yemek ve su içmek için iniyor, tuvalet içinde iniyor sanırım 2. kata yapmıyor. Ama çok tedirgin, sürekli kokluyor 2. kattan 1. kata inmesi işkence gibi. yavaş yavaş iniyor :)

Hamsterım her talaş değiştirdiğimde böyle pisikolojisi mi bozulacak acaba :) Ama dışarı çıktığında koku felan yabancı yer tanımıyor her yere gitmeye kalkıyor :)

Not: talaşını 3 gün sonra değiştirdim.

-ErgünCan-
12-30-2010, 03:27 PM
O tozu kullanmayın.

dorukhan
12-30-2010, 03:48 PM
3 gün biraz az gibi 1 hafta iyi olur vede 2haftada bir yıkamanızı tercıh ederim çünkü evine kokusunu bırakmazı lzm vede modumuzun sölediği gibi tozu dökmeyin

PuffyPaffy
12-30-2010, 10:50 PM
temizlik tozunu kullanmana gerek yok. talaş yeterli tedirginliğin sebebi toz olabilir. birde kafesine alışmamış olabilir yakında alışır. haftada bir değiştir bence talaşını çünkü hamster sürekli kokusunu bırakıyor etrafına öyle tanıyor

cıtırcık ve pıtırcık
12-30-2010, 11:28 PM
evet toz zararlı olabiliyor. haftada 1 talaşını değiştirip, 2 haftada bir kafesi komple yıkarsan yeter.

semihpasa
12-31-2010, 12:25 AM
Evet bugün yeniden temizledim o tozlarıda temizledim. İyice temizlendikten sonra talaşını serdim, şu an daha iyi. O toz bayağı rahatsız etmiş onu. Teşekkürler hepinize.

cıtırcık ve pıtırcık
12-31-2010, 10:36 AM
ne demek. yardım edebildiysek ne mutlu bize.