PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Birader

semihpasa
12-28-2010, 04:20 PM
3 gün önce aldığım hamster'ım :)

cıtırcık ve pıtırcık
12-28-2010, 06:04 PM
çok sevimli. suriye almışsınız galiba?

maggie
12-28-2010, 06:08 PM
gerçekten çok sevimli benim bızdığıma benziyor. bende pazar günü aldım ama hep borusunun icinde uyudugu için bir turlu resmini cekemedim. gece 10bucuktan sonra uyanıyor ve benimle hic ilgilenmiyor. ya borusuna yemek taşıyor ya da çarkını döndürüyor. seninle ilgilenmesini bu kadar kısa surede nasıl sağladın.

-ErgünCan-
12-28-2010, 06:10 PM
Aynı kafesi kullanıyoruz :) Çokta tatlı maşallah :D

semihpasa
12-28-2010, 06:12 PM
Evet Suriye aldım. Benimle ilgilendiği de pek söylenemez :) Arada geliyor bakıyor felan. Elimden yem yiyor. İlk kez dün akşam çıkardım koşturdu, kafese koyunca bu sefer tellere tırmanıp kemirmeye başladı. Hoşuna gitti dışarısı heralde :) Ama ilk geldiği günün dışında çarkında koştuğunu görmedim. Tembel mi çıktı bizimki ne anlamadım :)

semihpasa
12-28-2010, 06:14 PM
Teşekkür ederim Ergüncan :) Bütün yemlerini 2. kattaki kapalı kata taşıdı. Hep orada uyuyor.Kafesin kendinden bir kapalı evi mevcut ama orada uyuduğunu görmedim. Madem aynı kafesi kullanıyoruz bir soru sorayım. Kafesin içinde çark ufak değil ama sanki ona ufak geliyormuş rahat dönemiyor muş gibi geliyor. Daha iyi bir çark almamı önerirmisin ? (Sanki o yüzden çarka binmiyor)

-ErgünCan-
12-28-2010, 06:24 PM
Bir kere o yüzden çarka binmiyor ihtimali olamaz.2.5 yaşında ölen hamsterimde bu kafesi kullanıyordu dönüyordu.Veterinerede sordum(Veterinlerlerin geneli bilmez ama) Petshopta çalışıyor bu veteriner Forum İstanbulda.Hamsterde satıyorlar orda bu piyasadaki en büyük çark zaten.Bende aynı sorunla gitmiştim,papatya gibi bir çark vardı gerek yok dedi.Baktım pakize daha da büyüdü ancak hala koşuyor,demekki sorun yok diye düşündüm ki bende bu kanaate vardım.Suriyelerin geneli çarkta koşmuyor.Keşfetmemişte olabilir.Petshopta çarka binmedikleri için koşmuyor da olabilir.Benim İlk hamsterim pakizede Bayağı sonra binmeye başladı.

semihpasa
12-28-2010, 06:38 PM
Anladım teşekkür ederim. İyi oldu bende çarktan dolayıdır diye düşünüyordum. Keşke daha uzun yaşasa keratalar.

maggie
12-28-2010, 07:03 PM
benimki resmen u şeklinde oluyor çarkın içinde ama genede sabaha kadar koşturuyor. bende daha büyük bir çark almayı düşünüyorum bir de ev. acaba saydam plastik evler varmıdır böylece onu izlemeye devam edebilirim. (uyurken gözleri kapalı halde elini atıp sakladığı yerden fıstığını alıp hiç uyanmadan yemeğe devam etmesi gibi çok şeker hallerini kaçırmak istemiyorumda :) )

Macubass
01-02-2011, 06:56 PM
Benimki de bütün gece koşuyor çarkında. Ne zaman yoruluyo bunlar? 4 aydır yorulduğunu görmedim :D

cıtırcık ve pıtırcık
01-02-2011, 10:51 PM
evet bazı hamsterlar saatlerce yorulmadan durmaksızın koşabiliyorlar.

cemoli12345
01-02-2011, 11:07 PM
hamsterın kaç aylık??benim de alacagım hamster bundan biraz küçükte o yüzden sordum...

AsCoRbAt
01-03-2011, 12:17 AM
gerçekten çok tatlı umarım uzun ve sağlıklı yaşar

semihpasa
01-03-2011, 11:23 AM
Bana 3 aylık dediler ama sanki daha ufak gibi geliyor. Eğer değilse 3 aylık. Teşekkürler roco, valla sağlıklı olması için herşeyi yapmaya çalışıyoruz :)