PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster alıcamda

ican96
27.12.10, 07:11 PM
Ben elime gelicek diğer hamsterlarla geçinbilcek hareketli ve tatlı bir hamster istiyorum.Bunun için hangi cins almalıyım?
Çiftleştirmek istemiyorum çiftlemeyi isteyince 2side çok agresif oluyormu yada kısırlaştırırsam bir sorun olur mu?
Bide günlük nasıl besinler vermeliyim bazı konularda haftada bi kaç kez yumurta peynir filen verin diyorlar ama günlük olarak verebileceğim bir gıda varmı ?

Cevaplarsanız çok sevinirim :)

-ErgünCan-
27.12.10, 08:07 PM
Suriye hamsteri uysaldır,kendi türü ile anlaşamaz.Daha yavaştır ve büyüktür
Gonzales hamsteri hızlıdır,ısırma potansiyeli yüksek kendi türü ile anlaşan türdür.Çiftleşme konusuna gelince,Dişi erkek beslerseniz gonzales besleyeceksiniz kaçarı yok,o dişi erkekte durmadan çiftleşecek yavru olacak,ekstra kafes almanız gerekecek,anne yıpranacak,yavruları elden çıkaramazsanız onlarda hamile kalacak diyelim çıkardınız,nerde kimin nasıl bakacağı belli değil.O yüzden ben dişi erkek beslemeyin derim.Kısırlaştırıyorlar ancak gerek yok buna.Gidin 2 tane gonzales aynı cinsiyet alın bakın.Beslenme için beslenme bölümüne göz atın.Hamster yemleri var onlardan alıcaksınız.İlk defa hamster besliyorsanız erkek bir suriye hamsteri alın ve tek besleyin derim ben.Ayrıntılı bilgi için hamster türlerine bakabilirsiniz.

ican96
27.12.10, 08:29 PM
Suriye hamsteri uysaldır,kendi türü ile anlaşamaz.Daha yavaştır ve büyüktür
Gonzales hamsteri hızlıdır,ısırma potansiyeli yüksek kendi türü ile anlaşan türdür.Çiftleşme konusuna gelince,Dişi erkek beslerseniz gonzales besleyeceksiniz kaçarı yok,o dişi erkekte durmadan çiftleşecek yavru olacak,ekstra kafes almanız gerekecek,anne yıpranacak,yavruları elden çıkaramazsanız onlarda hamile kalacak diyelim çıkardınız,nerde kimin nasıl bakacağı belli değil.O yüzden ben dişi erkek beslemeyin derim.Kısırlaştırıyorlar ancak gerek yok buna.Gidin 2 tane gonzales aynı cinsiyet alın bakın.Beslenme için beslenme bölümüne göz atın.Hamster yemleri var onlardan alıcaksınız.İlk defa hamster besliyorsanız erkek bir suriye hamsteri alın ve tek besleyin derim ben.Ayrıntılı bilgi için hamster türlerine bakabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim dediğin gibi erkek suriye hamsteri alacağım perki bu suriye hamsterlarını çarka yada topa koyarsam genede koşarlar değil mi

-ErgünCan-
27.12.10, 09:23 PM
Mutlaka Koşacaktır.

semihpasa
27.12.10, 11:34 PM
Bizimki koşmuyor yada biz uyuduktan sonra koşuyorsa bilemem :)

ican96
28.12.10, 08:45 AM
Birde ben 11de uyuyorum 7.30da kalkmak gerekiyor geceleri çok gürültü yaparmı yoksa 11de uyurmu?

semihpasa
28.12.10, 11:40 AM
Tam tersi, akşam 9 - 10 gibi kendine geliyor, sabah kalktığımda uyuyor oluyor. Salonda kaldığı için sesini duymuyorum. Ne yapıyor ne ediyor.

Macubass
03.01.11, 07:21 PM
Uff! Siz iyisiniz, benimki bütün gece koşuyor da n'oluyor :D