PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster alıcam yardım lütfen..!

BlackNWhite
26.12.10, 12:06 AM
Bende hamster almayı düşünüyorum ama fazla maliyetli gibi :/ Annemi ikna edersem alıcam bi tane suriye. :rolleyes: Ama bana yakın bildiğim ve iyi bir pet shop yok sokak arasında bi yerde görmüştüm hamster satıyodu gidip bakıcam iyilerse oradan alıcam ama eğer kötülerse nerden almalıyım? Birde bu hamstercıklar her tür kurabiye yermi? Mesala bnm pisirsem?

SplendoR
26.12.10, 01:09 AM
Arkadaşım hamster kurabiye yer mi ? bence yemez şeker falan yag pişmiş zararlı olabilir ama tam bilmiyorum. arpa yer yulaf yer çekirdek ver çıtlar bezelye nohut hertürlü bakliyet falan yiyolar. arkadaşım bu gün aldı kafes yem herşey içinde 40 lira. fazla maliyeti yok. ayrıca akarı yok kokarı yok hayvanın çok ta sevimliler fazla sıkmazsan da uysal uysal anlasırsınız. pet shopta yoksa yavruları olucak birinden alabilirsin 1 aylık idealdir alıstırmana falan ama büyük alma alısmada zorluk çekebilirsin.

matum
26.12.10, 01:43 AM
hangi şehirdesin arkadaşım, ona göre tavsiyelerde bulunalım

cıtırcık ve pıtırcık
26.12.10, 12:11 PM
yok ya en fazla 100 tl ödersin kafes, hamster, çark, top vb. için. yani çok maliyetli değil.

pıtırcık steave'm .)
26.12.10, 12:57 PM
ßenim toplam 65 tuttu . fazla değil maliyeti .

BlackNWhite
26.12.10, 04:01 PM
Arkadaşım hamster kurabiye yer mi ? bence yemez şeker falan yag pişmiş zararlı olabilir ama tam bilmiyorum. arpa yer yulaf yer çekirdek ver çıtlar bezelye nohut hertürlü bakliyet falan yiyolar. arkadaşım bu gün aldı kafes yem herşey içinde 40 lira. fazla maliyeti yok. ayrıca akarı yok kokarı yok hayvanın çok ta sevimliler fazla sıkmazsan da uysal uysal anlasırsınız. pet shopta yoksa yavruları olucak birinden alabilirsin 1 aylık idealdir alıstırmana falan ama büyük alma alısmada zorluk çekebilirsin.

Bilgiler için teşekkürler :) kurabiye konusunda.. Kurabiye seviyolar diye okumuştum sekeri az ve yağsız yapabilirim kurabiyeyi hamişlere özel :D Bide bir aylık dyosun ama burada hamster bakan var mı bilmiyorum :confused: Bulursam küçük olmasına dikkat edicem.:rolleyes:

BlackNWhite
26.12.10, 04:02 PM
hangi şehirdesin arkadaşım, ona göre tavsiyelerde bulunalım

İstanbuldayım ben :)

BlackNWhite
26.12.10, 04:02 PM
evet biraz dha arastırdımda sıkıntısı yok bu bücürlerin :)

CommanderTR
26.12.10, 04:53 PM
ben 2 hafta önce aldım kafes cark suluk yemlşk bı kutu yem 1 anne ve 3 tane 3 haftalık yavru 40 liradı ama şehirden sehire fiyatlar değişiyor

-ErgünCan-
26.12.10, 06:32 PM
Kurabiye hem şişmanlatacaktır,hem un içermektedir.Verilmemelidir.Et,çikolata,fazla su içeren maddelerden kaçınarak,pişmiş haşlanmış yiyecekler verilebilir,takviye edilebilir,onun dışında champion,witte molen gibi yemlerle beslemelisiniz.Beslenme bölümüne göz atınız.
Kafes konusuna gelince kafesin telleri yatay olmalıdır.Bir evi olmalı.Kapalı alanda kendisini güvende hisseder.Çark kesinlikle olmalıdır.Hamster Kafes aksesuarları bölümündeki kafeslere göz atınız.Hamster en kazık yerde 20 liradır.Hamsteri seçerken ;
-Gözlerinin parlak olmasına,göz kenarlarında çapaklanmaların olmamasına
-Vücudunda eksik bölge bölge tüğsüzlüklerin olmamasına
-Burnunun akmamasına
-Kuyruğunun ıslak olmamasına dikkat ediniz.Ayrıca Hamsteri elinize alıp saldırgan olup olmamasına,hızlı olup olmamasına dikkat ediniz.Bu davranışları sergileyen hayvanların evdede aynı şekilde devam edeceğini göz önünde bulundurunuz.
Kafes temizliği ;
Marangoz talaşı değil,gazete kağıdı değil.İşlenmiş aromalı paket talaşları kafesin tabanına yayınız.Fiyatları 5-10 lira arasında değişmektedir.
Haftada 1 talaşı
2 haftada bir kafesi ve aksesuarları yıkayınız.Deterjan kullanmayınız.
Hoşgeldiniz :)

BlackNWhite
26.12.10, 07:10 PM
hoşbulduk :) Verdiğiniz bilgiler için cok teşekkür ederim. Cok işime yarayacak .. Saolun.

-ErgünCan-
26.12.10, 07:17 PM
Ne demek :)

semihpasa
26.12.10, 09:48 PM
istanbulda Soğanlı - camlı Kahvede Deniz akvaryum var. İsterseniz telefonunu ve adresini verebilirim. Oradan cumartesi günü açık kahverengi Suriye hamster'ı aldım. Aynı kardeşinden dişi bir suriye hamsteri kaldı. Eğer dişi düşünüyorsanız çok tatlı bir hamster var bilginiz olsun.

BlackNWhite
26.12.10, 10:07 PM
istanbulda Soğanlı - camlı Kahvede Deniz akvaryum var. İsterseniz telefonunu ve adresini verebilirim. Oradan cumartesi günü açık kahverengi Suriye hamster'ı aldım. Aynı kardeşinden dişi bir suriye hamsteri kaldı. Eğer dişi düşünüyorsanız çok tatlı bir hamster var bilginiz olsun.

Çok iyi olur hemen verir misiniz? Ayırttırma sansım vardır umarım:o Çok yardımcıo lldonuz teşekkürler :)

semihpasa
27.12.10, 12:01 AM
Merhaba veriyorum bilgileri,

Deniz Akvaryum

UMUT CAD. NO:16 İSKİ SOĞANLI M. BAHÇELİEVLER / SOĞANLI

(0212) 5061282

Macubass
03.01.11, 07:23 PM
Suriye alırsanız daha iyi olur :)