PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım

Olympos
07-17-2009, 06:55 PM
Merhabalar ben birsey sormak istiyorum guinea piglerin bir diğer adı gine domuzu bunu evde beslemek günahmıdır ismi gine domuzu cünkü tskler

hamsteradmin
07-17-2009, 06:59 PM
Hayır asıl adları Cavia zaten. Domuzla hiçbir alakası olmayan küçük bir kemirgen cinsi bu. Zaten İslam dininde domuz eti yemek haramdır, domuz beslemekle ilgili bir ibare hatırlamıyorum. Kaldı ki bu hayvanın domuzla hiçbir ilgisi yok.

Olympos
07-17-2009, 07:02 PM
Ama sonucta gine domuzu die adlandırılıyor hamsteradmin günaha girmem değil mi cavia diğer bir adı asıl adı ginea pig gine domuzu

hamsteradmin
07-17-2009, 07:09 PM
Mantıklı düşün lütfen, tavşanın adı diyelim ki çim domuzu olsa tavşan beslemek günah mı olacak?

Günah olan domuz eti yemektir, çünkü domuz kendi pisliğini yiyen bir hayvandır.

Adında pig geçtiği için tavşan özellikleri taşıyan ve tamamen otçul beslenen tertemiz bir kemirgeni domuz kabul edemeyiz. Bu tamamen insanların taktıkları bir isim.

Olympos
07-17-2009, 07:13 PM
Hımm Anladım hep bu soruyu merak ederdim bilgi için tsk ederim hamsteradmin

serdar
07-20-2009, 03:05 PM
Hamsteradmine katılıyorum. Eğer bu konuları bu kadar düşünüyorsan hamstera abdestde aldırman gerekir. hamsterin domuzla hiçbir ilgisi yok. Domuz günah değildir. domuzu yemek günahtır. onun sebebide domuzun kendı dışkısını yemesinden kaynaklanır. guine piglerin domuzla bir ilgisi yok ve kendi pisliklerini yemediğini biliyorum.

dream
07-20-2009, 03:21 PM
ben de bir zamanlar annemi domuzla ilgisi olmadığına inandırmak için bir araştırma yapmıştım sonuç şu:
cristof colomb amerikayı keşfettikten sonra malum akın akın gemiler gelmiş kuzey amerikaya burayı hindisten sanıyorlarmış ve birde burdaki domuzlarla ilgili bir takım söylentiler varmış.amerikayı hindistan caviaları ise domuz sanmışlar ve guinea pig demişler o zamandan bu zamana böyle söylenmiş fakat doğru değil domz oldukları ayrıca hamseradmine katılıyorum domuz eti yemek günahtır fakat beslemek değildir.fakat kimi insanlar resimlerini bile görmenin haram olduğunu söylüyor bu yanlış bir şey zaten domuzu da allah yarattı deil mi?

hamsteradmin
07-20-2009, 07:37 PM
Evet arkadaşlar teşekkürler, tabi arkadaşımızın hassasiyetine saygı göstermek lazım.

Olympos
07-26-2009, 06:30 PM
Herkese Tesekkür Ediyorum

İsmail
07-30-2009, 07:36 PM
ya hamsteradmin, ben senin gibi naif, mülayim, sabırlı adam görmedim... bravo valla, alkışlıyorum seni... ben admin olucam ve biri böyle bişi sorucak, dalga geçecek başka adam mı bulamadın ya der direk şutlardım... helal olsun sana güzel insan...

hamsteradmin
07-30-2009, 07:40 PM
Rica ederim abartmayalım :) Önemli olan insanları kazanabilmek sevgili arkadaşım :) Kaybetmek çok kolay :)