PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster Topu & Çiş

sciencewitch
12-22-2010, 08:37 PM
Merhaba, bugün kızımı ilk defa topuna koydum. Aslında ben topu uzattım, o da biraz kokladıktan sonra içine girdi. Kapağını hemen kapatmadım, içinde biraz dolaşıp kokladıktan sonra kapattım ve yere koydum. İlk başta sadece topu inceledi, kemirdi ve kokladı sonra dolaşmaya başladı. 5 dk kadar dolaştıktan sonra da durup içini iyice kokladıktan sonra çişini yaptı. Ama daha önce böyle püskürtür gibi çişini yaptığını görmemiştim. Acaba korktu mu?

seko195
12-22-2010, 08:42 PM
Korkmamıştırda, kokusunu bırakmak istemiştir.Bölge bana ait mesajı veriyor içgüdüsel olarak :)

cıtırcık ve pıtırcık
12-22-2010, 09:37 PM
peki nasıl temizleyeceğiz? yani öyle çişli çişli kalacak mı? temizleyince koku gitmez mi?

sciencewitch
12-22-2010, 09:47 PM
Ben ılık su ve antibakteriyel sabunla yıkadım... Umarım onun kokusunu alabileceği derecede hala çiş kokusu kalmıştır ve her seferinde topuna çiş yapmaz! :D

-ErgünCan-
12-22-2010, 09:51 PM
Kalmıştır.Muhtemelen kokusunu bırakmak için yapmıştır.Fark ettiyseniz kafesi yıkadıktan sonra her zaman yattığı yere yatıyor :D

sciencewitch
12-22-2010, 09:54 PM
Biraz evel ilk defa kafesini yıkadım, talaşını değiştirdim. Çok korktum kafesini yadırgar falan diye ama mutlu mesut çark çeviriyo şu anda :D Topuna çiş yapınca korktu diye telaşlanmıştım ama dediğiniz gibiyse sorun yok :D

-ErgünCan-
12-22-2010, 09:56 PM
Merak etmeyin.Bende yaşadım.Koku bırakmak için.Kafes temizliği hakkında ;
- Haftada 1 kafesi
- 2 haftada bir kafesi ve aksesuarları suda yıkayıp durulayın.
-Ekstradan 4 günde bir tuvaletini yaptığı köşedeki talaşı üzerinden alıp yeni talaş serpiştirebilirsiniz.
-Marangoz talaşı yerine işlenmiş,witte molen,champion gibi markaların işlenmiş arolamı talaşlarını kullanmalısınız.

sciencewitch
12-22-2010, 10:20 PM
Çok teşekkürler! P'tit Ami diye bir marka aldım veterinerden talaş olarak. Onu kullanıyorum. Ham'in de bi şikayeti varmış gibi görünmüyor :D

-ErgünCan-
12-22-2010, 11:04 PM
Onu kullanıyorum sanırım bende.Pet shoplarda onlar bulunur diye söyledim :)