PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Juniour Je t'aime... Coming soon.. :)

SplendoR
12-22-2010, 07:02 PM
Bi önceki Hamsterim dişi ve Syrian cinsi bi Hamsterdı ismi de Je T'aime di. Fakat ısırması ve aldıgım yerden büyük almam alışım da aceleye gelmesi nedeniyle biraz sorunlar yaşadım. Sesime ve elime hafif alışmasına rahmen kafesten çıktıgı anda bana saldırmaya başlıyordu ben de şimdiki güvendigim bi pet shopa verdim ve karşılıgında yavru alıcam. Dişilerin daha agresif ve 4-5 günde kendilerini çiftleşmeye hazırladıgından agresif olduklarını okudum sürekli ve bu sefer cinsiyet farklı olsun dedim. Erkek bi Syrian geliyo ve adını ya başlıkta yazdıgımı yada Zohan (Do not mess with Zohan) koyucam bi filmden dolayı :) 2-3 haftalık geliyo ve bu gün 7 yavru içerisinden seçicektim ve seçemedim c.tesi pazar gibi gel dedi daha küçük dedi ama dayanamayıp ben cuma alabilirim. Ya komple beyaz yada başı ve vucudunda siyahlık olan bi yavru gelicek... Çok yakında... :D

(Renk ve cinsiyet konusunda sizlerin tavsiyelerini de almak istiyorum bi tavsiyeyi esirgemiyelim :))

sciencewitch
12-22-2010, 07:26 PM
Ben Ham'i 2 gün önce aldım. Sırtında beyaz bir kemeri olan tatlı siyah bir syrian dişisi :) Benim favorim panda bear da denilen bu beyaz karınlı, beyaz kemerli siyah syrianlar :)

seko195
12-22-2010, 07:39 PM
Hamsterları rengine göre ayırmak pekte iyi değil.Önemli olan kanınızın ısınması...

SplendoR
12-22-2010, 07:40 PM
Bana kalsa 7sini de alırım ama öyle bi dünya yok =)

cıtırcık ve pıtırcık
12-22-2010, 09:31 PM
keşkeee.

-ErgünCan-
12-22-2010, 10:04 PM
2-3 haftalık evet küçük.2 haftalıksa biraz daha beklenmesinde yarar var.3 haftada tam hazır olduğu söylenemez ancak en az 3 haftaya kadar bekleyin derim ben.Hamsterinizi seçerken ;
-Gözlerinde çapak vs tarzı şeylerin olmamasına.
-Vücudunda eksik tüğ,bölge bölge tüğsüz olmamasına
-Burnunun akmamasına
-Gözlerinin parlak olmasına dikkat ediniz.
Elinize alıp çok hareketli olup olmamasına,ki hareketli ise aynı davranışları evdede gösterecektir.Bunlara dikkat ediniz.Rngine vurulup hasta hayvan almayında :)

Sevgiler Hoşgeldiniz :)

SplendoR
12-22-2010, 10:07 PM
Teşekkürler hoşbulduk moderatorüm zaten 2 haftadır nette hamsterlerla ilgili ne varsa okudum da onlara dikkat edicem ama ben yavruyu alırken en korktugum şey ben elimi uzatıcam ki tepkilerini ölçmek için ama kokum sinerse yavrular analarından olmasınlar. bide dışalamasın anası ondan yani. besin ve bu hastalıktan korumak zor olucak biraz ama elimde büyüsün istiyorum :)

-ErgünCan-
12-22-2010, 10:08 PM
Zaten hasta hayvan kendini belli eder.Ev ortamına girdikten sonra mikrop kapması zor.