PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni bi çift ve bi kaç soru


alperkaan
07-17-2009, 06:38 PM
Beş gün önce yaklaşık üç-üç buçuk aylık bi çift gonzales aldım.Dişi olan erkeğe oranla daha küçük.Fakat erkek çok hırçın.Geldiği günden iki gün öncesine kadar herşeye saldırmak için gardını alıyor ve saldırıyordu.Fakat şimdi saldırma huyu yok.Elime de geliyo.Fakat elime geldikten sonrada elimi ıssırmaya çalışıyor(bu ikisi için de geçerli).Ama sanki bişeye saldırırmış gibi değil de yiyecek bişey sanıp ıssırmaya çalışıyor gibi.Bu huyundan vazgeçerler mi?

Dişi olan geldiği gün evin içine talaşları taşımaya başladı.Ve evin içinde uyuyor.Bazen erkekde giriyor ama dişi hep yuvanın içinde.Sizce hamile olabilir mi?

Tüylerinin bazen ıslak olduğunu görüyorum.Bu kendilerini temizledikleri için mi yoksa terleme olayı mı oluyo?

ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.

hamsteradmin
07-17-2009, 07:05 PM
Dişinin hamile olma ihtimali var ama buna kimse garanti veremez. Tüylerinin ıslaklığı dillerindeki temizleyici tükürükten kaynaklanır, terleme olacağını sanmam, sulukla da kendilerini ıslatabiliyorlar. Ele aldığında ısırmaları koku alma amaçlı, tanımak için yapıyorlar. İlgilendikçe gerek duymayabilirler. Eline almadan önce sabunla ellerini yıkarsan ve her seferinde bu şekilde yaklaşırsan yemek kokusu vs alıyorlarsa bunu önlersin. Diğer yandan elinin kokusuna bir ölçüde alışmışlardır, belki riske atmak istemezsin.