PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ailemin En Son Üyesi Balım ( Rahatsız Edici Görüntüler İçermektedir. . )

DişisLy
12-12-2010, 12:06 AM
Petshoptan aldığım köpeğimin ölümü üzerine uzun süre hayvanlardan uzak durmaya karar vermiştim ki Balım'la tanıştık. 1 buçuk ay önce babamın dükkanının önüne yemek yemeye gelen kedilerdendi oda. Bir gözünün çıkmış olduğunu zaten biliyorduk. Sonra uzun bi süre ortadan kayboldu. Geri geldiğinde diğer gözünün kan ve iltihaptan kör olduğunu gördük.

Şu şekilde ;
2053

Hemen aldığım gibi veterinere götürdüm. 3 çeşit ilaç sürdü falan. İltihaplar gidince biraz iyi gibi oldu ama göz kör tabi, o parça orda boşuna duruyor. Veteriner dedi o kendi kendine kurur küçülür. Getirdim geriye, eve alamıyorum. Pati çok yaramaz. Kolera çok asi. Gözündeki o parçaya zarar gelir canı acır diye. Babamın dükkanın arka bahçesinde yer yaptım ona hamster kafesinden. Kapısı açık şekilde.

Şu şekilde ;
2054

2055

2 buçuk hafta orda baktık. Ama gözü hiç bi ilerleme göstermeyince veterinere götürdüm yine. Gider gitmez hemen operasyona başladı adam ben daha ne olduğunu anlamadan. Önce bayılttık, sonra göz damarlarını düğümledi ve gözü kesti çıkardı ordan. İlaçlar vs. Parça kalmasın diye çok dikkat etti, hakkını yemiyelim. Sonra göz kapağına dikiş attı. Yıkadı gözünü, batikon sürdü. Getirdik eve 18 saat sonra anca kendine geldi. Çok fazla ilaç verilmişti çünkü. Hem vücuduna hem gözüne ayrıca. Eve getirince dedim ne olursa olsun eve alıcam hayvan bakıma muhtaç. Havada soğudu. Dikkat ederiz diğerlerine dedim. Getirdim eve, sonra annemle babamda kalsın diyince ailemizden biri oldu Balım'da. . :)

Operasyondan 5 saat sonra, hala baygın. .
2056

2057

DişisLy
12-12-2010, 12:07 AM
Kendine geldikten ve eve alıştıktan sonra. :)
2058

2059

Az önce çektiğim fotolarını atıcam birazdan. :)

DişisLy
12-12-2010, 12:29 AM
Az önce çektiklerim. . :)
2060

2061

kingibo123
12-12-2010, 01:18 AM
2 gözüde kör mü ?

DişisLy
12-12-2010, 02:17 AM
2 gözüde kör mü ?

Maalesef. . :/

naruto
12-12-2010, 12:26 PM
ama kedilerde duyma özelli gelişmiş ondan dolayı oylede yaşar
onu siz mi bezliceniz bide bişi sorcam veteriner mi gotürdünüz
götürdüyseniz para aldımı yani işin parasında değilim ama bi boyle hayvan bulursam bende götürürüm
bizde parasal durum iyi değil krızdeyi krızde :D

skaterboy
12-12-2010, 02:28 PM
of çok fena olmuş ya seninde bütün hayvanlarının başına bişey geliyo :(

DişisLy
12-12-2010, 03:55 PM
götürdüyseniz para aldımı yani işin parasında değilim ama bi boyle hayvan bulursam bende götürürüm

Evet diğer duyuları daha gelişmiş. . Evet biz besleyeceğiz. Veterinere götürdüm, fiyat biraz tuzluydu ama öğrenci olduğum için bide kediye acıdığı için 100 TL'nin 40 TL'sini yani sadece ilaç parasını aldı. İç dış parazit aşılarını da ücretsiz yaptı. Ama ben özel kliniğe gittim. Belediyenin veterinerine götürürseniz ücretsiz yapıyorlar. :)

of çok fena olmuş ya seninde bütün hayvanlarının başına bişey geliyo :(

Kedilerimi hep sokaktan aldığım için, sokaktada başlarına her türlü bela geldiği için. . Maalesef. :/

-ErgünCan-
12-12-2010, 05:28 PM
Geçmiş olsun :/ Umarım sizinle beraber iyi bir hayat geçirir.

DişisLy
12-12-2010, 08:01 PM
Geçmiş olsun :/ Umarım sizinle beraber iyi bir hayat geçirir.

Teşekkürler, umarım. :) Özgüveni yerine gelmeye başladı yavaş yavaş. :)

skaterboy
12-12-2010, 08:35 PM

aynen bizimde maddi durum krizde benim başıma bunun gibi olaylar çok geldi ve ailemle çok yardımımız olmuştu hayvanlara.çok eskiden bi kedi yavrusu bulmuştum köpek yada serseriler kim yaptı bilmiyorum ama kedinin sırt derisi çok fenaydı derisi gitmiş veterinere kdr kutuda tuttuk gerisini hatırlamıyorum çünkü o zaman 5 yaşındaydım 7 yaşımda giresunda bulduğum köpeğin kulağı kesikti birde patisinde fena bi yara vardı
10 yaşımda avcıların fena yaraladığı türünü bilmediğim bi kuş bulmuştuk tüfekle ateş etmişler üstelik mermisini biliyorum içinde 25 tane fln küçük sert bilyeler var kuşun kanadı kopmuş kafasınıda bi tanesi sıyırmış oda 10 gün yaşadı ve gitti

pufuduk:)
12-12-2010, 11:47 PM
geçmiş olsun ya çok kötü olmuşş:S

DişisLy
12-25-2010, 03:07 PM
Hamdikom'la Balım. :)

[Only Registered Users Can See Links]

( Sitenin özelliğinden eklemeye çalıştım ama öngörülenden fazla büyükmüş dosya boyutu. . )

DişisLy
12-25-2010, 03:22 PM
Her bulduğumu getirmeye başladım eve. :D Bigün beni koycaklar kapının önüne. :D

DişisLy
12-25-2010, 03:26 PM
Evim 2. katta. Bahçede bakmıyorum zaten kedilere. :) Çok sorun çıkarıyolar ama evde de. .

-ErgünCan-
12-25-2010, 07:09 PM
Pff :D Dişisyl şanslısın yaf :D

seko195
12-25-2010, 07:16 PM
Hahaha hamiyle kaynaşmış.Çok şirinler.

DişisLy
12-26-2010, 02:52 PM
ailen çok sabırlı sanırım :) :)
benimkiler ramiz'e ( eski kedim) 2 hafta bile katlanamadı...

Annem sabırlı. Babam evde hayvan beslenmesine karşı. Sever, zarar vermez, yemek falan götürür sokaktakilere. Ama eve almayalım der. Bahçede ya da dükkanın arka bahçesinde besleyelim diyor kedileride. Ama göndermem. :D

Pff :D Dişisyl şanslısın yaf :D

Ben 13 sene sabrettim. Yavaş yavaş alıyorum meyveleri. :) Yok sen büyü, yok kardeşin büyüsün, çok oyaladılar beni. . :/

Hahaha hamiyle kaynaşmış.Çok şirinler.

Evet Balım çok sakin ama Hamdikom ısırıyo Balım'ın kulaklarını. :)

Macubass
01-02-2011, 06:58 PM
Karßeyaz sen Ramiz'i satmıştın.
Tekrar mı kedi sahibi olmak istiyorsun :)

Macubass
01-02-2011, 07:11 PM
Chinchilla'larla yapamıyorsun sanırım :(

Macubass
01-02-2011, 07:12 PM
Tekirler de sevimlidir :D

Macubass
01-02-2011, 07:18 PM
Ailelerin hayvan beslemeye neden izin vermediğini anlamıyorum. Kedi istiyorum. Köpek istiyorum. Tavşan istiyorum... Yine de izin vermiyorlar :(

Macubass
01-02-2011, 07:23 PM
Tamam. Apartmanda yaşadığıma göre köpek olmaz onu eledim. Evde kuş balık ve hamster olduğu için kedi de olmaz. Onu da eledim. Tavşan da her yeri kemirir, annem hayatı bana zehir eder. Onu da eleyince, annemlerin haklı olduğu sonucuna vardım :)

-ErgünCan-
01-02-2011, 07:54 PM
Kedi olur olur :)

Macubass
01-03-2011, 01:53 PM
Kediyi ayrı odaya alırım diyorum ama annem izin vermiyor. Gerçi hamster kuş ve balık ayrı ayrı odalarda. Ev de 3 oda 1 salon olduğuna göre... :D

maggie
01-03-2011, 04:02 PM
kediyi bir oda da tutman imkansız bence, o bir kaç gun içinde tüm evi sahiplenip canı o anda nerede oturmak isterse oturacaktır muhtemelen.:)

Macubass
01-03-2011, 06:37 PM
Tüh. :(

DişisLy
01-15-2011, 04:07 PM
Düşünüldüğü gibi kediler hamsterlarada muhabbet kuşlarınada saldırmıyorlar. Yani benim bu zamana kadar gördüğüm bütün kediler öyleydi. Ama balıkları öldürüyorlar. Akvaryumun içinden patisiyle yakalayıp çıkarıyordu Kolera. Hayvan çırpındıkça bakıyordu. Çırpınması bitince geri koyuyordu suya.

Macubass
01-15-2011, 05:12 PM
Ne denilebilir ki? Kediler avlarıyla oynamayı sever. :)

ecem
02-26-2011, 05:04 PM
geçmiş olsun. çok kötü olmuş gözü :(

yesimjade
06-02-2011, 09:58 PM
tebrik ederim seni başka dicek bişi yok..:) duyarlılık böle bişi...

hamsteradmin
06-02-2011, 10:36 PM
Her şeyden önce aldığımız hayvana en iyi imkanları verip veremeyeceğimizi düşünmeliyiz. Kediler asla bir odaya kapalı yaşamazlar, kısa sürede çıldırıyorlar. Ne kadar evcilleşmiş olursa olsun hayvanları eve ya da kafese tıkmanın bir bencillik olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle yapıyorsak az sayıda hayvana en iyi şekilde bakmak en doğrusu. Tecrübelerim bana bunu gösterdi.

Kedi hamster ilişkisine gelince, özellikle tekir-sarman gibi sokak kedisi tabir edilen cinsten kedilerse, uysal bile olsalar, kafesin altını üstüne getirebilirler. Basit bir oyuncak fareyle deli gibi oynadıklarını düşünürsek gerçekten burun buruna kalsalar hamster zarar görebilir.

Macubass
06-07-2011, 08:16 PM
İçim bir tuhaf oldu şimdi. Neyse, ama guinea pig almama da izin vermiyor. Diyor ki: "Oğlum hani sen liseye gideceksin ya, ben bakamam o fare-sincap kırması aşağılık mahluğa!" diyor :D

DişisLy
07-21-2011, 10:50 PM
İçim bir tuhaf oldu şimdi. Neyse, ama guinea pig almama da izin vermiyor. Diyor ki: "Oğlum hani sen liseye gideceksin ya, ben bakamam o fare-sincap kırması aşağılık mahluğa!" diyor :D

Guinea Pigler içinde ön yargılı maalesef aileler. :)

tofy
07-22-2011, 11:06 PM
Guiena pig'i nasıl olursa fare veya sincaba benzetirler anlamıyorum :D Guinea pig kemirgenler ailesinin en farklı üyesi bence.

tofy
07-22-2011, 11:12 PM
Kediyi ayrı odaya alırım diyorum ama annem izin vermiyor. Gerçi hamster kuş ve balık ayrı ayrı odalarda. Ev de 3 oda 1 salon olduğuna göre... :D

Her odada bir hayvan olması hiç sağlıklı bir şey değil, eskiden bizde de böyleydi :D Farkına vardıktan sonra kendi isteğimle bazılarından vazgeçtim. Şuan balığım, köpeğim ve yarın da hamster'ım olucak kısmetse. :) Köpek veya kediyi bir odaya kapamanız mümkün değil her odayı sahiplenirler. Ama apartmanda köpek beslenmez diye de bir şey yok.

DişisLy
07-22-2011, 11:25 PM
Guiena pig'i nasıl olursa fare veya sincaba benzetirler anlamıyorum :D Guinea pig kemirgenler ailesinin en farklı üyesi bence.

Kesinlikle. :)

Her odada bir hayvan olması hiç sağlıklı bir şey değil, eskiden bizde de böyleydi :D Farkına vardıktan sonra kendi isteğimle bazılarından vazgeçtim. Şuan balığım, köpeğim ve yarın da hamster'ım olucak kısmetse. :) Köpek veya kediyi bir odaya kapamanız mümkün değil her odayı sahiplenirler. Ama apartmanda köpek beslenmez diye de bir şey yok.

Apartmanda büyük köpek zor olur. Rottweiler gibi. Ya da egzersize çok ihtiyaç duyan köpekler beslenmez. Boxer gibi. Beagle gibi orta boy ırklar ve küçük ırklar beslenebilir bencede. :) Ama bir odaya kapatılması yanlış. :)

tofy
07-22-2011, 11:57 PM
Ben minyatür pinscher besliyorum ve apartmanda yaşayanlara kesinlikle önermem :D Çünkü çok inatçı ve bekçilik duygusu fazla gelişmiş bir köpek. Bu yüzden çok küçük bir seste bile havlıyor ve havlaması boyuna göre çok yüksek sesli :D Egzersiz ihtiyacı da fazla ama ben günde 2 kez dışarıda gezdiriyorum. Apartmanda egzersiz ihtiyacı fazla olmayan ve suskun köpeklerin beslenebileceğini düşünüyorum ben.

DişisLy
07-23-2011, 12:21 AM
Ben minyatür pinscher besliyorum ve apartmanda yaşayanlara kesinlikle önermem :D Çünkü çok inatçı ve bekçilik duygusu fazla gelişmiş bir köpek. Bu yüzden çok küçük bir seste bile havlıyor ve havlaması boyuna göre çok yüksek sesli :D Egzersiz ihtiyacı da fazla ama ben günde 2 kez dışarıda gezdiriyorum. Apartmanda egzersiz ihtiyacı fazla olmayan ve suskun köpeklerin beslenebileceğini düşünüyorum ben.

Aynı dertten bende muzdaribim. Bende de Bichon Havanese var. Merdivenden biri çıksa, kapımızın önünden biri geçse havlamaya başlıyor. Yabancıları hiç sevmiyor saldırıyor. Apartmanda tanıdıklarımız olmasa şimdiye çoktan sorun çıkmıştı. :/

-ErgünCan-
07-23-2011, 12:26 AM
Kaç tane hayvan besliyorsun ya ?

tofy
07-23-2011, 12:26 AM
Benimkisi insanlara değil de hayvanlara karşı aşırı saldırgan. Ama kapı açılsa hemen havlaya havlaya koşar kim olduğunu kontrol eder.

tofy
07-23-2011, 12:27 AM

Dişişly'inkileri soruyorsan sayabileceğini sanmıyorum :D

-ErgünCan-
07-23-2011, 12:29 AM
Aynen ya :D

tofy
07-23-2011, 12:32 AM
Aslında bu çok iyi bir şey, ve Dişişly hep yardıma muhtaç hayvanlara sahip çıkıyor ve onu bu yüzden kutluyorum. Gerçek bir hayvansever. :)

DişisLy
07-23-2011, 02:55 AM

1 köpeğim var. 5 kedim. 2'de salyangozum. :)

Benimkisi insanlara değil de hayvanlara karşı aşırı saldırgan. Ama kapı açılsa hemen havlaya havlaya koşar kim olduğunu kontrol eder.

Hmm. Bizimkisi yabancılarada aşırı tepkili. 1 kişiyi ısırmışlığı bile var. Hayvanları sever. Kocaman Rott'ta olsa, minicik hamsterda olsa. :)

tofy
07-23-2011, 04:59 PM
Sanırım benim köpeğim küçükken sosyalleştirilmemiş ben onu halamdan almıştım. Diğer hayvanlara karşı küçükken daha olumsuz davranışları vardı, hamsterıma sadece yaklaşıp kokladı, bir keresinde muhabbet kuşumu tutmuştu ağzından zorla aldık ve ceza verdim o günden sonra bir daha hayvanlarıma saldırmadı. Ha bi de kaplumbağamı ağzına alıp kaçmıştı ve koltuğun altına girmişti, ama ölmedi :D

DişisLy
07-23-2011, 05:47 PM
Sanırım benim köpeğim küçükken sosyalleştirilmemiş ben onu halamdan almıştım. Diğer hayvanlara karşı küçükken daha olumsuz davranışları vardı, hamsterıma sadece yaklaşıp kokladı, bir keresinde muhabbet kuşumu tutmuştu ağzından zorla aldık ve ceza verdim o günden sonra bir daha hayvanlarıma saldırmadı. Ha bi de kaplumbağamı ağzına alıp kaçmıştı ve koltuğun altına girmişti, ama ölmedi :D

Bizim Paris'te bugün Kitty'ye saldırdı. Yemeğini kıskanıp. Buda bi ilk.. :S

berkvenedik
05-08-2014, 06:44 PM
Hayla yaşıyor mu ? Kedin