PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ölü gibiydi bişey olurmu?

kiWILIm
07-16-2009, 01:46 AM
Arkadaşlar benim 4 aydır bi erkek hamsterim var(syrian). Az önce kafesinde dolaşıyodu ben baska bişeylerle ilgileniyodum sonra bi baktım ölü gibi hiç hareketsiz yatıyo kafeste yuvasına girmemiş. Ama yan yatmıştı sanki yığılmış gibi ben öldü sandım sonra seslendim işte norma kalktı ama sonra böyle bi süre hareketleri çok ağırdı daha sonra biraz hareketlendi girdi yuvasına şimdi yatıyo. Acaba bişey olurmu :( daha önce hiç böyle bşey olmamıştı. İlk aldıgımda dısarıda yatıyodu ama talasları peçeteleri falan toplayıp içine giriyodu ama şimdi sanki yere yığılmış gibiydi. Bugün ilkkez balkona çıkarmıştım oradamı bişey oldu acaba? Ama hep basındaydım. Sanırım 5-6 aylık falan aldıım yerde yirimi günlük demişti ama salladı sanırım çünkü okadar küçük değildi sanırım aldıımda 1-2 aylıktır.Şimdi baya büyüdü. Nesi var sizce iyimi normal mi öyle olması bana sanki çok ağır gibi geldi.:confused:

hamsteradmin
07-16-2009, 01:55 AM
Farklılık olarak balkona çıkmış olması düşündürücü. Üşütmüş olabilir, olumlu düşünün yapacak bir şey yok. Balkona çıkarmayın sıcak ve soğuk, hava değişimleri etkiler.

Seg
07-16-2009, 02:05 AM
Benim hamster'ım 1,5 yaşında arada oda dışarı çıkıp yatıyor ve senin dediğin pozisyonda uyuyor,endişelenme bencede...

Akşamları hareketli ise gündüz yatması normal...İlk başlarda bende korkmuştum ancak 1.5 yaşında ve bu konuda hiç bir sorunum yok.

Yuvasında da mı aynı şekilde yatıyor ?

kiWILIm
07-16-2009, 02:08 AM
Ben erzurumda okuyorum buralar genelde fazla sıcak olmadığı için balkona çıkarmayı hiç düşünmemiştim odada dışarı çıkarabiliyorum ancak ama bayadır havalar sıcaktı dedim çıkarayım öğlen vakti 15 dk. falan işte dolaştı kendi haline sonra içeri aldım kafesine yine. Zarar görebileceği birşeyde olmadı. Bilmiyorum bi an korktum ama şuan gayet iyi gözüküyo küçük salatalık verdim hemen yedi hareketleride normalleşti sanki:). Ayrıca teşekkürler gecenin bu saatinde bile cevap verdiğiniz için:)

kiWILIm
07-16-2009, 02:17 AM
Saol Seg açıkçası söylediklerin rahatlattı beni. Yuvasında nasıl yattığını bilmioyorum çünkü içine girince hiç gözükmüyor. Olay gündüz olmadı 1 saat falan oluyo ben ilk defa böyle gördüğüm için fazla endişelendim sanırım öldü sandım ilk bakınca yatışı aynı o şekildeydi:(

hamsteradmin
07-16-2009, 02:25 AM
Rica ederim, ısı değişimlerinden etkileniyorlar, direkt güneş ve rüzgardan da etkileniyorlar, bir şey olmaz dememek lazım, tabi kafaya takalım anlamına da gelmiyor bu. Sevgiler