PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cinsiyet ve Bir Kaç Konuda Yardım

DişisLy
24.10.10, 02:08 AM
Aldığım 2 Suriye Hamsterı'nı çok sakin olmaları ve birbirlerine zarar vermemeleri nedeniyle aynı kafeste tutuyordum. Ama az önce bi cıyıltı duydum. Gittim baktım yapışmışlar birbirlerine. Ayırdım hemen. Dişi sandığımın cinsel organı kan içinde. Erkek sandığımında eli. Dişi sandığımın karnında siyahımsı morumsu lekeler var. İç organları mı, yavrular mı bilmiyorum. Aynı şey erkek sandığımda da var. İkiside dişi ya da ikiside erkekte olabilir bilmiyorum. Cinsiyet konusunda yardım istiyorum. Birde fotoğraflardan anlayabildiğiniz kadarıyla hamile olup olmayan var mı onu öğrenmek istiyorum.

Dişi sandığım ;

1944 1945

Erkek sandığım ;

1946 1947

-ErgünCan-
24.10.10, 10:56 AM
1.si bence dişi . Şöyle ayırt edebilirsin .Eline al . Cinsel organlarına bak .Cinsel organlar arasındaki fark hangisinde daha açıksa o erkektir .Aynıysa cinsiyetler aynı .Farklıysa tekrar dönersin .

DişisLy
24.10.10, 02:57 PM
Baktım şimdi de. İkiside erkek sanırım. :/

firarettin
24.10.10, 09:17 PM
Ikıncı resmdekı dısı gıbı gorunuyor anus ıle cınsel organı arasndakı mesafe daha az. Petshop yada veterıner yada uzun yıllar hamster beslemıs bır kısıye danısabılırsn. hiç olmadı daha net ve yakın. bırazda tuylerı kenara alarak foto cekebılırsn

Ben elıme alamadıgm ıcn uzunca bir sure ogrenememısdm cınsıyetlernı :)

Genede aynı kafese koyma yasama sansları cok dusk.

DişisLy
26.10.10, 12:56 PM
Dişi sandığım erkek, erkek sandığım dişiymiş. :) Yardımlar için teşekkürler. :)